Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

Drodzy forumowicze. Nadszedł prawdopodobnie TEN moment czyli decyzja o budowie domku. Materiały tanieją, robocizna tanieje, pogoda nie najgorsza więc chyba należałoby ruszać...W związku z tym uprzejmie proszę o podesłania namiarów na solidnych (przede wszystkim kumatych ;-) )wykonawców stanu surowego. Trzeba jakoś zweryfikować plany finansowe. Zobaczymy czy mnie stać :)

Dodam nieśmiało że wolałbym namiary na sprawdzone ekipy, z których usług korzystaliście, a co ważniejsze jesteście zadowoleni. Z góry dzięki 8) :wink:

Przesyłam na priva namiary na mojego wykonawce, solidnie i cena w granicach rozsadku.

Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

W kwestii kominów przepisze z faktury...

-drzwiczki wyczystkowe 2 szt.- 311 zł

-ruraprosta KZ-200 - 46 szt. -1 052,94 zł

-rura srojnik KS-20/90st -2szt. 173,72 zł

-rura wyczystka KC-20 -2szt. -173,72 zł

-osłona pustaka PPK fi 200- 2szt. -144,94 zł

- osłona pustaka fi 200 -4szt. -289,88 zł

-kratka przeweitrzająca dolna 240X240 -2szt. -78,32 zł

-otulina- 17,4mb. -798,14 zł

-płyta czołowa- 2 szt. -30 zł

-podstawa KJ-20 odskraplacz - 2 szt. -121,52

-rudokit- 6 kg. - 54,90

 

Dodatkowo brałam pustaki wentylacyjne 19 mb.<czyli 76 szt.> to koszt 1100zł

 

Domek murują, ładnie idzie .Pustaki równe az miło patrzeć.

Pozdrawiam

 

Witam,ja tez kupilem kominy na Wiewiorczej 111 bo maja tanio-10 lat temu kupowalem od nich z kwasowki kominy.Z tego co widze zajmuja sie tylko kominami i produkcja welny mineralnej. Do Kosciuk pojechalem z ciekawosci zeby sprawdzic ceny i sie niestety zawiodlem jest drozej , no i jedna rzecz mnie zdumiala - sprzedaja pustaki bez faktury( bez VATu) - az dziw ze policja skarbowa tam jeszcze nie wkroczyla...no coz taka to Polska rzeczywistosc - kombinowanie mamy chyba we krwi :( wiec wrocilem na wiewiorcza bo nie cierpie kombinatorow :) GRUNT TO UCZCIWA KONKURENCJA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kosciuk pojechalem z ciekawosci zeby sprawdzic ceny i sie niestety zawiodlem jest drozej , no i jedna rzecz mnie zdumiala - sprzedaja pustaki bez faktury( bez VATu) - az dziw ze policja skarbowa tam jeszcze nie wkroczyla..

 

Gawronek, a Ty kapuś jesteś czy kto ? :lol:

 

Mi się wydaje że tak.

 

no i wlasnie o tym napisalem:) nikt sie nie dziwi,ze ktos kombinuje i oszukuje(Kosciuki) za to oburzenie wywoluje to ,ze ktos na to zwraca uwage (ja:)) taka to juz nasza polska natura. Tylko za to placimy wszyscy bo to jest szara strefa i nieplacenie podatkow,za to ja zwykly szaraczek musze placic wiecej.

A kapusiem to bylbym gdybym zwrocil sie z tym do UKS u a podejrzewam,ze sami na to wpadna bo o tym ,ze kosciuki daja bez Vatu wiedza wszyscy ,ktorzy mieli z nimi stycznosc(moj sasiad tez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie o tym napisalem:) nikt sie nie dziwi,ze ktos kombinuje i oszukuje(Kosciuki) za to oburzenie wywoluje to ,ze ktos na to zwraca uwage (ja:)) taka to juz nasza polska natura. Tylko za to placimy wszyscy bo to jest szara strefa i nieplacenie podatkow,za to ja zwykly szaraczek musze placic wiecej.

A kapusiem to bylbym gdybym zwrocil sie z tym do UKS u a podejrzewam,ze sami na to wpadna bo o tym ,ze kosciuki daja bez Vatu wiedza wszyscy ,ktorzy mieli z nimi stycznosc(moj sasiad tez)

 

Gawronek, pojawiłeś się na forum, ani dzień dobry ani witam od Ciebie nie usłyszeliśmy, tylko od razu w pierwszym poście (czytaj drugim), kapujesz na publicznym forum, że firma X sprzedaje bez VATu. To nie to forum. Poszukaj sobie innego. Poza tym masz jakieś twarde dowody czy tylko opinię sąsiada ?

Nie chce się z Tobą wdawać w dyskusję, ale około 30% PKB powstaje w Polsce w szarej strefie, bo Państwo wyciąga od nas forsę na każdym kroku niewiele dając w zamian a to jest w porządku ?

I nie ma to nic wspólnego z nieuczciwością czy kombinowaniem, takie jest życie.

 

Aha, pamiętaj, że nikt nie lubi kapusiów i donosicieli, zwłaszcza Ci co mieli do czynienia z nimi za komuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry:)

faktycznie moze zbyt emocjonalnie do tego podchodze ale jest takie pojecie - "fair play" ,ktore moim zdaniem ma olbrzymie znaczenie.Zapewniam,ze doceniam firmy solidne i nie szczedze im pochwal. Oczywiscie,ze wiem co mowie o sprzedawaniu bez faktury - bo dzieckiem nie jestem i mam swiadomosc ,ze US moze wiele zaszkodzic i nie przeszloby mi przez glowe szkalowania niewinnej firmy.

Ale prosze sobie wyobrazic ,ze ktoregos dnia chce Pan zalozyc produkcje bloczkow fundamentowych czy Bog wie czego jeszcze z keramzytu,ma Pan najlepsze chceci ,inwestuje Pan pieniadze jest Pan uczciwy(bo nie zakladam inaczej).... i moze Pan "wyskoczyc 100 m w gore" a i tak nie ma Pan szans przy firmie,ktora kombinuje.Na samym wstepie jest Pan do tylu o 22% VATu i zalozmy 19% podatku....

wiec nikt mnie nie przekona ,ze tak powinno byc:)

Pozdrowienia dla budujacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry:)

............... a i tak nie ma Pan szans przy firmie,ktora kombinuje.Na samym wstepie jest Pan do tylu o 22% VATu i zalozmy 19% podatku....

wiec nikt mnie nie przekona ,ze tak powinno byc:)

Pozdrowienia dla budujacych

 

Niestety nieprawda. Bo jeżeli jesteś małym producentem to masz małe koszta własne - czyli możesz mieć niską cenę. Jeżeli jesteś dostatecznie duży i produkujesz duże serie wyrobów to wyraźnie spada Ci koszt wytworzenia jednostki towaru. I jak pokazuje ekonomia każdy z wielkich zaczynał od garażu, chlewa czy czegoś takiego i na początku patrzył jak przetrwać, a nie jak zrobić wszystko z absurdalnym czasami prawem.

No może nie każdy - w naszym kraju sporo było zasłużonych dyrektorów (z zawodu) którzy przejęli potężne firmy z poprzedniego systemu za zero i teraz szczycą się mianem biznesmenów. Kiedyś stali na Trybunie KC, teraz klęczą w pierwszych ławkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Adamie", uważasz ze dzieje się Ci krzywda bo konkurencja stosuje chwyty niedozwolone to masz narzędzie (telefon do US czy UKS) żeby go użyć, i ja Cię nie potępiam bo każdy dba o siebie, i to jest Twoje dbanie o własny interes (i tu nie dziwmy się "Adamowi"), inna sprawa że często w takich przypadkach pasuje: "... kto jest bez winy niech kamień rzuci pierwszy..."

no ale też nie dziw się forumowiczom tutejszym bo to inna strona tego medalu, każdy chce kupować/budować tanio, jak najtaniej i często kryterium ceny jest tu najważniejsze, i przeważnie nie wnikając czy dany producent czy handlowiec ma statuetkę fair play, a rozgrywki nt. konkurencji, konkurencyjności, dumpingu itp itd to nie te rejony po prostu, nie nasza kupujących sprawa, ktoś Ci tu może na forum napisać że ok, że oczywiście powinno się kupować tam gdzie legal i brak chińczyków wyzyskiwania a po prawdzie gdy przyjdzie co do czego to i tak zrobi swoje a Ty się o tym juz publicznie nie dowiesz

jesteś uczciwy a konkurencja nie? chcesz firmę utrzymać? to o nią walcz, a to jak to zrobisz to tylko Twoja sprawa, nie na forum takie rzeczy roztrząsać, poza tym "życie jest nowelą" (bueee :( ) i nie takie rzeczy pomiędzy firmami się dzieją, tymi malutkimi i całkiem sporymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje w firmie poligraficznej(nie jestem zwiazany z budownictwem) i tez budowalem dom i wiem jak to jest.Zapominacie tylko o jednej rzeczy,ktorej tutaj nikt nie porusza.jak ubezpieczycie dom i jak nieszczesliwie sie cos wydarzy - typu pozar komina(zapalenie sadzy-znam z autopsji) to pierwsza rzecz,o jaka poprosi ubezpieczyciel to papiery na uzyte materialy(CE itd.). A jak pokazac papiery na cos czego formalnie sie nie kupilo:)

...wiecie ,ze jak pali sie sadza w kominie to ma sie wrazenie ,ze jumbojet laduje w pokoju? :) - nie gascie tego tylko woda !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowałeś dom, i masz CE na wszystkie użyte do budowy materiały? kolekcjonujesz i przechowujesz? no to ciekawe

ten pożar komina to w kominie systemowym był? jakiego przekroju? i ten komin miał regularne przepisowo wymagane przeglądy kominiarskie potwierdzone odpowiedni papierem? bo nie CE TUV czy innego certyfikatu będzie żadał ubezpieczyciel tylko przede wszystkim papieru KOMINIARZA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papieru KOMINIARZA...

 

ile ważny jest taki dokument? czy ktos wie? po głowie mi chodzi myśl - zasłyszana - że 2 lata. prawda?

 

wydaje mi się że rok, ale to tylko mi się tak wydaje, pewien nie jestem...

Witam

Ubezpieczyciel żąda raz na rok. Sprawdzone, niestety po pożarze rok temu w swoim domu. :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stoję przed wyborem pieca na paliwo stałe, od kilku dni już czytam o tych piecach i stwierdzam, że im więcej czytam tym mniej wiem :(. Prosiłbym te osoby które posiadają takie piece o jakieś rady, co byście polecili (ekogroszek, pellety, czy może coś innego), jacy producenci pieców są godni uwagi.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Zębiec KP 20. Po 2 latach działania właśnie dzisiaj miałem pierwszą awarię. Niestety trochę z mojej winy, bo przez 2 lata do niego nie zaglądałem i zrobił się nagar na retorze. Palę różnie a to pellets a to ekogroch. Jedno jest pewne najpóźniej do połowy sierpnia musze kupić paliwo.

 

Z półrocznego użytkowania i codziennej kontroli mogę powiedzieć co bym robił teraz gdybym budował raz jeszcze:

 

1. Kocioł na paliwo stałe z podajnikiem (obojętnie czy pellets czy ekogroch - tutaj zimą bardziej się sprawdza węgiel, gdy zima jest słaba to raczej pellets)

2. Kocioł na wszystko - takie klasyczne centralne - zajmuje mało miejsca a ja już odczuwam czasami jego braki.

3. Duży zbiornik na wodę 500 litrów. Ja mam 130 z niby bardzo szybkie. Na prysznic wystarcza z wannami to już dużo gorzej - zmieniam przed zimą. Aha zbiornik koniecznie z grzałką elektryczną. Tak na wszelki wypadek.

 

Pozdrawiam. Prawie sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...