Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

swimmer

faktycznie małe zużycie prądu,ja bez pompy w 150 się ledwo mieszczę( ale to przez inne zabawki). Jeśli faktycznie byłoby tak jak przewidujesz to wynik rewelacjny.Ciekawe jak teraz przy tych większych mrozach ( dzisiaj u mnie było - 10) będzie zużycie prądu ,ale jak nie zapomnisz to napisz w lutym stan licznika. Ja mam gaz i kominek , ale na razie jadę na wersji ekonomicznej palę samym kominkiem.Dwa swetry kurtka i jakoś się żyje :D

 

no patrz, to prawie tak jak ja na budowie (surówka ze stolarką zewnętrzną): cztery bluzy, czapka, kaptur i trzy pary skarpet w starych dobrych opinaczach :) do tego garażowa koza nakarmiona resztkami z budowy i do roboty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

no chłopaki wczoraj wróciłem z Gdyni i...cieplutka podłoga, a w domu 22 stopnie przy włączonej PC. Dziś sie wcale nie włączyła, a w domu...nadal 22 st. Jak będzie dalej pożyjemy zobaczymy, szczególnie, że ma być -15 i więcej w przyszłym tygodniu :roll: Na razie nie narzekam, a spiszę 22 lutego ( jak nie zapomnę, bo pamięć mam ino krótką :lol: )Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam sobie radzicie z mrozem, ciekawe ile stopni będzie w nocy .

Teraz u mnie na tym polu jest już - 14 .Do rana jeszcze parę stopni spadnie .Chyba jutro do pracy przyda się czapka i rękawice. Ja tam się nie poddaję i cały czas palę w kominku, zastanawiam się przy ilu stopniach na minusie nie otworzy mi się brama i wezmę urlop na żądanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku :)

I od razu po prośbie.. kompletuje namiary potrzebne do wykończeniówki, i tak szukam namiarów na tynkarzy (interesują mnie tynki wewnętrzne) , specjalistów od instalacji elektrycznych i specjalistów od ogrzewania podłogowego i wod - kan.

Ehh..chcialoby sie już mieszkać w swoim domu a tu końca nie widać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mróz siarczysty..jak zadawanych lat;)

 

 

a ja sie pochwalę: mam 9 grzejniczków do planowanego domu, w zasadzie nie byłoby nic w tym dziwnego..ale domek to dopiero na papierze, projekt czeka na odstepstwo (niech Pan Bóg da, zeby sie zgodził ten co dzierży berło w ministerstwie ;)), ..a grzejniczki już są ;) z wyprzedaży,zakupione 31.12. Oby tak pracowity był cały rok

 

cieplutkich chwil przed kominkiem życzę wszystkim już zamieszkałym !

 

 

żeby nie było, że ja nie palę! w domu gdzie mieszkam - u rodziców- podkładam codziennie do pieca (starej daty . piec oczywiście, nie rodzice) wiem co to znaczy wstać rano i ubierać się pod kołdra;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

budowa chwilowo wstrzymana z powodu mrozów wiec postanowiłem poszuka trochę materiałów na dalszą budowę trochę pojeździłem i czekam na przygotowanie ofert ale chciałem się jeszcze od was dowiedzieć czy macie jakieś sprawdzone firmy gdzie kupowaliście okna i więźbę oczywiście w rozsądnych cenach i bez żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki.Byłem dzisiaj w okolicach Orzysza ,jest tam taka mała górka z wyciągiem jakieś 400m.Coś podobnego co jest w Gołdapi.Fajnie było poślizgać się trochę .Było dosłownie kilka osób ,facet mówił ,że w tygodniu jest luz tylko na sobotę i niedzielę przyjeżdżają ludzie.Spróbuję jeszcze wybrać się do Szelment koło Suwałk podobno też jest fajnie.Zawsze to trochę rozrywki ,no tak budowa się skończyła to głupoty przychodzą do głowy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 2-2,5 tys zł to przy moim domu koszt porównywalny z kosztem opału w postaci drewna, które jakby nie było i przynajmniej na razie (ekoterrorystów ci u nas nie brakuje) jest najtańszym opałem, koszt ekogrochu to coś ok. 4000 zł, LPG czy oleju na pewno ponad 6000, GZ nie rozważam ze względu na brak możliwości ale zmieściłby się gdzieś w okolicy ekogrochu, można sie jeszcze bac o wzrost cen energii elektrycznej ale równie dobrze może nastąpić wzrost kosztu każdego innego czynnika z powyższych (jak np. w ciągu ostatnich 2 lat ekogroch podwoił swoja cenę :( )

:(

 

 

Czy ktoś mi może napisać gdzie mogę nabyć dobry!!! i niedrogi ekogroszek w Białym lub okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba CoolaTT swego czasu szukał dobrego ekogrocha, napisz do niego, może coś znalazł godnego zainteresowania

 

 

CoolaTT z tego co widzę na immym wątku podobno gdzieś dzwonił

 

 

CoolaTT "jutro dzwonię, obiecuję!!!

 

 

Potem ustalał namiary:

 

irys1 napisał:

Witam!!!

Ja mialem taki sam problem z eko groszkiem 700zl za tone to astronomiczna cena ja zalatwilem sobie caly sklad ekogroszku z wegla brunatnego najkaloryczniejszego w polsce i z przywozka wyszlo mi 290zl za tone a roznica jest taka ze kaminnym palilem 7 dni a tym pale 5 dni.

Jak widac mozna zaoszczedzic i jeszcze jak wiemy bardzo malo popiolu zostaje.

Pozdrawiam

 

CoolaTT

 

Podaj namiary gdzie kupowałeś i jaki to rodzaj węgla. A w ogóle to proszę o jak najwięcej szczegółów może się coś udać.

 

 

Ale czy coś ustalił, niewiadomo. Nie napisał nic. Może dalej ustala i niedługo się pochwali... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki.Byłem dzisiaj w okolicach Orzysza ,jest tam taka mała górka z wyciągiem jakieś 400m.Coś podobnego co jest w Gołdapi.Fajnie było poślizgać się trochę .Zawsze to trochę rozrywki ,no tak budowa się skończyła to głupoty przychodzą do głowy :D

 

rufus, masz chyba za dużo wolnego albo sporo kasy oszczędzonej na ogrzewaniu, skoro takie zbytki Ci w głowie :) . Narty zimą?! Rozpusta! :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pod Lomza bylem (Rybno), 70 km od Bialegostoku. Blizej - taniej - tylko po narty trzeba bylo godzine stac - ale zabawa swietna. (2 godziny biegania za 5 latkiem). Na 1 dzien wiecej nie trzeba. Pozdrawiam

 

http://www.4lomza.pl/foto/m_080104183905.jpg

 

Jezeli chodzi o groszek, to moze zapytajcie w elektrocieplowni (ECII), na wakacjach mialem okolicznosc z osoba tam pracujaca. Mowil czlowiek, ze maja i handluja ekogroszkiem, niestety cen nie podal. Ale znalazlem cos takiego:

http://www.nawec.pl/wegiel.html

Ceny wg mnie calkiem dobre Groszek II (8 ÷ 25 mm) - 580, Groszek II (8 ÷ 25 mm workowany) - 640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...