Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy forumowicze, może zechcecie polecić solidnego architekta do adaptacji domku i wprowadzenia zmian? Ci z którymi do tej pory rozmawiałem są jacyś niechętni na to by w ogóle robić adaptację, a jeśli już to naprawdę słono sobie liczą. Może mi polecicie kogoś kto robił u Was?

 

Pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, może zechcecie polecić solidnego architekta do adaptacji domku i wprowadzenia zmian? Ci z którymi do tej pory rozmawiałem są jacyś niechętni na to by w ogóle robić adaptację, a jeśli już to naprawdę słono sobie liczą. Może mi polecicie kogoś kto robił u Was?

 

Pozdrawiam serdecznie:)

 

U mnie projekt totalnej przebudowy robiła pewna kobietka, ale nie wiem czy powinienem polecać, bo gdybym nie patrzył dokładnie na każdą kreskę na projekcie, to byłoby sporo błędów. jak chcesz to daj znać, to pószczę namiary na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje drzwi wejsciowych ,moze znacie jakies stolarnie lub sklepy gdzie mozna zobaczyc ?

Na Hetmańskiej masz Gerdę i potem w stronę Turkusa masz Deltę (kolejny punkt, gdzie możesz kupić Deltę to Handlowa 7), bliżej Turkusa (w byłym budynku RODEXu) firmę JTT (czy coś podobnego).

Pytanie, jakie drzwi wejściowe Cię interesują (antywłamaniowe, PCV, drewniane, stalowe, z przeszkleniami czy bez ) ?

Ja polecam Delta Special, ale Gerda też jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prado (kiedys chyba funkcjonowali pod nazwą Classic) na Przędzalnianej - przeniesli sie ze starego miejsca do hal pofabrycznych. Trudno ich tam troche znaleźć, ale zajrzec mozna. Mają okna, drzwi i troszke parapetów. Nie wiem jak u nich z ekspozycją po przeprowadzce - kiedys byla calkiem spora i niezle spektrum producentow. Poza tym drzwi mozna poogladac u Awruka na Wschodniej - duza ekspozycja w roznych cenach. Gerde miedzy dom a garaz kupowalismy w Bielsku - z montazem wyszla nam sporo nizsza cena niz w Bialymstoku. Jesli chodzi o drzwi wewnetrzne robione na wymiar, to widywalam swego czasu dosyc czesto samochod z reklamą stolarni specjalizujacej sie w takich wyrobach, ktora miescila sie gdzies w okolicy Zwierzynieckiej (w tych domkach miedzy Zwierzyncem a Mickiewicza, ale adres nie utkwil mi w glowie). Na zdjeciach drzwi wyglądały bardzo ładnie ;)

 

A ja z pytaniem zewnętrznym. Znacie/polecacie jakieś szkółki, ogrodników czy centra ogrodnicze w okolicy Białegostoku? W samym Białymstoku jestem zgrubsza zorientowana, ale ceny - wiadomo jakie ;) Robilam tez kiedys zakupy na trasie do Warszawy na wysokosci drugiego zjazdu do Choroszczy. I nic wiecej nie kojarze. Acha, czy ktoś pamięta kiedy są wiosenne targi w Szepietowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym gazem...

Moze wiecie dlaczego podlaczenie do sieci gazowej w tym roku jest niemozliwe?

 

Niemozliwe?

W ktorym momencie procedury jestes?

U nas gaz poplynął jakies 2 tygodnie temu. Mozemy podpytac naszych gazownikow czy cos wiedzą, bo jeszcze mają do nas zawitac wprzyszlym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja z pytaniem zewnętrznym. Znacie/polecacie jakieś szkółki, ogrodników czy centra ogrodnicze w okolicy Białegostoku? W samym Białymstoku jestem zgrubsza zorientowana, ale ceny - wiadomo jakie ;) Robilam tez kiedys zakupy na trasie do Warszawy na wysokosci drugiego zjazdu do Choroszczy. I nic wiecej nie kojarze.

 

W Nowodworcach masz. Ja kupowałem w Zwierkach (chyba, w każdym bądź razie kierunek Zabłudów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym gazem...

Moze wiecie dlaczego podlaczenie do sieci gazowej w tym roku jest niemozliwe?

 

Niemozliwe?

W ktorym momencie procedury jestes?

U nas gaz poplynął jakies 2 tygodnie temu. Mozemy podpytac naszych gazownikow czy cos wiedzą, bo jeszcze mają do nas zawitac wprzyszlym tygodniu.

 

Niestety z gazem jest problem, bo planowali budżet (inwestycje) na 2009 do końca bodajże listopada 2008, jak ktoś się nie zmieścił w tym terminie to na ten rok niech zapomni. Ja złożyłem podanie w grudniu i dostałem pismo o terminie realizacji maj 2010. Musiałem pisać pismo do Dyrekcji itd itp i łaskawie zmienili mi termin na wrzesień 2009, raptem 3 metry przyłącza ;) Aha i musiałem zagwarantować, że na pewno do tego czasu będę miał gotową instalację gazową w domu i od miejsca licznika przy ogrodzenia do domu. To znaczy napewno zacznę odbierać gaz. Miałem to szczeście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z gazem jest problem, bo planowali budżet (inwestycje) na 2009 do końca bodajże listopada 2008, jak ktoś się nie zmieścił w tym terminie to na ten rok niech zapomni. Ja złożyłem podanie w grudniu i dostałem pismo o terminie realizacji maj 2010. Musiałem pisać pismo do Dyrekcji itd itp i łaskawie zmienili mi termin na wrzesień 2009, raptem 3 metry przyłącza ;) Aha i musiałem zagwarantować, że na pewno do tego czasu będę miał gotową instalację gazową w domu i od miejsca licznika przy ogrodzenia do domu. To znaczy napewno zacznę odbierać gaz. Miałem to szczeście.

 

Wygląda na to, ze cos sie pozmieniało, albo ja juz nie pamietam co i jak przed podpisaniem umowy na wykonanie przyłacza. Oswiadczenie o odpowiednio wczesnym wykonaniu instalacji wewnętrznej i gotowości do odbioru, to normalna procedura.

Życze jak najmniej niespodzianek ze strony projektantow i gazowni :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...