Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

eldorado czepiasz się chłopa jakbyś polskiego w szkole uczył. Każdemu się zdarza, jednemu częściej drugiemu rzadziej. A z tego co mi wiadomo do teraz dysortografia w modzie :D

 

Dla mnie byki ortograficzne to złamanie regulaminu forum w punkcie 1.3 ;)

Dziwi mnie, że uwaga o bykach kwitowana jest śmiechem. Nie chcę nikogo obrazić, ale mnie to półanalfabetyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

http://www.gisbialystok.pl

A na google to cyba aktualizacja sprzed 2 lat.

 

CoolaTT mapka jak mapka, ale to tylko miasto.

Nie masz czegoś podobnego, ale na okolice?

 

 

Niestety nie bardzo. Mój domek leży akurat na granicy miasta i dobrze widać go na tej mapie. Zoom wyraźniejszy. Zdjęcie - tutaj to już kwestia gustu, w moim odczuciu aktualizacja sprzed około 18 miesięcy.

 

 

Dla mnie byki ortograficzne to złamanie regulaminu forum w punkcie 1.3

Dziwi mnie, że uwaga o bykach kwitowana jest śmiechem. Nie chcę nikogo obrazić, ale mnie to półanalfabetyzm.

 

Przepraszam ale nie czytałem regulaminu, albo go nie bardzo pamiętam :D Z drugiej strony sam popełniłem bardzo wiele błędów pisząc na forach, dlatego chciałem półżartobliwie stanąć po stronie osoby, która je popełniła.

 

A żeby temat zamknąć i wszcząć nowy - macie gdzieś tam u siebie jakiś czarnoziem lub coś podobnego w rozsądnej cenie?? Będę wdzięczny za namiary na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

eldorado czepiasz się chłopa jakbyś polskiego w szkole uczył. Każdemu się zdarza, jednemu częściej drugiemu rzadziej. A z tego co mi wiadomo do teraz dysortografia w modzie :D

 

Dla mnie byki ortograficzne to złamanie regulaminu forum w punkcie 1.3 ;)

Dziwi mnie, że uwaga o bykach kwitowana jest śmiechem. Nie chcę nikogo obrazić, ale mnie to półanalfabetyzm.

 

 

A kolega jest taki regulaminowy ? Stosujesz się do każdego regulaminu? Czy tylko tam gdzie Ci pasuje? Niewiem czemu tak zainteresowałeś się moimi błędami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

http://www.gisbialystok.pl

A na google to cyba aktualizacja sprzed 2 lat.

 

CoolaTT mapka jak mapka, ale to tylko miasto.

Nie masz czegoś podobnego, ale na okolice?

 

 

Ta mapka którą podałem pokazuje w całej polsce miejsca ALE nie jest aktualna. Mi to nie przeszkadza, ale jeśli wasze mapki miały zmiany powierzchni obszaru w ciągu minionych lat, to być może nie zostały jeszcze naniesione. Co sie dziwić po aktulne to do geodezji trzeba się fatygować chyba. Ja kupiłem działke całą nie musiałem dzielić większej na mniejsze więc mi pokazuje tą właściwą z numeracją i widze sąsiednie działki przylegające też z numeracją , Dla mnie okazała się bardzo przydatna więc chciałem się PODZIELIĆ . Czy to dobrze niewiem, ale widze że są na forum ludzie którzy jak to w życiu bywa zawsze coś nie pasuje. Następnym razem najpierw się zastanowie czy warto .

 

P.S Jeśli chcesz nazwać mnie półanaltabetą to najpierw to przemyśl.

W tym regulaminie to piszą tylko o Twoim czepianu (1.3 Użytkownik jest zobowiązany do powstrzymania się od jakichkolwiek działań mogących utrudnić lub zakłócić funkcjonowanie Portalu oraz korzystania z Portalu w sposób uciążliwy dla innych Użytkowników) Miłego dnia życzę wszystkim. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwszy mój post na forum i od razu z pytaniem

 

Zamierzam wybudować dom w okolicach Choroszczy. Teraz jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowę ale zaczynam też się rozglądać za firmą, ktróra potrafi i ma swój sprzęt do wybudowania stanu surowego otwartego. Czy możecie jakąś polecić? Jeżeli tak to jaka była cena za wykonanie takiej usługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy ortograficzne pisane są żenujące. Czasami nie da się tego czytać i odchodzi całkowita chęć do przeglądania postów.

Polecam przeglądarkę Firefox'a, która poprawi lub słownik internetowy:

Słownik PWN

Przeglądarka sama w sobie nie załatwi problemu nie wiedzy z podstaw ortografii. No bo jak wyjaśnić ukończenie szkoły przez nas wszystkich. Postawię tezę, że ktoś nie czytał wogóle, nie przykładał się do nauki- a nauczyciele przepuszczali go z listości robiąc krzywdę samemu zainteresowanemu. Lepiej jest gadać bez sensu przez komórkę o dupie marynie niż poczytać książkę lub czasopismo. Problemy w ortografią dzisiaj nazywane są dysgrafią (http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysortografia) tak chętnie przez wszystkich tuszujących swoje lenistwo w czytaniu oraz nieuctwo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie forum ortograficzne :lol: .Posty podbijasz sobie? Kończe tą pyskówke bo mi nie przystoi ,moje dzieci to czytają :oops:

 

FOXTER nie przejmuj się - jestem z Tobą.

 

A kolegów od słowników pozdrawiam i zachęcam do czytania................. najlepiej tomików poezji........ może i u Mickiewicza błąd gdzieś znajdziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy ortograficzne pisane są żenujące. Czasami nie da się tego czytać i odchodzi całkowita chęć do przeglądania postów.

Polecam przeglądarkę Firefox'a, która poprawi lub słownik internetowy:

Słownik PWN

Przeglądarka sama w sobie nie załatwi problemu nie wiedzy z podstaw ortografii. No bo jak wyjaśnić ukończenie szkoły przez nas wszystkich. Postawię tezę, że ktoś nie czytał wogóle, nie przykładał się do nauki- a nauczyciele przepuszczali go z listości robiąc krzywdę samemu zainteresowanemu. Lepiej jest gadać bez sensu przez komórkę o dupie marynie niż poczytać książkę lub czasopismo. Problemy w ortografią dzisiaj nazywane są dysgrafią (http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysortografia) tak chętnie przez wszystkich tuszujących swoje lenistwo w czytaniu oraz nieuctwo.

 

Pozdrawiam

 

Przejrzyj swoje posty też masz tam błędy a nie które posty zmieniasz 8 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ się przyczepiacie. Może lepiej na temat popisać, a nie wytykać czyjeś błędy.

Właśnie się dowiedziałem, że pomiędzy Ciasnym a Ogrodniczkami może być problem z wierceniem studni, bo może nie być wody i to mnie teraz martwi, a nie błędy.

Pozdrawiam swojaków

 

witam.

W obrębie gminy Supraśl występuję wysoko zasobowy rejon wód podziemnych.

"Są to głównie zasoby czwartorzędowe. Najbardziej zasobne i powierzchniowo rozległe poziomy wód podziemnych związane są z osadami Interglacjału Wielkiego i Interstadiału Pilicy. Spotyka się je w utworach piasków różnoziarnistych i pylastych, między warstwami gliniastymi. Część z tych wód ma silny związek z wielkością zasilania atmosferycznego.

Ich zasobność uzupełniana jest przeciekami z rzeki Supraśl. W roku 2003 zasobność wód podziemnych w gminie Supraśl została oceniona na 950 m3/h. "

Woda jest zawsze ,zalezy tylko na jakiej glebokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy Ciasnym a Ogrodniczkami istotnie jest problem z wodą.

Ja mam wodę na 8 metrach, ale w studni kopanej (swoją drogą ciężko dziś znaleźć fachowca do wykopania studni). Kolega na sąsiedniej działce ma studnię wierconą ale na głębokości około 80m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...