Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

Chodzi mi o odkurzanie zapylonego podczas prac wkładu kominkowego. U mnie jakoś nie stwierdziłem szczególnego zabrudzenia. Najgorzej podczas płytowania i szpachlowania, ale wtedy zabezpieczenie folią wystarczy całkowicie.

 

Aha,

Macie kogoś godnego polecenia do tynków, niby mam, ale termin dopiero na maj, myślałem że da się znaleźć kogoś w ciągu tygodnia ?

...

Wygooglałem kogoś z wolnym terminem :), jaka jest aktualna cena w naszej okolicy za taką usługę (tynk tradycyjny, bez sufitów), żeby mieć jakiekolwiek porównanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja nad maszynką do mielenia styro myślę. Spakowane w worki i poukładane równiutko i szczelnie na moim nieużytkowaym poddaszu od razu poprawiłyby mi humor. Już się przymierzam, aby jakoś kosę spalinową w beczce 300l na sztywno zmocować. Widok sterty worków i skrawków styro nie daje mi spokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W przyszlym roku chce rozpoczac budowe domu w okolicach Choroszczy. Szukam osob ktore sa na podobnym etapie (adaptacja projektu) badz osoby juz budujace i chetne do udzielania pomocy i dzielenia sie informacja.

 

Mysle ze powinnismy zalozyc nowe tematy.

1) Kupie sprzedam oddam.

Osoby ktore juz wybudowaly chetnie pozbeda sie nadwyzki materialow i niepotrzebnych narzedzi. Oraz adresy i ceny hurtowii na Podlasiu.

 

2)Stan surowy. Budowa i wszystkie inne aspekty dotyczace poczatku budowy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dzustaa.

Gdzie się budujesz?

Co skłania Ciebie do wybrania tej cegły? Porotherm w moim wypadku wybrałem dlatego, że ma lepszą termoizolacyjność, muruje się na pióro wpust- dokładniejsze równiejsze niby ściany.. No ale niestety jest ona droga, dlatego chętnie dowiem się czegoś o innych cegłach. Próbuje wejść na stronę lewkowa, ale nie mają tam informacji o cenie i w ogóle strona kiepsko chodzi..mało informacji o parametrach. Może Ty podzielisz się informacją na temat U220? Widzę że LPW 25 ma pióro wpust..strasznie uboga w informacje jest ich strona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gogi.

Korzystałem już z usług jednego Geodety, zleciłem już mu kilka robót na działce, ale nie wiem czy on jest tani ani czy dobry. Zawsze jakaś wymiana argumentów jest jeśli chodzi o komunikację. Generalnie wytyczanie to nic trudnego. Im więcej mu robót obiecuję tym teoretycznie daje mi większe upusty, ale pewnie zawsze można kogoś tańszego znaleźć. Przychodzi mi do głowy manewr dzielenia się Geodetą na pobliskie budowy (w miarę zwarty teren) dzięki czemu może jeszcze tańszą cenę się da uzyskać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Porotherm w moim wypadku wybrałem dlatego, że ma lepszą termoizolacyjność, muruje się na pióro wpust- dokładniejsze równiejsze niby ściany.. No ale niestety jest ona droga, dlatego chętnie dowiem się czegoś o innych cegłach. .......

planujesz ścianę jednowarstwową (bez ocieplenia zewnętrznego)i niewykończana wewnątrz? bo jeśli nie to argumenty zupełnie nietrafione, ta termoizolacyjność, różnica pomiędzy nią dla najpopularniejszego wymiaru bloczka/pustaka różnych materiałów 24-25cm jest znikoma i zupełnie pomijalna w przypadku scian dwu czy trzywarstwowych (tych z jakimkolwiek ociepleniem zewnętrznym), dokładne murowanie nie zależy od materiału tylko i wyłącznie od murarza, pion i poziom a milimetry różnicy niweluje z zewnątrz ocieplenie a od wewnątrz tynk

i z praktyki nie tylko własnej powiem tak: jeżeli stawiacie ściany dwu czy trzywarstwowe budujcie z tego co wychodzi najkorzystniej finansowo i nie wazne czy to będzie poroterm, lewkowo, silikaty, ytong czy suporeks, każdy z nich w zupełności wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki. Sprawdź prywatne wiadomości. Założyłem nową dyskusję: Stan surowy otwarty. Proponuję wszystkim, którzy zaczynają budowy oraz tym którzy chcą pomóc początkującym tam przejść. Pozwoli to uporządkować trochę forum i szybkie wyszukanie tematów na dany temat.

 

Myślę, że przy tak "znacznej"aktywności w Grupie Podlaskiej nie ma potrzeby tworzyć nowego tematu, a tu radą mogą służyć ci, którzy etap budowy mają już za sobą.

 

W zasadzie od kiedy zdecydowaliśmy, że nie budujemy z drewna, wybraliśmy ceramikę (przewertowaliśmy liczne fora). Porotherm uchodzi za bardziej kruchy a właściwości porównywalne (zatem wolimy wspierać lokalny przemysł :) )Rozważaliśmy też LPW 25 na pióro-wpust, jednak w ostatnim czasie kilkoro znajomych budowało z U-220. Pytaliśmy również naszą ekipę z czego by budowali gdyby budowali dla siebie. Ceny U-220 około 2,30. Do tego styropian zapewne 15 cm.

 

Dariusz,ile w Waszej gminie czeka się na wz, bo my w Supraślu czekaliśmy 8 m-cy

 

Planujecie projekt indywidualny, czy kupujecie gotowy do adaptacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy tak "znacznej"aktywności w Grupie Podlaskiej nie ma potrzeby tworzyć nowego tematu, a tu radą mogą służyć ci, którzy etap budowy mają już za sobą.

 

W zasadzie od kiedy zdecydowaliśmy, że nie budujemy z drewna, wybraliśmy ceramikę (przewertowaliśmy liczne fora). Porotherm uchodzi za bardziej kruchy a właściwości porównywalne (zatem wolimy wspierać lokalny przemysł :) )Rozważaliśmy też LPW 25 na pióro-wpust, jednak w ostatnim czasie kilkoro znajomych budowało z U-220. Pytaliśmy również naszą ekipę z czego by budowali gdyby budowali dla siebie. Ceny U-220 około 2,30. Do tego styropian zapewne 15 cm.

 

Dariusz,ile w Waszej gminie czeka się na wz, bo my w Supraślu czekaliśmy 8 m-cy

 

Planujecie projekt indywidualny, czy kupujecie gotowy do adaptacji?

 

Nic na sile..

WZ? Masz na mysli warunki zabudowy? W Chroszczy jest Plan Zagospodarawania Przestrzeni, nic nie trzeba czekac, place i od reki mam. Myslalem ze w gminie Suprasl tez macie PZP, dziwne bo jestem prawie pewien ze macie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...