Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

czyli wstawiłbyś dwa kotły?

a może lepszym rozwiązaniem jest kocioł z podajnikiem na ekogroch czy pelety jednocześnie posiadający stały ruszt awaryjny (wodny?) i solidna, dużą komorę załadowczą?

 

Wstawiłbym 2 kotly. Mój kocioł jest z podajnikiem, możnaw nim palić na ekogroch i pellets - zmieniając tylko ustawienia. Mam też ruszt awaryjny, jednak na temat wielkości komory załadowczej to nie ma o czym gadać. Trzeba by co godzinę podkładać. Możnaby na ruszcie awaryjnym palić węglem, ale to raczej nie o to chodzi.

 

W tym roku postarm się wszystko dokładnie pomieżyć i zobaczymy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

 

Nasze forum jest dość mało aktywne ale mam nadzieję, że tym razem więcej osób się wypowie na ten temat.

 

Chodzi o to co dawaliście (chodzi konkretnie o nazwę) jako grunt pod papę termozgrzewalną pod ściany i na całą podłogę. Już nie wiem co dawać po obejrzeniu programu w tv.

Program był o tym jak developer wybudował blok, gdzie w każdym mieszkaniu zastosował pod zwykłą papę jako grunt-Izochan, który ponoć można stosować tylko na zewnątrz. W mieszkaniach mimo styropianu, posadzki itp. strasznie śmierdzi a produkt jest ponoć bardzo szkodliwy dla zdrowia (o czym nikt wprost nie informuje i nie mówi na ten temat).

 

Zastanawiam się już też nad tym czy ta cała papa termozgrzewalna też nie będzie śmierdzieć pod wpływem temperatury bo jakby nie było jej składnikiem jest asfalt???

 

Co wy na ten temat wiecie?? Co polecacie jako grunt?? O Dysperbicie też raz czytam że można a innym razem że też tylko na zewnątrz. Można zgłupieć.

 

 

Odezwijcie się proszę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobna poprawka: preparatem w reportażu tv był Izolbet, i faktycznie przedstawiciel producenta orzekł że do wnętrz się żadnego z produktów izolbetu nie stosuje

co do papy i gruntu się nie wypowiem bo tego nie robiłem, a izolację podłóg raczej grubą folią będę robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

 

...W mieszkaniach mimo styropianu, posadzki itp. strasznie śmierdzi a produkt jest ponoć bardzo szkodliwy dla zdrowia (o czym nikt wprost nie informuje i nie mówi na ten temat).

 

Zastanawiam się już też nad tym czy ta cała papa termozgrzewalna też nie będzie śmierdzieć pod wpływem temperatury bo jakby nie było jej składnikiem jest asfalt???

 

Co wy na ten temat wiecie?? Co polecacie jako grunt?? O Dysperbicie też raz czytam że można a innym razem że też tylko na zewnątrz. Można zgłupieć.

 

 

Odezwijcie się proszę!!!

 

Trochę się z tym nie zgadzam. Nie wierzę, że śmierdzi, na posadzce jest folia budowlana potem co najmniej 10 cm styropianu i 6 cm posadzki, potem płytki czy też parkiet czyli kolejne 3 cm. W moim odczuciu śmierdzieć nie może i nie jest to przyczyna, że śmierdzi smołą w środku. To raczej na potrzeby telewizji pokazano jak nie należy budować i niektóre problemy wyolbrzymiono.

 

A teraz odnośnie mojego przypadku.

 

Fundament mam ocieplony styro 5 cm zaciągnięty siatką, klejem i 2 razy pomalowany dysperbitem.

Pod ściany mam połozoną papę - taką z posypką.

Po wylaniu płyty fundamentowej mam położoną grubą folię, na niej 10 cm styroduru, potem 3 cm styro od podłogówki, na to wszystko jest posadzka w moim przypadku 8 cm.

 

Nic nie śmierdzi nic nie czuje, jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernadetka i Tola dzieki wielkie za namiary na elektrykow, rozmawialem juz z oboma panami i na pewno ktorys z nich wykona u mnie instalacje.

 

Mam jednak kolejna prosbe, czy ktos wykonywal ostatnio instalacje wod i c.o.?

Jakie systemy preferujecie i dlaczego? Wiem jakie sa plusy systemu otwartego (dziala jak nie ma pradu, bezpieczniejszy gdy piec na paliwo stale itd.) A jakie sa plusy systemu zamknietego? Poza tym co jest lepsze do zastosowania przy systemie otwartym plastik, miedz...? Czy jest cos jeszcze co mozna brac pod uwage? Prosze o subiektywne odczucia uzytkownikow, gdyz obiektywne opinie ekspertow juz czytalem :lol:

 

No i na koniec pytanie czy macie sprwadzonych wykonawcow? Bylbym wdzieczny za namiary.

 

p.s. Deha, namiary na wykonawce stanu surowego przeslalem Ci na priva. Odpowiedz na twoje pytanie brzmi tak. Ten facet wykonywal nam stan surowy, innego wykonawcy bym nie polecal :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Napiszcie ile płacicie za punkt dla elektryka za samą robociznę w Białym???

 

Dzięki!!

 

Najpierw z elektrykiem określ pojęcie punkt. A ile ?? A to pewnie zależy od domu (w sensie technologii wykonania). Myslę że poniżej 35-30 to trudno by znaleźć. Przy czym jeżeli są 4 gniazda w jednej ramce to się liczy jako punkt. Aha obsadzanie puszek elektrycznych nie jest robotą elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernadetka i Tola dzieki wielkie za namiary na elektrykow, rozmawialem juz z oboma panami i na pewno ktorys z nich wykona u mnie instalacje.

 

Mam jednak kolejna prosbe, czy ktos wykonywal ostatnio instalacje wod i c.o.?

Jakie systemy preferujecie i dlaczego? Wiem jakie sa plusy systemu otwartego (dziala jak nie ma pradu, bezpieczniejszy gdy piec na paliwo stale itd.) A jakie sa plusy systemu zamknietego? Poza tym co jest lepsze do zastosowania przy systemie otwartym plastik, miedz...? Czy jest cos jeszcze co mozna brac pod uwage? Prosze o subiektywne odczucia uzytkownikow, gdyz obiektywne opinie ekspertow juz czytalem :lol:

 

No i na koniec pytanie czy macie sprwadzonych wykonawcow? Bylbym wdzieczny za namiary.

 

p.s. Deha, namiary na wykonawce stanu surowego przeslalem Ci na priva. Odpowiedz na twoje pytanie brzmi tak. Ten facet wykonywal nam stan surowy, innego wykonawcy bym nie polecal :p

Dzięki, rozumiem. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Napiszcie ile płacicie za punkt dla elektryka za samą robociznę w Białym???

 

Dzięki!!

 

Najpierw z elektrykiem określ pojęcie punkt. A ile ?? A to pewnie zależy od domu (w sensie technologii wykonania). Myslę że poniżej 35-30 to trudno by znaleźć. Przy czym jeżeli są 4 gniazda w jednej ramce to się liczy jako punkt. Aha obsadzanie puszek elektrycznych nie jest robotą elektryka.

 

CoolaTT, ale tyle co podajesz to krzyczą za robociznę z materiałem. Jednakże masz rację wszystko to kwestia dogadania się i cena za punkt zawsze zależy od konkretnej sytuacji. To tylko kwestia orientacyjna te 30-45 zł/ punkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić mysza223, który wypowiadał się kilka postów wyżej. Właśnie kończy robić mi elewację z cegły ręcznie formowanej. Wykonanie super. Dom do obejrzenia w Starosielcach. Polecam.

 

Widzę sąsiedzie, że się na forum muratora pojawiłeś. Witamy, witamy :D

 

p.s. no faktycznie, na Twoim domu klinkieru nie brakuje. A robota też pożądnie wygląda, chociaż cegła strasznie krzywa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...