Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

Witaj czapelki

Swoja blachę kupowałam w AMARODACHY

http://amarodachy.pl/kontakt.html

, niezła współpraca, spory wybór. Wybrałam blachę szwedzką, mat grafit

 

Dekarza miałam z Dąbrowy , znajomy męża, notabene świetny specjalista.

 

pozdrawiam

 

ale wydaje mi się ze amaro nie handluje szwedzką blachą, jedynie fińską bodajże z ruuki i cała reszta niższej klasy (austria, niemcy, polska)

 

u mnie był chyba thayssen

 

 

Pytanie do tych co kładą blachodachówkę.

Jak robiłem rozeznanie w zeszłym roku to blachodachówka w stosunku do dachówki cementowej nie wychodziła tak dużo taniej. Oczywiście mówię o pokryciu razem z robocizną kompleksową (od łat do ostatniej dachówki).

Jaki jest główny powód, że Wasz wybór na pokrycie dachu padł na blachodachówkę. Czy tylko cena czy też inne względy ?

Moim zdaniem pomiędzy dachówką cementową a blachodachówką jest przepaść, jeżeli chodzi o wygląd i wentylację, ale może się nie znam.

 

 

jak robiłem projekt to blacha była tańsza później nie przeglądałem długo cen i zacząłem szukać dopiero jak zrobiliśmy więźbę i wtedy postanowiłem ze jednak lepiej będzie położyć dachówkę bo wcale nie wychodziło dużo drożej ale niestety po konsultacji z kilkoma fachowcami okazało się ze musiałbym przerobić więźbę bo nie była przewidziana na taki ciężar wiec z żalem wróciłem do blachy:) teraz nawet nie żałuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

drzewo konstrukcyjne :lol: drzewo konstrukcyjne na pniu :lol:

fajowo brzmi :lol:

 

no ale na surowcu trzeba się znać choć to zbyt skomplikowane nie jest, a jak się nie znasz to przed zakupem weź do lasu kogoś kto wie co i jak

a czy się opłaca? to zależy, ja np. miałem drewno za pół ceny, swój prawie transport i obróbkę (trak), mi się opłacało i to nieźle, jeżeli nie masz w/w to dobrze to przelicz: zakup, transport do tartaku, obróbkę, transport na budowę, kupę zachodu, itp, potem podzwoń po tartakach i porównaj dwa rachunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam,ze tak powazna sprawe jak dobor surowca na glowne elementy konstrukcji,nie nalezy pozostawiac przypadkowi.

mozliwe ze samodzielne pozyskanie surowca jest pod wzgledem ekonomicznym oplacalne,to jednak ryzyko ,jaki z tym sie wiaze jest za duze ,w stosunku do pozornie uzyskanych korzysci.

 

jestem w trakcie budowy domu drewnianego,z bala.

calosc prac powierzylem doswiadczonemu wykonawcy,z wlasnym,duzym tartakiem,

i mam spokojny sen.

poprzednie etapy budowy ,rowniez przeprowadzali doswiadczeni,poleceni wykonawcy,na ktorych czeka sie dlugimi miesiacami w kolejce.

uzywane materialy podlegaly mojej,ich i kierownika budowy weryfikacji.

sam nie odwazylbym sie ,forsowac jakiegos rozwiazania,mimo,ze w branzy budowlanej nie do konca jestem "zielony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie z Toba zgadzam,ale ja osobiscie mam za malo pieniedzy i czasu na eksperymenty.

aha,drobne pytanie,drzewo na krokwie to chyba jakos trzeba wysuszyc?i podlegaja chyba jakiejs aprobacie technicznej(takie pieczatki na koncach).

 

ja te dylematy zostawiam wykonawcy(mojego domu),ktory postawil w swoim zyciu ponad 100domow drewnianych,oraz przeprowadzil renowacje konstrukcji zegara bramy Palacu Branickiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem propozycję kupna sosny na pniu . Tyle ile trzeba na więźbe .

Oczywiście wyrąb i transport do tartaku we własnym zakresie . Czy to się bardziej opłaca nijż zamówienie gotowej więźby w tartaku .

Drzewo trzeba wysuszyć oraz zaimpregnować. Moim zdaniem jak nie masz warunków do wysuszenia i nie impregnowałeś drewna, lepiej zamów gotowe w tartaku. Poza tym jak edde wspomniał to strasznie dużo roboty (cięcie, transport).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew CoolaTT :D

 

Jak wcześniej napisałam forum śledzę od ponad roku i przez ten czas wiele projektów było branych pod uwagę, rozważanych, analizowanych, itp. Ale żaden nie przypadł nam w 100% i ten ostatni też wymaga kilku zmian, a mianowicie:

1. zamierzamy zmienić bieg schodów -tylko kilka stopni będzie otwartych na salon - dzięki temu powstanie ściana - w zamyśle ażurowa (tak aby światło z salonu wpadało i doświetlało schody), ponadto dzięki temu zyskamy trochę większe pomieszczenie gospodarcze

2. przesuniemy kominek bliżej środka, w ten sposób wygospodarujemy miejsce na telewizor, którego raczej wieszać na ścianie nie będziemy- będzie stał w rogu ( bardzo fajnie ma urządzony salon Tola - nasza " inspiratorka")

3. chcemy też wstawić dodatkowe duże okno w salonie ( na projekcie ściana jest ślepa), natomiast na 100 % zlikwidujemy małe okrągłe okienko, drugie istniejące zmniejszymy. Zmiany te są spowodowane położeniem naszej działki względem stron świata.

 

Pozdrawiam i czekam na więcej uwag - są one dla mnie bardzo cenne

Marza

 

Moim skromnym zdaniem projekt jest ładny a zmiany bardzo mądrze przemyślane. Będzie ładnie pod kątem estetycznym i zarazem rozsądnie wszystko rozplanowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Klamka zapadla i ruszylismy z budowa domu.

Ruszylismy tzn. mamy projektanta, ba, mamy nawet wstepna

wizje domu. Dzialka pod Bialymstokiem - Osowicze.

Dom o pow. (na razie) 189 m2, bal 12o mm, docieplony od wewnatrz.

Duze przeszklenia - niestety od polnocy,- bo tam wlasnie mamy najpiekniejszy widok na rzeke i puszcze.

Moze ktos z Was ma juz doswiadczenie w takiej budowie, moze jakas

polecona ekipa stawiajaca domy z bali ?

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZibS -wyslalem ci na pirve namiary na cieśli. Mój dom drewniany (co prawdz szkieletowy postawili od fundamentu w górę) i nie miałem zastrzerzeń. Odnośnie domów z bala to ich zapytaj. Jednego mogę być pewien- że jeżeli czegoś nie potrafią zrobić to sie tego nie podejmą, pracują solidnie i jak się z nimi dogadasz to zapewne powinieneś być zadowolony.

 

A teraz oficjalne .............witaj na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZibS -wyslalem ci na pirve namiary na cieśli. Mój dom drewniany (co prawdz szkieletowy postawili od fundamentu w górę) i nie miałem zastrzerzeń. Odnośnie domów z bala to ich zapytaj. Jednego mogę być pewien- że jeżeli czegoś nie potrafią zrobić to sie tego nie podejmą, pracują solidnie i jak się z nimi dogadasz to zapewne powinieneś być zadowolony.

 

A teraz oficjalne .............witaj na forum

 

Witaj CoolaTT

Dzieki za namiar.Jestem na etapie poszukiwan ekip, zwlaszcza do postawienia scian z bali. Dostalem tu na forum kilka kontaktow, wiec widze ze warto bylo tu trafic.

Ladny ten twoj dom, piekna okolica. Pozazdroscic ze masz juz to za soba.

Jak sobie pomysle o tym co mnie czeka .....

Pozdrawiam

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej jeszcze jeden podlasiak :D Co prawda jesteśmy jeszcze na etapie pozwolenia ale z wiosną szpadle w dłoń :o . Nasz projekt to "Dom w winorośli" wybierany od 2 lat i mam nadzieję że będziemy mieli mało jego modyfikacji. Pozdawiam wszystkich :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Czy ktoś z Forumowiczów mógłby może polecić jakiegoś sprawdzonego kierownika budowy i/lub inspektora nadzoru.

Takiego, który zna się na budowaniu z drewna (bala).

 

Okolice Białegostoku (Supraśl konkretnie).

 

Przylacze sie do pytania.

Czy masz juz moze ekipe do postawienia ?

Pozdrawiam

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych podlasiakow i podlasianki.

Wlasnie stoje przed dylematem wyboru pokrycia dachowego.

Zadanie jest juz troszke ulatwione bo wybor padl na blachodachowke.

Teraz wybor blachy i wykonawcy .Moze cos pomozecie lub podpowiecie .Pozdrawiam

 

Witam Wszystkich forumowiczów śledzików :) z Podlasia. Na wiosnę chciałbym zacząć budowe domku. Obecnie jestem na etapie ustalania ostatecznej wersi projektu z projektantką- jak dobrze pójdzie to już jutro zacznie przygotowywać ostateczną wersje projektu. Aby uprzedzić pytanie odrazu odpowiem, że za projekt indywidulany płacę 4000zł, za mapę do celów projektowych zapłaciłem 500z ł(namiary otrzymałęm od znajomych). Mój dom będzie miał garaż dwustanowiskowy, dach kopertowy, pow.użytkowa z garażem ok 200m2- Grabówka. Bardzo dobre i przydatne forum. Jeszcze raz Witam Wszystkich i Pozdrawiam.

 

Aha co do tej blachodachówki to póki co mieszkam z rodzicami, którzy w domku mieszkają od 6 lat i maja blachodachówkę z JAZBUDU-nie mamy żadnego mchu na dachu i póki co stan blachy oki. Ceny nie podam oczywiście, bo pare lat temu to pewnie była inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...