Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

Witam,. Tynkarze już nie są potrzebni bo na sufit zdecydowałem się przykręcić płyty gipsowe, a wcześniej myslałem aby strop otynkowali fachowcy, bo ściany tynkuję sam, a wzasadzie to już kończę. Górę mam oprucz łazienki już zrobioną , na dole pare metrów salonu dziś skończę. Garaż i kotłownia trochę póżniej bo jeszcze nie okablowałem.

ja tynki robie gipsowe , ale napisze co ostatnio zauważyłem, otóż jak skończył mi się goldband (34,50 pln za worek 30kg) to kupiłem gips tynkarski maszynowy Nida sprint (14,90 pln za worek 25 kg) i wcale gorzej tynki nie wyglądają, a nawet lepiej robić maszynowym gipsem bo nie tak szybko wysycha i nie muszę się śpieszyć z gombkowaniem.

jak chodzi o ziemię to płaciłem ostatnio 100zł. za wywrotke 20 ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nikt nie robił u siebie podjazdu??:)

 

Witam serdecznie,

 

Poszukuję informacji, a przy okazji sprawdzonej, rzetelnej ekipy do ułożenia podjazdu. Powierzchnia ok 130m2. Materiał LIBET Decco Nostalit lub kostka granitowa (wszystko zależy od różnicy w kosztach:) ).

Wie ktoś ile taka usługa może kosztować i na co zwrócić uwagę przy ustalaniu ceny i zakresu robót?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu czyli od ponad roku mam problem z kominami! Komin z kotłowni przechodzący przez łazienkę oraz komin w sypialni! Komin w łazience zaczął przeciekać kiedy pojawił się deszcz zacinający pionowo ! nadmienię że kominy są systemowe oklejone styropianem i otynkowane tynkiem do kominów! Na dachu jest membrana i dachówka betonowa! Na kominie z góry jest czapa z blachy ocynkowanej ! pierwszymi zabiegami po ujawnieniu kałuży w łazience ( woda spływała po koszu i znalazła na szczęście ujście na końcu kosza) zabezpieczono kratki wentylacyjne ,sprawdzono czapę oraz poprawiono wszystkie dachówki wokół komina. Dodatkowo sprawdzono obróbki oraz zastosowano dodatkowo silikon dekarski.i co …deszcz zacinający i lipa. komin dalej cieknie. Po zabezpieczeniu wszystkiego co się dało dachowcy owinęli cały komin folią strecz …wiatr wyrwał ją z obróbek ale cała reszta została ….deszcz lał i leje a komin nie cieknie. Jest tylko jeden problem …folia nie załatwi sprawy…!!!!trzeba ja zdjąć i znaleźć przyczynę. Widać że to chyba nie są obróbki…więc chyba coś ze styropianem?????

 

Z drugim kominem jest większy problem…!zrobiono wszystko co z poprzednim lecz ostatnio podczas deszczu znowu woda strumieniem lała się po ścianie!!! albo obróbki albo żle wywinięta membrana na kominie.! Na zdjęciach z realizacji zauważyłem że folia wywinięta jest nie bezpośrednio na komin lecz na komin ze styropianem …może w tym jest problem???????? na drugim kominie nie ma zabezpieczenia z góry tzn nie ma czapy!!!!!!!!

 

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu czyli od ponad roku mam problem z kominami! Komin z kotłowni przechodzący przez łazienkę oraz komin w sypialni! Komin w łazience zaczął przeciekać kiedy pojawił się deszcz zacinający pionowo ! nadmienię że kominy są systemowe oklejone styropianem i otynkowane tynkiem do kominów! Na dachu jest membrana i dachówka betonowa! Na kominie z góry jest czapa z blachy ocynkowanej ! pierwszymi zabiegami po ujawnieniu kałuży w łazience ( woda spływała po koszu i znalazła na szczęście ujście na końcu kosza) zabezpieczono kratki wentylacyjne ,sprawdzono czapę oraz poprawiono wszystkie dachówki wokół komina. Dodatkowo sprawdzono obróbki oraz zastosowano dodatkowo silikon dekarski.i co …deszcz zacinający i lipa. komin dalej cieknie. Po zabezpieczeniu wszystkiego co się dało dachowcy owinęli cały komin folią strecz …wiatr wyrwał ją z obróbek ale cała reszta została ….deszcz lał i leje a komin nie cieknie. Jest tylko jeden problem …folia nie załatwi sprawy…!!!!trzeba ja zdjąć i znaleźć przyczynę. Widać że to chyba nie są obróbki…więc chyba coś ze styropianem?????

 

Z drugim kominem jest większy problem…!zrobiono wszystko co z poprzednim lecz ostatnio podczas deszczu znowu woda strumieniem lała się po ścianie!!! albo obróbki albo żle wywinięta membrana na kominie.! Na zdjęciach z realizacji zauważyłem że folia wywinięta jest nie bezpośrednio na komin lecz na komin ze styropianem …może w tym jest problem???????? na drugim kominie nie ma zabezpieczenia z góry tzn nie ma czapy!!!!!!!!

 

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam !!

 

Chłopie nie zastanawiaj się i dekarza dobrego wołaj niech obejrzy, bo jesienią chałupa Ci zgnije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem na etapie zakupu okien , proszę o radę jakie okna wybrać i gdzie kupić, tak aby potem nie było problemów z montażem, gwarancją itp.

dzięki za odpowiedź

 

 

 

Jeżeli jesteś zdecydowany na okna, drzwi wewnętrzne, zewnętrzne to mogę pomóc (jeżeli chodzi o rabat) w zakupie okien firmy Stolbud z Włoszczowy. http://www.stolbud.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Czy ktoś miał przyjemność montażu schodów na betonie przez firmę "Chudziński Schody".

Bądź też namiary na dobrego stolarza, który zdrobiłby same stopnie z jesionu bejcowane na kolor szary z balustradą drewno + stal nierdzewna.

Pozdrawiam i czekam na odzew:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zainteresowany schodami. Chudziński robił schody u moich rodziców jakieś 10 lat temu i wszystko z nimi ok, ale ciekawi mnie czy obecnie ma dobra renomę. Ciekawi mnie koszt schodów na betonie.

 

Polecam, bo mam schody Chudzinskiego na betonie, montaz byl w styczniu 2010 i jestesmy zadowoleni. Troche slabo z terminami, dlugo trzeba bylo czekac na montazystow, ale efekt koncowy dobry. Zaklad godny polecenia.

 

Przepraszam, ale nie mam tutaj polskiej klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz jakieś fotki może?

 

Jak coś znajdę to prześlę Ci na priva. Zresztą na stronie www Chudzińskiego jest cała gama schodów jakie zrobili.

Mamy wzór 13 albo 14 bez zaokrągleń (ale nie mam pewności, po 1,5 roku mieszkania szczegóły ulatują...), ale z tego co pamiętam to wybieraliśmy wzór schodów z katalogu ze strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Czy ktoś słyszał o systemie dociepleń pianą poliuretanową, a może ktoś ma w swoim domku taką izolację i mógłby coś na ten temat podpowiedzieć, miamowicie:

koszt,jak się utrzymuje, bo co poniektórzy piszą,że podczas silego wiatru bujamocniej dachem co powoduje kruszenie się owej pianki, czy koszty ogrzewania przy zastosowaniu takiego ocieplenia są naprawdę niższe?

Z góry dziękuję za rychłą odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...