Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

ja zrobiłem sobie ocieplenie, stelaż i płytowanie sam, początkowo bawiłem się w maseczki, okulary (bo oczy mam wrażliwe), kombinezon, pierwszy w odstawkę poszedł kombinezon - wygodniejsza była bluza z kapturem i jeansy, które po robocie poszły do śmietnika, maseczka (może nie lakiernicza ale i też nie marketówka najtańsza) zniknęła po dwóch-trzech dniach używania - to nie dla mnie ;), okulary zbyt mnie wnerwiały parowaniem, i wyszło na to, ze z ochronników zostały mi do końca rękawice, coś jak dragonki tylko całe pogumowane, trzy pary po 5-7zł wystarczyły na 110m2 zabudowy, dodam, że prócz przykręcania płyt całość zrobiłem w pojedynkę, wełna owszem pyli, ale też trzeba z głową i delikatnie to robić to można uniknąć większości tego gryzącego pyłu

przy tej robocie oczywiście ważne jest dokładne wypełnianie wełna wolnych przestrzeni zarówno w pierwszej jak i drugiej warstwie, szczególnie przy krawędziach płaszczyzny (murłaty, ścianki, krokwie, jętki itp) ale też nie można zapominać o tym, ze od dokładności i poprawnosci wykonania stelaża zależy to czy zobaczymy kiedyś pajęczyny spękań na suficie czy też można bez obawy patrzeć w sufit, nie zawsze warto oszczędzać na materiałach (mam teraz 27 czy 28cm supermaty a gdybym teraz robił było by co najmniej z 5 cm więcej), tez tych wykończeniowych, ja jako amator chwalę sobie rigips vario jako spoinówkę i masę do zatapiania taśm, gotowy z wiadra rigips finiszowy (nie pamiętam nazwy, gdzies jeszcze w garażu pł wiaderka stoi) i taśmy strait flex na zbrojenie (midflex w narożniki zewn/wewn i tufftape w płaskie złącza płyt) tylko kupowane w necie bo lokalne ceny zabijają

 

i ocieplając poddasze w okresie jesieni i zimy nie można w czasie mocowania wełny dogrzewać domu (koza, kominek, co itp) bo cała wilgoś technologiczna wychodząca z budynku znajdzie się w warstwie wełny jak w gąbce, robimy ud i wieszaki (jeśli na grzybkach), wełna w krokwie, sznurek, wełna na krowie, reszta stelaża (cd), folia i można ogrzewać, z płytami - wełnujac w listopadzie- wolałem zaczekać do wiosny, jak radziło wielu, też forumowych fachowców, w pzreciwnym razie ryzyko zawilgocenia płyt czy spoin jest duże, czekając na wiosnę, robiłem instalacje wod-kan i c.o. i grzałem dom kozą i gdybym nie widział to nie uwierzyłbym ile wody zbiera się na folii, a raczej leje się z folii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pieca nie mamy jeszcze podłączonego, ba nawet nie mamy go jeszcze kupionego.

 

Czy ktoś z Was zostawił tynki cw i wylewki robione jesienią bez zimowego ogrzewania? Różnie mówią, jedni żeby nie grzać nawet do tych 8stopni w pomieszczeniach inni żeby ogrzewać bo tynk po 2-3latach zacznie odpadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a któż to teraz pamięta ;) do docelowej wysokości pomieszczeń dodaj grubosć tynku na suficie (1-1,5cm), w garażu jeżeli nad nim pomieszczenie ogrzewane to też grubość styropianu, grubosć styropioanu na podłodze, grubość wylewki, grubość okładziny (panele, gres, deska czy parkiet), odejmij ze 3cm na deskę szalunkową (zakładam szalunek deskowany, jeśli nie to grubość np. osb, która może być zamiast desek) i masz wymiar potrzebnego Ci stempla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile biorą cieśle za postawienie takiej więźby dachowej: elewacje 1 , elewacje 2. Chodzi mi o samą robociznę. Ekipy od stanu surowego różnie podają ceny, z więźbą i bez więźby, więc ciężko jest porównać te oferty nie znając ceny za więźbę.

 

Witaj!

Nie widać jakie wymiary ma ten dach, ale wg mnie zapłacisz między 6 a 8 tys pln za samą rbh.

Ja miałem bardziej pracochłonną i zapłaciłem w zeszłym roku 11 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a któż to teraz pamięta ;) do docelowej wysokości pomieszczeń dodaj grubosć tynku na suficie (1-1,5cm), w garażu jeżeli nad nim pomieszczenie ogrzewane to też grubość styropianu, grubosć styropioanu na podłodze, grubość wylewki, grubość okładziny (panele, gres, deska czy parkiet), odejmij ze 3cm na deskę szalunkową (zakładam szalunek deskowany, jeśli nie to grubość np. osb, która może być zamiast desek) i masz wymiar potrzebnego Ci stempla

 

Ale przestraszyłeś kolegów/koleżanki :)

A i tak wyjdzie z dokładnością do +/- 15 cm.

Najważniejsze, żeby było raczej więcej niż za mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powinno zaczynać się od świętej kreski wytyczającej poziom podłóg z okładzinami przy oknie tarasowym i drzwiach zewnętrznych. Chyba że parter ma podzielone poziomy. Potem należy ustalić rodzaj sufitów i ewentualnych instalacji montowanych pod stropem typu kanały DGP lub reku. Przyjąć te 2,65, - 2,8 wysokości, czasami w garażu jest więcej bo obniżony i mamy odpowiedź jak ustaliać wartości szalowania. Dochodzą oczywiście jeszcze dolne krawędzie okien i wysokości parapetów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mają czarne, ciemne dachy z blachodachówki podzielcie się opinią czy z perspektywy czasu nie był to błąd z wyborem tego koloru. Chodzi mi o nagrzewanie się użytkowego poddasza, brudzenie itp

CoolaTT podziel się wiedzą bo widzę że masz czarny kolor na dachu, czy jakaś zielenina od strony lasu nie zasiedla się na Twojej satynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy grafit traktować jako ciemny (bratex ssab hestia grafit mat i rynny galeco stal grafit w niemal tym samym odcieniu), ale jest ok, nie ma żadnych wspomnioanych problemów, nagrzewanie sie poddasza jaki kolor by nie był zniwelujesz grubością i jakością wełny (i tu nie żałuj grosza)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edde gdzieś doczytałam, że gdyby była możliwość wziąłbyś ciemniejszy kolor grafitu. Ja teraz stoję przed dylematem w wyborze koloru między grafitem a czarnym. Tylko że dostępny jest grafit który z miejsca dla mnie wygląda jak wyblaknięty i nie ma w ofercie takiego ciemnego grafitu który ja nazwałabym antracyt, więc dlatego rozważam kolor czarny ale trochę się go boję. Wybrana blacha to Aria w połysku z Budmatu na Saabie (chyba;))

co robić? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak pisałem, ze wolałbym ciemniejszy? może, kiedyś, nie pamiętam :) jeśli tak to mi przeszło :) przyzwyczaiłem sie do swego dachu i mi się podoba ;) podoba mi się w ssabie powłoka, niby mat ale jednak nie taka satyna, ze cały brud i syf się moze osadzać, to mat że tak powiem gładki

na czarny jednak bym się nie zdecydował raczej, zbyt ciemne dla oka, grobowe ;), nie wiem jak blachodachowka znosi tak ciemny kolor (bo jednak te szarości, grafity itp mają jaśniejsze wybarwienie) w sensie trzymania intensywnej barwy w czasie, rozszerzalności temperaturowej, porównując czarny z grafitem na tym pierwszym być może (bo tego nie doświadczyłem wiec jedynie zakładam) mogą być bardziej widoczne jasne zanieczyszczenia: kurz, zacieki,

a odn połysku: porównywałaś ten sam kolor w połysku i macie? bo moim zdaniem mat jest ładniejszy, i nie świeci się w dzień jak u kota jajca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie czasem gdzie można na miejscu dostać listwy okapnikowe (profile kapinosowe) pcv/siatka do dociepleń? coś atkiego: http://allegro.pl/listwa-pcv-okapnikowa-z-kapinosem-2-5m-i1895696242.html

 

Witaj!

Ja kupowałem takie listwy w Trafficu na Kombatantów lub w Benmarze na 27 lipca (w jednym z tych sklepów na 100% :) )

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mała prośba!!!!ma ktoś może namiary na jakiegoś dobrego speca od piecy na ekogroszek??potrzebuję człowieka który zrobi mi jakiś mały przegląd pieca!!!mój piec to metalfach sokół!!trzeba by było zobaczyć ślimaczka....od czasu do czasu coś już tam trochę jakby skrzypiało a boję się żeby nie stanął w trakcie zimy!!!!używam go już trzecią zimę a tylko go do tej pory czyściłem!! przydałby się pewniw jakiś mały przeglądzik ewentualnie wymiana części zużywalnych!!!proszę na priv jakieś namiary na poleconych serwisantów...z góry dziękuję!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...