Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

ja kupiłem portę właśnie (cenowo w białym najlepiej miał bielski na wysockiego), porta koncept w okleinie portadur orzech4, z ościeżnicami regulowanymi porta system, 9szt, usredniajac wyszło 917/komplet, też chodziłem, szukałem, cięzko coś wybrać, na te zdecydowałem się przede wszystkim ze względu na konstrukcję (drewno klejone a nie płyta wiórową czy dykta z tektura plastra miodu w środku), trzy zawiasy, no i od razu szukałem mocniejszej okleiny

patrzyłem też na centuriona i dre, ale mi albo nie pasowały wymiarami albo beznadziejne modele, alterhouse na hetmańskiej ma niedrogie (ale jednak droższe niż te koncepty) drzwi drewniane, tylko jakoś nie mogliśmy się przekonać do drewna ze względu na jego okresową "obsługowość" no i cena wyższa

warto też do awruka na wschodniej zajrzeć, tam spora wystawka porty i verte za to ceny zaporowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

kati to sklep internetowy, wystawek tam nie mają, tylko biuro i magazyn do odbiorów osobistych, glazury masz chyba najwięcej w consusie na elewatorskiej(choć ceny często inni mają niższe ale w consusie dużo wiecej można zobaczyć niż u innych, ja np. szukałem gresu o wzorze drewna na podłogę, po wielu rozterkach ostatecznie na placu boju pozostały woodentic i kolekcja my way z paradyża, casting wygrał rovere giallo by my way w największym formacie 19,8 x 119,8cm, consus przy cenie na półce 175zł zaproponował mi 147/m2, aneks na towarowej 130 czy 135 a kupiłem to w lokalnym sklepie w sokółce za 128, także wybór płytki to jedno a wybór sprzedawcy to drugie ;) ), poza consusem pooglądać można w akcessie na radzymińskiej, aneksie na towarowej, chyba też coś w fastach na przędzalnianej mają, jest cortina na andresa przy galerii kwadrat

ceramikę kati przeważnie ma w dobrej cenie, pooglądać można na skladowej w blue, salonie łazienek na handlowej czy hurtowej, w benmarach, leroymerlin i większości salonów z glazurą mają ceramike na wystawkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem troche bo jestem juz prawie zalogowany w nowym domu. Panele: Kaindl. Cena ok, jakość sprawdziłem u siebie w starej kuchni. Położenie około 60m2 zajęło mi z olistwowaniem 2-3 dni. Listwy mam Cezara z krawędziamu silikonowymi, więc ładnie przylegają do nierówności fugi gresu czy faktury tynku dekoracyjnego. Kaindl nie wymaga folii pod podkład wyciszający i to następny spory plus. Podkłąd dedykowany na podłogówkę brałem w Panel-Stylu. Teraz gres i glazura. Poszukajcie sklepów internetowych, ale z naszego miasta. Kupiłem ceramikę kilkadziesiąt procent taniej, a odbierałem gdzie?.... W Consusie. Woodentic na podłogę w salonie i Carrara Opoczna na kominek przyjechały już z Polski, ale gres Marconi-polkolorit przez przypadek znalazłem w Liroyu pod inną nazwą i taniej prawie o połowę. Sklepy interentowe potrafią chyba opchnąć w pierwszej jakości towar lekko podejrzany. Tak trafiła nam się umywalka Roca. Od początku podejrzewałem, że nie jest idealna w niektórych płaszczyznach. Wczoraj się to potwierdziło gdy górny kielich syfonu po montażu przepuszczał lekko wodę. Trochę transparentnego silikonu sanitarnego załatwił sprawę, ale gdyby ją kupił w normalnym sklepie to pewnie poszłaby do reklamacji. Jednak model senso za 260zł to nie hall za 700. Widać to właśnie w szczegółach. Perypetie były tez przy armaturze. Niewysłany ten model baterii wannowej co trzeba i praktycznie tydzień bez sprzętu bo nie wyślą nowej paczki gdy najpierw nie wróci do nich poprzednia pomyłkowa przesyłka. Ufff, to na razie chyba wszystko, wracam do przeprowadzki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo, iż mało kto tu zagląda :( to może ktoś coś wie o firmie ABC Elewacje K.Turczewski A.Kowalczuk? jakieś opinie, doświadczenia, plotki zasłyszane? warto im zlecić wykonanie elewacji domu caparolem?

 

Witaj!

Ja niestety tylko kupowałem od nich tynk baranek Caparol z mieszalnika i jeśli chodzi o upusty to można się dogadać co do ceny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, domek właśnie w stanie surowym otwartym we wspominianym wcześniej Zabłudowie, czas najwyższy zarejestrować się na forum :). Do tej pory bez większych problemów poza "ukochanym" Bankiem Millenium. Teraz rozpoczyna się wzmożony czas wyborów i decyzji, dobrze poczytać o lokalnym rynku :)

...

Anna 1235 drzwi też KMT, brama segmentowa hmm... nie zwracałem uwagi na firmę patrzę w umowę jest Krispol, czy dobry wybór okaże się :). Zapewne szybciej padnie coś w bramie niż w drzwiach :) Swoją drogą wybrałem i wybrałbym to co dana firma która będzie montować proponuje jedni maja większe upusty/ lepszą współprace w tej firmie, drudzy w innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bram warto kupić normstahla lub hormana (ja mam normstahl euro, nie narzekam ;) ), reszta wiśniowskich, krispolów czy daltonów czy gp to już niższa klasa a kasa już wcale nie tak w dół, drzwi frontowe mam stalowe Delty (coś bardzo podobnego do KMT) ale tu szału nie ma, gdybym w momencie zakupu dysponował większą gotówką i lepszym rozeznaniem tematu to chyba bym kupił drewniane z CAL-a z Suwałk, z tyłu domu i do piwnicy mam tanie (650zł) chińczyki z Leroy, i w porównaniu do prawie trzykrotnie droższych delt czy kmt są one szczelniejsze i cieplejsze (sprawdziłem zima badając dom kamerą termowizyjną), za to jakość wykonania beznadziejna, to tak jak kiedyś było z "ruskimi": bazary i ryneczki zawalone były różnościami zza wschodniej granicy i często myśl techniczną, pomysł, wynalazek był całkiem dobry za to wykonanie pozostawiało wiele do życzenia ;)

i uważam, ze kupowanie nie tego co jest dla mnie najlepsze i co chcę mieć a tego co chce sprzedać dany sprzedawca (bo ma na tym lepszy zarobek, bo w magazynie zalega, bo ma program lojalnościowy itp) to jest wielka pomyłka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupował ktoś ostatnio ekogroszek, po ile i gdzie? Możecie polecić jakąś sprawdzoną firmę i nazwę ekogroszku?

Co do drzwi KMT to szału nie ma,są bo są :-) mam takie w kotłowni i wejściowe zewnętrzne, ale za to bramę garażową mam solidną Normstahla i polecam- ekipy, które u mnie robiły tez chwaliły bramę i że łatwo się podnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...