Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

Jak ja próbowałem aby mi w warunkach napisali żeby budynek był zasilany z własnego zasilania - studnia głebinowa to w wodociągach powiedzieli że jeżeli chcę uzyskać pozwolenie na budowę oraz użytkowanie to MUSZĘ podłączyć się pod wodociągi w gminie inaczej się nie da. Taki ograniczenie jest chore, gdyby człowiek miał czas i pieniądze to by ich zaskarżył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Woda z wodociągów jest chlorowana, mieszkam obecnie w pobliżu i często rówineż narzekamy na jakość wody. Muszę też ciągnąć linię wodną drogą publiczną ok 40m do działki o ile gmina mi tego nie zrobi bo taki ma obowiązek. Jak gmina podciągnie wodę to będzie dobrze, jeżeli będę musiał za własne pieniądze ciągnąć wodę to dziękuję. Wodę głębinowa mam pewnie na głębokości ok.50m (w pobliżu sąsiad tak miał).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Poradźcie mi, bo szmergla dostaję (każdy co innego mówi)

chodzi o izolacje fundamentów:

1. wylewam chudziak pod ławą

maluję go abizolem lub izolbetem

2. Wylewam ławę fundametową

znów maluję ją z każdej strony abizolem lub izolbetem

kładę pas grubej folii

2. muruję ścianę fundamentową

maluję ją z DWÓCH stron abizolem lub izolbetem

przyklejam styropian z zewnątrz

kładę folię kubełkową

zasypuję

na wierzch ścianki fundamentowej kładę znów pas grubej folii szerszy i jakieś 10 cm

Czy tak, czy coś nie tak ???

jeśli tak to jaki najlepiej lepik kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Poradźcie mi, bo szmergla dostaję (każdy co innego mówi)

chodzi o izolacje fundamentów:

1. wylewam chudziak pod ławą

maluję go abizolem lub izolbetem

2. Wylewam ławę fundametową

znów maluję ją z każdej strony abizolem lub izolbetem

kładę pas grubej folii

2. muruję ścianę fundamentową

maluję ją z DWÓCH stron abizolem lub izolbetem

przyklejam styropian z zewnątrz

kładę folię kubełkową

zasypuję

na wierzch ścianki fundamentowej kładę znów pas grubej folii szerszy i jakieś 10 cm

Czy tak, czy coś nie tak ???

jeśli tak to jaki najlepiej lepik kupić?

Kup dysperbit,łchudziaka,ławy nie maluj,folie kubełkowa kubełkami do sciany.

Widziałem juz inaczej połozoną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję postawić na działce budynek gospodarczy o pow. 24m2, fundament pod budynek już mam. Pytanie: czy ściany zrobić z jakiegoś taniego materiału, np. silikatów, siporexu itp. i później otynkować czy lepiej pokusić się o ściany z cegły i nie tynkować budynku. Budynek gospodarczy będzie na rogu działki i będzie przylegał do budynków sąsiadów, które są z cegły. Ile wykonanie takiego budynku może kosztować (ściany, więźba i dach dwupołaciowy), bo liczę, liczę i nie mogę się doliczyć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jaki jest koszt mniej wiecej za metr (albo od czego jest uzalezniona) cena SSO ?

 

Chodzi ci o robociznę?

Jeśli tak to zależy od materiału z jakiego się buduje, wykusze (czy są czy nie), strop (lany czy gęstożebrowy), schody wewnętrzne i zewnętrzne, balkony, tarasy, dach prosty czy skomplikowany oraz rodzaj pokrycia dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o robociznę?

Jeśli tak to zależy od materiału z jakiego się buduje, wykusze (czy są czy nie), strop (lany czy gęstożebrowy), schody wewnętrzne i zewnętrzne, balkony, tarasy, dach prosty czy skomplikowany oraz rodzaj pokrycia dachu.

 

Ok, pytam bo jedna z firm wyceniła mi samą robociznę w granicach 100 tys zł brutto za SSO z konstrukcją dachu. Może macie jakąś dobrą firmę do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pytam bo jedna z firm wyceniła mi samą robociznę w granicach 100 tys zł brutto za SSO z konstrukcją dachu. Może macie jakąś dobrą firmę do polecenia?

 

Jaki termin interesuje?Mam wolne moce przerobowe.

Podeślij projekt lub skany projektu ewentualnie stronę www projektu zrobię wycenę ([email protected])

Jak chcesz coś obejrzeć to w podpisach mam albumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...