Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

Pytanie do osób,które mają podwójny garaż, czy zdecydowaliście się na jedną bramę podwójną, czy dwie pojedyncze. Jesteśmy na etapie projektu i musimy się zdecydować. Jak to wygląda cenowo, która opcja jest korzystniejsza?

 

Witaj!

W zeszłym roku też miałem takie zagwostki.

Zdecydowałem się na podwójną bramę i nie żałuję.

Przy dwóch bramach musisz mieć dwa napędy, no i słupek murowany pośrodku.

Co do wyglądu to rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Co do wiercenia studni to zawsze umawiajcie się, że musicie być przy mocowaniu rur i wtedy nikt Was na metry nie oszuka.

 

Ostatnie metry wiercili już praktycznie w nocy i w deszczu. Chyba te niedogodności postanowili rozliczyć własnie "nadwyżką". Nie było szans na ciagłe pilnowanie. Odnoszę wrażenie, że trafienie w "żyłę" też zależy od szczęścia bo gość pierwsze pewne trafienie skończył na 15 metrze, gdzie jego pracownik stwierdził"panie, wody to tu nie będzie". Śmieję się teraz z tego, bo "firma" była z polecenia. Sprawę uratował różdżkarz, który później stwierdził, że to nie pierwsza tego typu akcja Zamierowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info dot. dachu:

 

1. gdzie dostaliście dobrą cenę na dachówkę ceramiczną ( na chwilę obecną zainteresowana jestem: z Koramica holenderka Madura, z Rupp Rubin 13V i z Creatona Premion), pewnie trzeba będzie zweryfikować marzenia

 

2. proszę o namiary na sprawdzonych dekarzy.

 

Pozdrawiam i liczę na wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie metry wiercili już praktycznie w nocy i w deszczu. Chyba te niedogodności postanowili rozliczyć własnie "nadwyżką". Nie było szans na ciagłe pilnowanie. Odnoszę wrażenie, że trafienie w "żyłę" też zależy od szczęścia bo gość pierwsze pewne trafienie skończył na 15 metrze, gdzie jego pracownik stwierdził"panie, wody to tu nie będzie". Śmieję się teraz z tego, bo "firma" była z polecenia. Sprawę uratował różdżkarz, który później stwierdził, że to nie pierwsza tego typu akcja Zamierowskiego.

 

Compi, czy wcześniej geolog sprawdzał w którym miejscu jest woda, czy ta ekipa wierciła "metodą prób i błędów"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie metry wiercili już praktycznie w nocy i w deszczu. Chyba te niedogodności postanowili rozliczyć własnie "nadwyżką". Nie było szans na ciagłe pilnowanie. Odnoszę wrażenie, że trafienie w "żyłę" też zależy od szczęścia bo gość pierwsze pewne trafienie skończył na 15 metrze, gdzie jego pracownik stwierdził"panie, wody to tu nie będzie". Śmieję się teraz z tego, bo "firma" była z polecenia. Sprawę uratował różdżkarz, który później stwierdził, że to nie pierwsza tego typu akcja Zamierowskiego.

 

dzięki za ostrzeżenie i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compi, czy wcześniej geolog sprawdzał w którym miejscu jest woda, czy ta ekipa wierciła "metodą prób i błędów"??

 

Gość pokazał palcem i wybrał miejsce, które potem zostało wyśmiane przez różdżkarza. Po prostu zbyt blisko lasu studni podobno się nie wierci, a niedaleka linia drzew typu brzozy wcale nie oznacza tego, że tu jest woda. Może podskurna tak, ale niekoniecznie ta właściwa, o którą nam chodzi. Tak jak nie polecam "studniarza" tak różdżkarza jak najbardziej. I miejsce i głębokość na jakiej przewidział wodę sprawdziły się. Poza tym uczciwie podchodzi do swojej pracy, bo nie żąda całej kwoty od razu. Nie twierdzę jednak, że nie należy korzystać z usług geologów. Niejeden inwestor żałuje oszczędności na tym polu w perspektywie podnoszącego się co roku poziomu wód gruntowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałam się oficjalnie przywitać w grupie podlaskiej. Mało tu Was, a gdzie reszta? Większość tylko pewnie czyta hmm, to chociaż ja coś napiszę. Fundamenty już stoją, część ścian już też, w ciągu tygodnia będzie zalewany strop, jak na razie szło gładko bo wiedzę chłonę z forum muratora. Niestety dalej nie wszystko wiem. Czy moglibyście coś doradzić w sprawie blachodachówki, jaką polecacie i gdzie jechać po dobre ceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałam się oficjalnie przywitać w grupie podlaskiej. Mało tu Was, a gdzie reszta? Większość tylko pewnie czyta hmm, to chociaż ja coś napiszę. Fundamenty już stoją, część ścian już też, w ciągu tygodnia będzie zalewany strop, jak na razie szło gładko bo wiedzę chłonę z forum muratora. Niestety dalej nie wszystko wiem. Czy moglibyście coś doradzić w sprawie blachodachówki, jaką polecacie i gdzie jechać po dobre ceny?

 

Witamy na forum i liczymy na aktywny udział :)

 

A nie myślałaś jednak o dachówce betonowej lub ceramicznej? Cena mało większa, a wygląd chyba fajniejszy.

 

Ale powodzenia w budowaniu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum i liczymy na aktywny udział :)

 

A nie myślałaś jednak o dachówce betonowej lub ceramicznej? Cena mało większa, a wygląd chyba fajniejszy.

 

Ale powodzenia w budowaniu życzę.

 

aktywnie będę na pewno pytać :)

a co do zmiany na dachówkę to już myśleliśmy o tym ale po rozmowie z architektem doszliśmy do wniosku że nie chcemy mieć słupa konstrukcyjnego na środku pokoju co by udźwignął większy ciężar dachu z dachówką.

Wracając do blachodachówki to podoba nam się Aria z BudMat-u co o niej sądzicie?

 

edde no właśnie doczytałam że jest to dobra blacha ale są problemy z zakupem w Białymstoku, to podobnie jak z oknami M&S dobre okna ale sprzedawca mało zainteresowany transakcją.

 

Dzustaa buduję się niedaleko szosy Zabłudowskiej

zalogowaliśmy się tego samego dnia - tylko ja o rok później ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o M&S nawet nie słyszałam za to dużo dobrego słyszałam o oknach z choroszczy, firma bodajże ABAKUS się nazywa, znajomi mają i bardzo chwalą; my wybraliśmy okna Eurocolor na profilu Schuco

 

 

A Wy tylko o tych plastikach. Kasa leci na dachy elewacje - a stolarka chłam. Jakby ktoś był zainteresowany to mogę pomóc w załatwieniu okien, drzwi wewenętrznych i zewnętrznych ze Stolbudu Włoszczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...