Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Znam różnice między styropianem a STYRODUREM , i nie różnią się tylko ceną .

Chciałbym się dowiedzieć od Tych co stosowali STYRODUR , czym go ''przymocowali" do fundamentów .

 

zobacz tu moze cos bedzie:

 

http://forum.muratordom.pl/ocieplenie-scian-fundamentow-styrodur-czy-styropian-fs20,t125983.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobre to normstahl, handluje nim janrex na sienkiewicza, mają też niezłego hormanna, normstahl euro (euroclassic) uznawany jest za mercedesa wśród bram (ale niestety to jedna z droższych bram :( , moim zdaniem jednak warta swojej ceny, mam takową w kasetony w kolorze białym), hormann tez był niekiepski gdy porównywałem, ale normstal miał lepszą promocję wtedy :wink: lepsze zabezpieczenia, no i klamka w hormanie brzydko odstawała a w normstahlu taka łanda jest :wink:

 

ps. a pytasz prywatnie czy firmowo badasz rynek? bo ponoć dealerem normstahla nie łatwo zostać, z bram nieprzemysłowych chyba jedyna firma kontrolująca swoją dystrybucję i serwis, reszta to srzedaż prawie jak hipermarkecie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po tynkach tradycyjnych. Z czystym sumieniem mogę polecić panów jakby ktoś chciał.

 

 

W grudniu tynki wewnętrzne ? Chyba, że zdążyłaś przed mrozami. Gratuluję dobrego samopoczucia.

 

Ma być raptem 2-3 dni mrozu wiec spoko :D

Mam zrobiona elewacje i jak na razie jest na + w domu, poza tym wstawiłam piecyk na dogrzanie

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po tynkach tradycyjnych. Z czystym sumieniem mogę polecić panów jakby ktoś chciał.

 

 

W grudniu tynki wewnętrzne ? Chyba, że zdążyłaś przed mrozami. Gratuluję dobrego samopoczucia.

 

Ma być raptem 2-3 dni mrozu wiec spoko :D

Mam zrobiona elewacje i jak na razie jest na + w domu, poza tym wstawiłam piecyk na dogrzanie

Też myślałem, że mróz potrzyma kilka dni, a tu masz już tydzień trzyma i nieodpuszcza :( (dzisiaj rano -11C). Przekłada to się na większe zużycie gazu niestety :( a jak się nie mieszka jeszcze to boli jeszcze bardziej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos gazu ziemnego, jakie macie średnie zużycie? zakładam, że nie grzejecie wody, tylko ogrzewacie budowę :D ja grzeję na maksa i wietrzę (i minimalnie ogrzewam wodę), pierwszy sezon gzrewczy, średnie zużycie 40m3 na tydzień. Dużo czy mało? :)

U mnie wyszło 300m3 za 2 miesiące, czyli jakieś średnio 5m3 na dzień, czyli prawie tyle co u Ciebie, niestety przy obecnych mrozach zużycie wzrosło do 10m3 za dzień. Oczywiście pierwszy sezon grzewczy, ale temperatura obniżona do 14C i minimalnie ciepła woda. Powierzchnia do ogrzania to 200m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje budowę domku . Jako ogrzewanie zainstalowanie pompy ciepła . Czy kotś z was posiada takową . Dodam że ma być z wymiennikiem poziomym .

 

Czy wybrałeś już jakąś firmę montującą pompę ciepła, ciekaw jestem, ponieważ chcę również zamontować u siebie tego typu ogrzewanie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze!

Chcę już pomału przygotować się na oddanie domu do użytkowania bo mam nadzieję że max za 2 miesiące w końcu przeprowadzka. Napiszcie proszę jakie opłaty mnie czekają żeby wszystkie niezbędne papiery otrzymać.

 

Macie może namiary na kominiarza i ile ewentualnie bierze za papierek?

 

Czekam na odpowiedź!!

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze!

Chcę już pomału przygotować się na oddanie domu do użytkowania bo mam nadzieję że max za 2 miesiące w końcu przeprowadzka. Napiszcie proszę jakie opłaty mnie czekają żeby wszystkie niezbędne papiery otrzymać.

 

Macie może namiary na kominiarza i ile ewentualnie bierze za papierek?

 

Czekam na odpowiedź!!

Pozdrawiam!!

 

Jesteś pewna że masz w pozwoleniu napisane że musisz uzyskać zgodę na użytkowanie? Czy tylko zakończenie budowy? bo to dwie różne sprawy.

Ja kominiarza znalazłam tu: http://kominiarze.bialystok.pl/ Polecam :) koszt 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze!

Chcę już pomału przygotować się na oddanie domu do użytkowania bo mam nadzieję że max za 2 miesiące w końcu przeprowadzka. Napiszcie proszę jakie opłaty mnie czekają żeby wszystkie niezbędne papiery otrzymać.

 

Macie może namiary na kominiarza i ile ewentualnie bierze za papierek?

 

Czekam na odpowiedź!!

Pozdrawiam!!

 

Jesteś pewna że masz w pozwoleniu napisane że musisz uzyskać zgodę na użytkowanie? Czy tylko zakończenie budowy? bo to dwie różne sprawy.

Ja kominiarza znalazłam tu: http://kominiarze.bialystok.pl/ Polecam :) koszt 150zł.

 

Przecież kierbud ma uprawnienia do sprawdzenia kominów i dokonania wpisu w dzienniku. 150 zł zostało w kieszeni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...