Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

Mam małe pytanko do posiadaczy bram garażowych, interesuje mnie gdzie je nabyliście i ile kosztowały, mam zamiar zamontować u siebie segmentową w miarę ocieploną z napędem.

 

bramę mam normstahl euro, kosztowała niemało :wink:

ale ponoć to mercedes wśród bram :wink:

jakiej byś nie wybrał to wyceń sobie w kilku firmach a nie w jednej, pytaj dokładnie o szczegóły, co wchodzi w komplet (ta sama teoretycznie brama może być wypasiona na maksa a może być odchudzona na maksa, a wtedy ceny tez różne), ja na tym manewrze zaoszczędziłem dobre kilkaset zł,albo inaczej mówiąc za kwotę, za którą kupiłem swoją Euro inny dealer normstahla zaproponował mi niższy model g60

 

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, oferty miałem z kilunastu firm, brałem pod uwagę wszystie możliwe kryteria ( cena - jakość - opinie ) i prawdopodobnie wybiorę bramę wiśniowskiego : segmentowa wym. 2600 x 2250 w kolorze , z napędem, ocieplona, cena myślę w miarę przystępna 3200zł oczywiście wraz z zamontowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich budujących Podlasian. Jestem na etapie oczekiwania na pozwolenia na budowę. Na allegro znalałem ofertę na pustaki ceramiczne CERAMIKA KOPLANY (wymiary takie jak porotherm 11szt./m2) w cenie 3,80 szt.brutto (bez faktury). W cegielni mają drożej. Czy moze ktoś z tego budował lub wie coś na temat tych pustaczków, czy są dobrej jakości? Proszę o opinie.

 

Dosyć dobrze znam te pustaki, cena bardzo dobra, ale nie trzymają wymiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich budujących Podlasian. Jestem na etapie oczekiwania na pozwolenia na budowę. Na allegro znalałem ofertę na pustaki ceramiczne CERAMIKA KOPLANY (wymiary takie jak porotherm 11szt./m2) w cenie 3,80 szt.brutto (bez faktury). W cegielni mają drożej. Czy moze ktoś z tego budował lub wie coś na temat tych pustaczków, czy są dobrej jakości? Proszę o opinie.

 

Dosyć dobrze znam te pustaki, cena bardzo dobra, ale nie trzymają wymiaru.

 

Czy budowałeś z tych pustaków. Czy dużo jest odpadów podczas budowy tzn. czy sa kruche, a jeżeli nie trzymają wymiarów to zastosowany w nich pióro-wpust mija sie chyba z celem? Czyli będą szczeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, oferty miałem z kilunastu firm, brałem pod uwagę wszystie możliwe kryteria ( cena - jakość - opinie ) i prawdopodobnie wybiorę bramę wiśniowskiego : segmentowa wym. 2600 x 2250 w kolorze , z napędem, ocieplona, cena myślę w miarę przystępna 3200zł oczywiście wraz z zamontowaniem.

 

Zerknij na stronę Hormanna. Mają teraz promo na bramy i drzwi. Drzwi drogie jak licho bo to alu, ale bramaz segment. z automatyką za chyba 2775 to niezła oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich budujących Podlasian. Jestem na etapie oczekiwania na pozwolenia na budowę. Na allegro znalałem ofertę na pustaki ceramiczne CERAMIKA KOPLANY (wymiary takie jak porotherm 11szt./m2) w cenie 3,80 szt.brutto (bez faktury). W cegielni mają drożej. Czy moze ktoś z tego budował lub wie coś na temat tych pustaczków, czy są dobrej jakości? Proszę o opinie.

 

Dosyć dobrze znam te pustaki, cena bardzo dobra, ale nie trzymają wymiaru.

 

Czy budowałeś z tych pustaków. Czy dużo jest odpadów podczas budowy tzn. czy sa kruche, a jeżeli nie trzymają wymiarów to zastosowany w nich pióro-wpust mija sie chyba z celem? Czyli będą szczeliny.

 

Budowałem z tych pustaków, odpadów dużo nie ma pod warunkiem, że pustaki będziesz docinał piłą z tarczą, kruche nie są, jeżeli będziesz robił docelowo ścianę dwuwarstwową ( pustak + styropian ) to nie przejmuj się małymi szczelinami, pisząc o tym, że nie trzymają wymiaru miałem na myśli to, że murując tym pustakiem nie uzyskasz z obu stron ścian pionów, czyli jak Twój murarz bedzie "łapał" pion od zewnętrznej strony to od środka zapomnij o pionie, ale z dugiej strony, przyjdzie tynkarz i wyrówna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, oferty miałem z kilunastu firm, brałem pod uwagę wszystie możliwe kryteria ( cena - jakość - opinie ) i prawdopodobnie wybiorę bramę wiśniowskiego : segmentowa wym. 2600 x 2250 w kolorze , z napędem, ocieplona, cena myślę w miarę przystępna 3200zł oczywiście wraz z zamontowaniem.

 

Zerknij na stronę Hormanna. Mają teraz promo na bramy i drzwi. Drzwi drogie jak licho bo to alu, ale bramaz segment. z automatyką za chyba 2775 to niezła oferta.

 

Dzwoniłem do tej firmy, rozmawiałem z pewną panią, która wyceniła mi bramę na 3600zł cieńszą-2cm, zaś za grubszą coś około 4cm 4300zł, ceny oczywiście brutto, dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do tej firmy, rozmawiałem z pewną panią, która wyceniła mi bramę na 3600zł cieńszą-2cm, zaś za grubszą coś około 4cm 4300zł, ceny oczywiście brutto, dzięki za podpowiedź.

 

Jestem na stronie Hormanna. Widzę bramę Renomatic 75 z napędem za kwotę brutto 3386 przy 22%Vat. Sam zamontujesz? Jesli nie to szukaj z montażem z 7% stawką VAT. Wyjdzie 2969. Ja dopiero pojadę oglądać poszczególne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do tej firmy, rozmawiałem z pewną panią, która wyceniła mi bramę na 3600zł cieńszą-2cm, zaś za grubszą coś około 4cm 4300zł, ceny oczywiście brutto, dzięki za podpowiedź.

 

Jestem na stronie Hormanna. Widzę bramę Renomatic 75 z napędem za kwotę brutto 3386 przy 22%Vat. Sam zamontujesz? Jesli nie to szukaj z montażem z 7% stawką VAT. Wyjdzie 2969. Ja dopiero pojadę oglądać poszczególne modele.

 

do tego dodaj jeszcze montaż i dopiero będzie cena końcowa

 

a to co mogę Wam doradzić to wycena w innej firmie niż janrex czy bramster (tacy białostoccy potentaci :wink: ), choćby odległej o kilkadziesiąt kilkometrów

montaż bramy to pół dnia i często firmom nawet tym odległym się opłaca a ceny mogą mieć konkurencyjne

 

powiem tylko, że moją bramę montował inny niż białostocki dealer normstahla, mimo, że do miejsca montaży mieli 105km w jedną stronę to cenę na bramę z montażem mieli o te kilka stówek lepszą niż wycena w Białymstoku, obaj dealerzy autoryzowani (normstahl i hormann), z dużym doświadczeniem i przerobem montażu bram, no i jeszcze dostałem gratis dodatkowego pilota(50zł) i dodatkowe opcjonalne ryglowanie automatyczne(~150zł)

 

także naprawdę warto podzwonić bo kilka stówek w kieszeni może zostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo, że do miejsca montaży mieli 105km w jedną stronę to cenę na bramę z montażem mieli o te kilka stówek lepszą niż wycena w Białymstoku, obaj dealerzy autoryzowani (normstahl i hormann), z dużym doświadczeniem i przerobem montażu bram, no i jeszcze dostałem gratis dodatkowego pilota(50zł) i dodatkowe opcjonalne ryglowanie automatyczne(~150zł)

 

także naprawdę warto podzwonić bo kilka stówek w kieszeni może zostać

Ciekawe czy w razie awarii też tak chętnie te ponad 100km z serwisem przyjadą.

Cena to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdziwiłbyś się, zadzwoniłem tydzień po montażu przyjechali, bez problemu (problem nie dotyczył awarii ale właśnie dołożenia tego doryglowania z automatu, zestaw od firmy montującej gratis), poza tym jest coś takiego w normstahlu jak autoryzacja i gwarancja, w przeciwieństwie do takich producentów jak wiśniowski normstahala nie każdy może sprzedawać, i mając już autoryzację te firmy o nią dbają co widać po jakości obsługi

jak masz gwarancję to łaski nie robią i w określonym terminie od zgłoszenia muszą przyjechać,łaski nie robią, poza tym brama zakupiona u danego dealera może być serwisowana w każdym innym punkcie serwisowym, który do serwisu chętnie też przyjedzie bo za to dostaje pieniądze, mimo, że danego egzemplarza on nie sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

do tego dodaj jeszcze montaż i dopiero będzie cena końcowa

 

 

Tomek70 podawał swoją cenę z montażem? Każdą trzeba zamontować, a tego już raczej systemem gospodarczym nie zrobimy. A tak ŕ propos ceny montażu. Jeśli możecie to podajcie swoje. Ja mam na Wiśniowskiego propozycję w kwocie 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do tej firmy, rozmawiałem z pewną panią, która wyceniła mi bramę na 3600zł cieńszą-2cm, zaś za grubszą coś około 4cm 4300zł, ceny oczywiście brutto, dzięki za podpowiedź.

 

Jestem na stronie Hormanna. Widzę bramę Renomatic 75 z napędem za kwotę brutto 3386 przy 22%Vat. Sam zamontujesz? Jesli nie to szukaj z montażem z 7% stawką VAT. Wyjdzie 2969. Ja dopiero pojadę oglądać poszczególne modele.

 

Ta cena dotyczy mniejszej bramy niż tęj, którą wymieniałem kilka postów wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

do tego dodaj jeszcze montaż i dopiero będzie cena końcowa

 

 

Tomek70 podawał swoją cenę z montażem? Każdą trzeba zamontować, a tego już raczej systemem gospodarczym nie zrobimy. A tak à propos ceny montażu. Jeśli możecie to podajcie swoje. Ja mam na Wiśniowskiego propozycję w kwocie 1000zł.

 

Wycena mojej bramy Wiśniowskiego jest ceną brutto wraz z montażem.

Za montaż firma liczy sobie 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos z was uzytkuje piec centralnego ogrzewania na zboze (owies) eko groszek itd.. ja znalazlem ling duo kostrzewia i sie nadnim zastanawiam jesli ktos posiada jakasc wiedze lub doswiatczenie niech sie nia podzieli .. z gory dzieki.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

do tego dodaj jeszcze montaż i dopiero będzie cena końcowa

 

 

Tomek70 podawał swoją cenę z montażem? Każdą trzeba zamontować, a tego już raczej systemem gospodarczym nie zrobimy. A tak à propos ceny montażu. Jeśli możecie to podajcie swoje. Ja mam na Wiśniowskiego propozycję w kwocie 1000zł.

 

Wycena mojej bramy Wiśniowskiego jest ceną brutto wraz z montażem.

Za montaż firma liczy sobie 400 zł.

 

dokładnie, każda wycena jaką mi firmy robiły zawierała zawsze 7% VAT i montaż, bo tylko to mnie interesowało, liczy się cena końcowa

a wiśniowskiego montowaliśmy sami u szwagra trzy sztuki, żadna filozofia, 1000zł to moim zdaniem za taką usługę strasznie dużo, jak masz dwie prawe ręce to montuj sam, wiertarka, poziomica, młotek, kilka kluczy i śrubokrętów, pomocnik, kilka godzin i masz 1000zł w kieszeni, chyba że skalkulujesz że niższy Vat i montaż wyniesie tyle samo co wyższy Vat bez montażu (u mnie praktycznie tak było), wtedy nie ma się nad czym zastanawiać: bierzesz 7% z montażem firmowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż będę robił sam. Nie wiem tylko czy na etapie sprężyn skrętnych nie będzie jakiegoś myku. Widziałem drzwi Wiśniowskiego z alu. Cena też zajedwabista, tak jak w Hormannie. Ale kusi identyczną okleiną, tym bardziej, że u mnie i garażowe i wejściowe są blisko siebie. Przez moment zastanawiałem się nad wstawieniem jednego profilu doświetlającego, ale straciłaby wtedy sens idea ciepłego 4cm profila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te trzy wiśnie, które zakładaliśmy miały sprężyny naciągowe, skrętne mam w normstahlu, skomplikowania tam tez nie ma, jedynie trzeba mieć na uwadze bezpieczeństwo, bo skręcone sprężyny mają niezłą siłę rażenia rąk, lepiej robić to powoli ale z głową, zwróć też uwagę czy w komplecie dostaniesz pręty do skręcania sprężyn (chociaż nie wiem czy w wiśniowskim one być powinny), no i przy wiśniowskim przy odbiorze bramy warto sprawdzić ogólnie czy zestaw jest kompletny, dwóch znajomych odebrało bramy a przy montażu okazało się ze brakuje części, w jednym przypadku sprzedawca jakoś to załatwił, a w drugim do dziś (od sierpnia) trwa przepychanka, że to wina klienta ze odebrał i podpisał ze było wszystko, ze to wina producenta, ze nei dostarczyl, a producent że sprzedawca z jego magazynu tez odebrał i podpisał, itp itd, ostatnio federacja konsumentów pertraktuje ale każdy w zaparte idzie a gość ma gotową elewację otwór zabity deskami :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...