Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam ponownie: Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2010 Roku!!!!

CoolaTT obiecałem Ci, że jak będę miał pełne dane za 2009 rok to napiszę: otóż cały prąd w domu kosztował mnie 2400 w tym ogrzewanie 700. pozdrawiam .swimmer

 

swimmer to faktycznie wiedziesz super oszczędne życie. Mi rocznie wychodzi za prąd ok 2 tys (w ogóle nie używam prądu do ogrzewania) Rachunki rzędu 160 pln miesięcznie. W twoim przypadku używając pompy ciepła normalne rachunki przy dość ekonomicznym użytkowaniu powinny być rzędu 300 pln/miesiąc - i to byłoby super osiągnięcie. A u Ciebie wychodzi po 200/miesiąc - chłopie napisz jak ty to robisz. Być może nie należę do osób zbyt oszczędnych - ale mieszkając w bloku płaciłem za prąd 120 pln/miesięcznie.

Żebyś wiedział, że i mnie ten wynik zaszokowal!! W bloku płaciłem 140 / miesiąc. A tu...200. Myślę, że to głownie dlatego, że mam dwie taryfy i nie oszukujmy się obie pompy pracują raczej w tej taniej. sporadycznie jak wywali -20 włączają się w dzień. poza tym zmywarka i pralka raz dziennie - też w taniej. Natomiast komp, telewizor i światło non stop - nie oszczędzam na jakości życia. dlatego wydaje mi się, że sekret całkiem poważnie tkwi w 2 taryfach. Zużyłem ponad 5000 kwh w taniej i ponad 2 w drogiej. i to na tyle. dodam jeszcze, że sąsiedzi też bulą około 300 miesięcznie, ale dom mają większy - 300m, a ogrzewają eko groszkiem. mają za to jedną taryfę...stąd moje wnioski - nie wiem czy prawidłowe - oceń sam. Ja jestem zadowolony.pozdrawiam. swimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuje dobrego kierownika budowy/Inspektora nadzoru budowlanego.

Buduję dom drewniany, z przeniesienia i przydał by się ktoś, kto by ocenił fachowym okiem czy dom jest prawidłowo postawiony i czy nic się nim nie stanie (stoi już 2 lata, ale zaczęło na węgłach wybrzuszać).

Jeżeli ktoś jest zorientowany, prosze o wiadomość. Chętnie zatrudnię inspektora lub kierownika, chociaż trochę zmartwień odejdzie.

 

Oficjalnie jest kierownk budowy, jednakże zaufania do tej osoby nie mam żadnego, człowiek pojawił się tam raz, nie zna się na konstrukcjach drewnianych.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Powiedzcie z własnego doświadczenia. Na jaki rabat można liczyć w Białostockich hurtowniach budowlanych jeśli bierze się prawie wszystko z jednej np. bloczki fundamentowe, cegłę, dachówki i inne.

Napiszcie ile i w jakiej hurtowni. Wiem, że to zależy od okresu w roku ale pokaże które hurtownie są w miarę elastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabat? Na starcie dają 5% (ale niechętnie, ewentualnie podają ceny zawyżone, np kupując wełnę supermata 15cm to za m2 chcieli najpierw 24, ale jak znalazłem cenę 20,70 to dali 20zł), później, w miarę zamawiania rzeczy można więcej, a widełki są różne.

Tak samo cena końcowa zależy od tego, ile materiału zamawiasz (czym więcej, tym taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JurekM powiem z doświadczenia ze ciężko w 1 hurtowni dostać dobre ceny na wszystko.Bloczki u producenta najlepiej,na poro najlepszą cenę dał Imbud,dachówka Amaro beton w Bosta beton,te firmy mogę polecić bo fajnie do klienta podchodzą,dużo też w Liroju kupiłem bo promocje akurat były,ogólnie to dużo dzwonić trzeba.Mam nadzieję że to nie reklama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do firm to odradzam Domex, 7 lat temu kupione były u nich okna z meranti, wtedy były super, więc budując dom też się na nich zdecydowaliśmy, a teraz jak do domu zamówiliśmy tez z meranti to taką chałturę odwalili, że aż boli, okna "ekskluzywne" gdzie każdy element ma inny kolor, czy elementy skrzydła okiennego są "ułamywane" (nie docięte do końca i po prostu ułamane) a lakier odstaje (bąble się porobiły).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się nie sprawdził jedna hurtownia z dużym rabatem, dadzą ci na jedno większy a na innym materiale sobie odbiją a ty nie będziesz wiedział nawet kiedy

najlepsza metoda to porównywanie cen, wybór najniższej (także porównywanie z allegro czy ogólnie netem), bierzesz najniższą cenę i o tym z daną hurtownia rozmawiasz, dadzą niżej - bierzesz, nie to nie, argument ze masz taniej gdzie indziej przeważnie zawsze działa (mało tego - przy dwóch dużych zakupach zapuściłem blefa i zadziałał, dobry grosz w kieszeni został)

no i rynek lokalny nieco ubogi jest, czasem niestety trzeba zapłacić więcej za dostępność czy wybór towaru, więcej niż w innych częściach kraju

a z hurtowni w których kupowałem: kamir, mirpol, imbud, leroy merlin, kominy na wiewiórczej, ocieplenie caparola (bez styro - ten w necie) w abc elewacje (trzy firmy w mieście to sprzedają a rostrzał cen mnie zadziwił), dach w sękocinie pod warszawą (tez właściwie za pomocy netu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna hurtowna to napewno się nie sprawdzi, bo hurtownia musi zarabiać - jak puści nam jeden towar na zero to na drugim musi sobie odrobić. Dlatego dywersyfikacja rynku jest nieunikniona. Z drugiej strony mój znajomy jest teraz w trakcie budowy i towar zamawia przez internet. Dom buduje w Gliwicach, a dostawy materiałów często ma z Łodzi, Warszawa. Dla niego cena jest najkorzystniejsza, a jak widać niektórym firmom kalkuluje się dowóz 300 km, chociaż czasami towar przyjeżdża prosto od producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe stwierdzenia forumowiczy, że dywersyfikacja rynku jest nieunikniona. Poza tym często cena zmienia się z dnia na dzień, dlatego ważne jest codzienne śledzenie cen.

Dodatkową rzecz, którą bym polecił to podłączenie się do większej inwestycji, np. jak firma X zamawia 100 okien na budynek to podłączenie do tej inwestycji Twoich kilkunastu okien może dać Ci rabat inwestycyjny dużo większy niż jak byś sam próbował go wywalczyć ze swoim zamówieniem. Mi w kilku przypadkach się udało, warto poszukać takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja o nic nie proszę :D

 

Chciałam się za to podzielić informacjami dot. wywozu śmieci :lol: Właśnie obdzwoniłam firmy i sytuacja się przedstawia następująco:

 

Pytałam o pojemnik 120 l (każda firma daje własny). Umowa na czas nieokreślony w każdym przypadku. Ceny za kwartał.

 

MPO: 152.31zł (raz na tydzień) lub 76.16zł (raz na dwa)

Astwa: 121.08 lub 62.15

Czyścioch: 102 lub 59

 

Nie wiem w czym oprócz 'tradycji' MPO przewyższa Czyściocha. Warunki umowy są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AGA-Białystok: Jakiś miesiąc temu na osiedlu bacieczki, gdzie obecnie mieszkam chodziła przedstawicielka z nowej firmy wywożącej smieci i nazywa sie podobnie jak nasze autobusy bo MPK, cenowo było napewno taniej niż w Astwie, gdzie obecnie za pojemnik 120l płacimy 90zł za 3 miesiące-a płacilismy więcej, bo bodajże 120zł , ale sąsiad powiedział że cenę można negocjować i mu obiżyli, my zrobilismy tak samo i zniżyli na 90zł za 3 miesiące. Co do wywożenia śmieci też dziwna sprawa, bo mieli zabierać raz na tydzień, a przeważnie zabierają dwa razy z czego jestesmy zadowoleni. . Odnośnie tej nowej firmy MPK to miała ruszyc z początkiem roku lub od marca, tyle, że nie pamietam warunków jakie proponowali, ale moge zapytac rodziców, którzy wtedy akurat byli w domu jesli ktoś jest zainteresowany.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja o nic nie proszę :D

 

Chciałam się za to podzielić informacjami dot. wywozu śmieci :lol: Właśnie obdzwoniłam firmy i sytuacja się przedstawia następująco:

 

Pytałam o pojemnik 120 l (każda firma daje własny). Umowa na czas nieokreślony w każdym przypadku. Ceny za kwartał.

 

MPO: 152.31zł (raz na tydzień) lub 76.16zł (raz na dwa)

Astwa: 121.08 lub 62.15

Czyścioch: 102 lub 59

 

Nie wiem w czym oprócz 'tradycji' MPO przewyższa Czyściocha. Warunki umowy są identyczne.

 

ja podpisałem umowę z firmą MOP cena za 3 miechy to 60 pln wywiezienie co 2 tygodnie

a i dostalem dodatkowy stalowy pojemnik na popiół wywozony na telefon 10pln za wywiezenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...