Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam, właśnie otrzymałem pozwolenie na budowę :D Gdzie kupic dziennik budowy?Ile ich kupic. Co do betonu komórkowego 24 to czy mozna kupic teraz np w Kamirze zapłacic po obecnej cenie czyli jak ktoś pisał np po 7,60 i odebrac np w maju? Pozdrawiam Ps oj bedzie dzis popijawka :lol:

 

Gratulacje i powodzenia! :) Ja dziennik budowy kupiłam w Drugim Urzędzie Skarbowym w sklepiku z prasą, sztuk jeden potrzebujesz, niesiesz to do starostwa a oni stemplują Ci strony.

A z Kamirem sam się musisz porozumieć czy przechowają Ci towar, jeśli mają miejsce to obstawiałabym, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie otrzymałem pozwolenie na budowę :D Gdzie kupic dziennik budowy?Ile ich kupic. Co do betonu komórkowego 24 to czy mozna kupic teraz np w Kamirze zapłacic po obecnej cenie czyli jak ktoś pisał np po 7,60 i odebrac np w maju? Pozdrawiam Ps oj bedzie dzis popijawka :lol:

 

a ja dziennik kupiłem bodajże za 10zł od razu w starostwie przy odbieraniu papierów, już postemplowany

a ztą popijawą to tylko nie przesadzaj, bo zachłyśniesz się a to dopiero początek drogi :wink: długiej, ciężkiej, choć i czasem przyjemnej drogi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat:

Zdaniem prof. Mariana Filara, karnisty i eksperta Organizacji Narodów Zjednoczonych w dziedzinie zapobiegania i kontroli przestępczości, prawo do posiadania krótkiej broni palnej jest obywatelskim prawem podmiotowym.

- Nie można pozbawić obywatela tego prawa

tylko dlatego, że organowi się tak podoba. Przytłaczająca większość przestępstw popełnianych przy użyciu broni palnej jest popełniana przy użyciu broni nielegalnej. Dla przestępcy wejście w posiadanie broni to żaden problem,

 

Co myślicie o posiadaniu broni palnej do obrony mienia i rodziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek będzie budowany w Grabówce a co do wysokości ścianki kolankowej to 2 pustaki + wylewka(murłata) czy jak tam to sie zwie :D . Miały byc 3 pustaki +wylewka, ale postanowiliśmy zmniejszyc i tak domek ma 200m2 a po podłodze jeszcze więcej. Aha na tych fotkach ścianka kolankowa jest większa i ogólnie te fotki to takie bardzo robocze, ale ogólny kształt domku widac :wink: Co do picia to na dużo sobie nie mogłem pozwolic bo o 5 wstaje do pracy, ale w weekend nadrobie hihi. Pozdrówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak nie zawsze można zmieniać jak sie chce bo straszydło może sie udać. Chciałem tylko zapytać czy ma świadomość kolega popiz o tym że meble będzie trzeba dobierać do mieszkania ,łóżko też nie postawisz blisko ścianki bo sufit (skos dachu)zbyt nisko,także te 200 m2 to tak na papieże ładnie wygląda co nie znaczy że w użytkowaniu się sprawdzi .Chyba że lubisz puste podłogi. Jeśli projekt można smieniać (aneks,rysunek zamienny) to proponuje podnieść ścianke ,wydłużyć okap, i niaznacznie podnieść wysokość kalenicy to ,coś niecoś pomoże.NIe mówie że ten jest zły, absolutnie. Kazdy szuka TEGO SWOJEGO ale małe poprawki pozwolą go jeszcze udoskonalić.Większość drobiazgów wyjdzie w praniu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wysokości ścianki kolankowej to 2 pustaki + wylewka(murłata) czy jak tam to sie zwie :D . Miały byc 3 pustaki +wylewka, ale postanowiliśmy zmniejszyc i tak domek ma 200m2 a po podłodze jeszcze więcej. Aha na tych fotkach ścianka kolankowa jest większa i ogólnie te fotki to takie bardzo robocze,

Popiz, ja miałem ten sam dylemat: i ostatecznie zdecydowałem się na 3 bloczki po 25 cm, na to wieniec 25 cm i na końcu murłata. Po zrobieniu posadzki z ociepleniem i podłogi, wysokość ścianki kolankowej wyszła 89cm i jest OK, można łóżko postawić, szafkę, czy mały regał. Przy doborze wysokości ściany kolankowej ważny jest kąt nachylenia dachu. U mnie przy 45 stopniach mogę swobodnie stanąć w odległości 1 m od ściany kolankowej (nie jestem konusem ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...