Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

Nic na sile..

WZ? Masz na mysli warunki zabudowy? W Chroszczy jest Plan Zagospodarawania Przestrzeni, nic nie trzeba czekac, place i od reki mam. Myslalem ze w gminie Suprasl tez macie PZP, dziwne bo jestem prawie pewien ze macie...

 

W gminie Turośń Kościelna czekałem prawie dwa lata na WZ, ale na szczęście w poprzednim roku zmienił się wójt i teraz jest normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy materiały,np.ceramika jest faktycznie tańsza jesienią/zimą czy czekać z zakupem do wiosny? I pytanie do jasnowidzów: kiedy wreszcie stal zacznie spadać???

 

Zgadzam się Kamir nie jest najtańszy,przynajmniej ceny na stronie int. nie wskazują na to. Zrobiłam zestawienie składów z materiałami ściennymi. Jeśli o czymś zapomniałam, proszę wskazać, uzupełnię:

BCMB Sp. z o.o., ul. Ks. J. Popiełuszki 115

Benmar Spółka z o.o., ul. Ks. J. Popiełuszki 117

Mirpol Sp. z o.o., ul. Elewatorska 29

Amaro-Dachy, Kolonia Porosły 10,

SILIKATY-BIAŁYSTOK (PSB), ul. Wysockiego 164

BBWW. Sp. z o.o. Hurtownia materiałów budowlanych, ul. Wiewiórcza 66 ???

Ceramika. Hurtownia Materiałów Budowlanych, ul. Baranowicka 144

Kamir. Materiały Budowlane, ul. Ciołkowskiego 171

Bestpol, ul. Oj. S. Tarasiuka Kleosin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imbud na kombatantów

 

a odn. styropiany to jeżeli zakup na całą elewacje czy też całą budowę to opłaca się kupić w necie czy na allegro, przy dostawie rzędu 30-40m3 wzwyż i tak transport idzie bezpośrednio od producenta do klienta końcowego, upusty u producenta handlowcy maja zbliżone i teraz kwestia tego ile kto policzy sobie marży lub tez przez ile firm towar a w zasadzie zamówienie przejdzie czyli ilu firmom na marżę się zrzucisz

ja kupiłem styro w warszawskiej bodajże firmie p.e.m. czy jakoś tak, ceny w porównaniu z podlaskimi były chyba 30% niższe, wychodziło mi, że za styropian szary, grafitowy swisspora zapłąciłem mniej niż lokalni chcieli za tej samej grubości/ilości biały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) mam mieszane uczucia co do tego portalu, drzwi wewn. tam szukałem, określony model typ kolor itp, popularny producent bo porta, i tu akurat nikt nie przebił dwóch ofert lokalnych sprzedawców (ofert z chodzenia po salonach), a jeden natręt gdzieś spod warszawy to mnie zamęczał telefonami jeszcze długo po deaktualizacji ogłoszenia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co do LPW z Lewkowa to Ja budowałem i normalnie się z tego buduje.

Wziąłem tylko lepszą klasę niż 5, chyba 15.

Normalny pióro wpust jak w Porothermie.

Jak kupowałem to była promocja do każdego zakupu na ciężarówkę dodatkowo 1 paleta gratis, ale to było jakoś w zimie, więc patrzcie może też będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazy

Ja właśnie złożyłam wniosek o WZ w Turośni Kościelnej. Mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz, że czas oczekiwania- normalny.

Do Marza

Cytat Napisał gogi25

Znalałam coś takiego nt LPW 25

http://e-kamir.pl/sciana/140-pustak-lpw-25.html

Cena nie jest interesująca - można znaleźć hurtownię, gdzie porotherm z transportem kupisz taniej.

 

Tu chodziło o to, że w Lewkowie są na PW, cena na pewno niższa u producenta. Jednak na jego stronie nie ma takiej informacji. Na Pw są rożne klasy i cena też od tego jest zależna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientujecie się może ile trzeba zapłacić za przytwierdzenie i obróbkę płyt kg przy ociepleniu dachu? Chcielibyśmy sami ocieplić dach wełną i tylko do końcowych prac wziąć fachowca, żeby uniknąć pękania czy niedoróbek.

 

Dzisiaj właśnie z fachowcem się spotykam, tylko u mnie chodzi o strop i myślałem że oni zrobią konstrukcję i przykręcą płyty, ja na to od góry położę wełnę i poprzybijam deski, ale czuję że różnica w cenie będzie niewielka i ekipa zrobi wszystko w podobnej cenie jakby miała przykręcić tylko płyty. (za płyty i konstrukcję wcześniej pytałem innej ekipy wychodzi ok 30zł/m2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam cenę wełna, sznurek mocowanie, wełna, stelaż, folia, płyty, uzbrojenie plyt, gładź - 55zł. Dachu może dużo nie mamy ale to i tak wyjdzie ponad 7tys za robociznę. Dużo, zważywszy że wełna będzie ok 3,5tys kosztowała, w sumie gdybym musiała wybierać to wolałabym dołożyć do wełny i ocieplać supermatą za pieniądze zaoszczędzone na robociźnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najpierw należy poczytać jak niekomfortowa jest to robota, szczególnie przy połamanym i stromym dachu. Oczywiście priorytetem jest porządne wykonanie samego docieplenia i tego należy pilnować na każdym kroku. Później będzie już pozamiatane. Sezon budowlany sie kończy i oferty będą byc może jeszcze niższe, ale 55/m2 to chyba niezły deal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compi słyszeliśmy, że to praca uciążliwa i niewdzięczna ale mieć a nie mieć te kilka tys to jest kolosalna różnica dla kogoś kto rozlicza kasę co do złotówki i ma pulę nie do przeskoczenia. Dach mamy 2spadowy, okno dachowe jedynie w łazience, no i wyłaz, murłata już obrobiona więc może tragicznie nie będzie Ta kwota to propozycja na okres zimowy. W tym tygodniu dostanę wycenę materiałów (mam na razie cenę wełny jedynie).

 

Tomek nasi zrobili maszynowe c-w po 17zł/m2 , nie dopłacaliśmy za obróbkę okien, odjęli od powierzchni duże okna tarasowe i bramę garażową. Na tyle dobrze im wyszło, że nie planujemy gładzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sugeruję abyście odpuszczali. Jednak czasami warto poświęcić czas na to na czym się człowiek zna, a wredną robotę oddać chętnym do jej wykonania. Sam pomimo że elewację dałbym radę jakoś sam zrealizować oddałem ją ekipie. Zarabiałem w tym czasie na ich pensję, hehe. Doradzę, że warto nabyć za kilkanaście złotych kombinezony siateczkowe i porządne maseczki. Teraz i tak jest chłodno, więc robota nie aż taka uciążliwa jak latem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie po godzinach i weekendowo byśmy ocieplali a maseczki lakiernicze mamy załatwione, chyba wystarczą. W sumie na razie nie mamy jeszcze wylewek ale jak już je zrobią i wyschną to mamy na ocieplenie czas do połowy lutego/początku marca bo dopiero wtedy zacznie się reszta wykończeniówki (po stronie speców zostaną płytki, biały montaż, kominek i montaż drzwi), a malowanie już sami zrobimy. Przeprowadzić planujemy się na początku maja i nie wiem czy nie wtedy dopiero ruszy ocieplenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...