Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tez ostatnio troszke dzwonilem po geodetach roznej masci.

Cenowo to jest prawie tak samo.

Wytyczenie dzialki okolo 1000 zl a dom ( 6 punktow ) od 500 zl w gore.

Moim skromnym zdaniem to zadne uklady w UM sa zbedne.

Gosc ma przyjsc zrobic fachowo swoja robote i tyle.

Jest jedno male ale.Po czym poznac ,ze odwalil dobrze robote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytyczenie dzialki okolo 1000 zl a dom ( 6 punktow ) od 500 zl w gore.

Moim skromnym zdaniem to zadne uklady w UM sa zbedne.

Gosc ma przyjsc zrobic fachowo swoja robote i tyle.

Jest jedno male ale.Po czym poznac ,ze odwalil dobrze robote?

Dobry geodeta sam rzadko przychodzi na budowę, ma od tego swoich chłopców (zaraz po studiach) od czarnej roboty, a on jest od załatwiania, dokonywania wpisów w dzienniku i inkasowania kasy ;) On to tylko firmuje.

 

Przy wytyczeniu punktów domu wbija się najczęściej paliki a potem majster od fundementów (stanu surowego) powinien wbić deski w jednakowej odległości od tych palików (dokoła przyszłych ław), aby wykonać wykop pod ławy i zachować właściwe odległości. Potem trzeba to samemu, niestety, pomierzyć, aby mieć pewność, że wszystko gra, bo po wylaniu ław może być już za późno.

 

Co do wytyczania działki to trzeba uważać, bo geodeci robią to na podstawie mapek, które dostają w starostwie i może się zdarzyć, że stan faktyczny (działka) nie odpowiada mapce (np. płot sąsiada zdecydowanie stoi na naszej działce) i jest problem, dlatego przed kupnem działki trzeba to sprawdzić, bo po kupnie może być za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę, bo nikt nie zainteresował się moją prośbą o pomoc.

 

Chcę wymienić 2-4 okna ok. 150x150 (stare 20-letnie sokólskie) na nowe drewniane.

Gdzie warto szukać w B-stoku drewnianych okien , solidnie wykonanych "na lata", tzw. nalepsze w średnim przedziale cenowym.

 

....

 

Przepraszam, ale Cię rozczaruję. Wszyscy dokoła, życzliwi i mniej życzliwy odradzali mi, podając konkretne przykłady, okna drewniane, Wszyscy zgodnie twierdzą, że dzisiejsze drewno jest słabe, pęka, wygina się itp. itd. Nie wiem sam co tym myśleć, ale ja bym wstawił na Twoim miejscu dobre okna PCV

, pomalowane z dwóch stron. Pozdrawiam.

 

Okien PCV nie maluje się tylko okleja okleiną. Pytanie jak długowieczna taka okleina jest 10-15-.... lat... i co dalej ? Samemu nie okleisz potem - to pewne.

Dobre drewno wytrzyma 30-50 lat ! Ale dobre drewno od dobrego producenta. Ale kto wie co teraz naprawdę dobre jest ? No i malowanko co 5-7 lat.

 

Pytanie :

-co sądzicie o oknach 3-szybowych ?

-jakie firmy i montażystów od okien możecie z czystym sumieniem mi polecić. Istotna dla mnie jakość i fachowość ... i mogą być życzliwi i sympatyczni przy okazji. I żeby wiedzieli co to montaż 3-warstwowy z taśmą uszczelniającą rozprężną. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............

Okien PCV nie maluje się tylko okleja okleiną. Pytanie jak długowieczna taka okleina jest 10-15-.... lat... i co dalej ? Samemu nie okleisz potem - to pewne.

Dobre drewno wytrzyma 30-50 lat ! Ale dobre drewno od dobrego producenta. Ale kto wie co teraz naprawdę dobre jest ? No i malowanko co 5-7 lat.

.........

 

no to kup okna pcv białe i po problemie okleiny i malowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie za jakis tydzien konczą elewacje i wtedy bede wiedział czy moge ich polecic ale narazie jestem zadowolony przypomnij sie za jakis czas

Witajcie

 

Może ktoś poleci dobrego wykonawcę elewacji (ocieplenie+tynk) lub wykonawcę ogrodzenia klinkierowego z drewnem?

Nie wiecie, jak to wygląda cenowo?

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z wykonawcą, który być może będzie u mnie robił ocieplenie i tynki zew. Jego propozycja z materiałem to:

 

1. ocieplenie styropian 15cm, tynk akrylowy 80 zł/m2

2. ocieplenie styropian 15cm, tynk silikonowy 85 zł/m2

 

Tynku akrylowego nie polecam, lepiej weź silikatowy

Cosik ceny spadają, ciekawe czy jakość wykonania też ?

 

Realna cena z pełnym dobrej klasy materiałem to 100 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was orientuje sie jak zorganizowac w rozsadnych kosztach kilkanascie wywrotek ziemi,do wyrownania dzialki?dzialka w gminie dobrzyniewo.

Dzwoń po firmach co robią wykopy, kilka wywrotek można załatwić w ciągu dnia i tak przez tydzień kilkanaście wywrotek Ci przywiozą. Cena z trasportem to około 200 zł za wywrotkę w zależności od odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze!

Liczę na to,że mi pomożecie

szukam kogoś:

1) do wykonania elewacji cz.fundamentowej z płytki klinkierowej. Czy ktoś z was może mi kogoś dobrego polecić? kogoś naprawdę sprawdzonego, kto zna się na rzeczy.

2) kto u was układał polbruk czy też bruk klinkierowy? słyszałam ze b.dobra ekipa to Hryniewicze gdzie polbruk produkują, możecie kogoś polecić?

 

I ostatnia prośba: poradźcie jak wziąć się za wyrównanie terenu (spadek)? Macie może jakiś ludzi którzy w kilka dni zrobią porządek z ziemią przy domu i nie zapłacą za to słonych pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z wykonawcą, który być może będzie u mnie robił ocieplenie i tynki zew. Jego propozycja z materiałem to:

 

1. ocieplenie styropian 15cm, tynk akrylowy 80 zł/m2

2. ocieplenie styropian 15cm, tynk silikonowy 85 zł/m2

 

Tynku akrylowego nie polecam, lepiej weź silikatowy

Cosik ceny spadają, ciekawe czy jakość wykonania też ?

 

Realna cena z pełnym dobrej klasy materiałem to 100 zł/m2

 

 

Poczytałem o tynkach akrylowych i zdecydowaliśmy się na tynk silikonowy.

Ta cena co podałem to cena po negocjacjach i od człowieka który ma swoją mieszalnię (czy jak to się nazywa :) ), a tynk silikonowy firmy BASF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realne ocieplenie budynku ze styropianem 15 cm.jak rozbiliśmy rozeznanie to koszt rzędu 100-110zł. z tynkiem silikatowym dość dobrym bo firmy Baumit.

Tynk ma bardzo duże znaczenie bo potem można mieć szybko brudy widoczne no i oczywiście struktura jest ważna czy 1,5 mm czy 2 mm?

 

My daliśmy 1,5 baranek tynk silikatowy bo silikonowy był jeszcze droższy najwyższa półka, cały system Baumit dzięki czemu mamy na to gwarancję 5-letnią. Jak dla mnie cena 80 zł.jest jakaś dziwnie niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o tynkach akrylowych i zdecydowaliśmy się na tynk silikonowy.

Ta cena co podałem to cena po negocjacjach i od człowieka który ma swoją mieszalnię (czy jak to się nazywa :) ), a tynk silikonowy firmy BASF.

 

Ja na Twoim miejscu przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanowił się czy brać silkonowy czy silikatowy. Np. Jaką masz drogę pod domem ? Jeśli będzie sie z niej kurzyło bardzo to chyba lepiej brać tynk silikatowy. Jak masz dom ocieplony styropianem to podobno lepiej nie brać silikonowego, bo przepuszcza itp itd. Musisz trochę się zorientować w temacie bo różne są zdania w tym temacie.

O jednym nie zapominaj, że za 85 zł za 1m2 nie spodziewaj się cudów, ale i tak życzę Ci jak najlepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...