Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja praktycznie wszystko już opisałem w dziale wentylacja i nie tylko. Pisania sporo, tak jak i czytania :). W upały, przez pierwszy tydzień, temp. w domu nie wzrosła powyżej 21 stopni. Później co dwa dni rosło o około pół stopnia, wraz ze wzrostem temp. na GWC i nie przekroczyła w kulminacyjnym momencie 23 stopni. Mija chyba ze dwa tygodnie tropików i dalej nie narzekamy na klimat w domu. GWC dzisiaj po tęgiej robocie nie przekroczyło 18 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja praktycznie wszystko już opisałem w dziale wentylacja i nie tylko. Pisania sporo, tak jak i czytania :). W upały, przez pierwszy tydzień, temp. w domu nie wzrosła powyżej 21 stopni. Później co dwa dni rosło o około pół stopnia, wraz ze wzrostem temp. na GWC i nie przekroczyła w kulminacyjnym momencie 23 stopni. Mija chyba ze dwa tygodnie tropików i dalej nie narzekamy na klimat w domu. GWC dzisiaj po tęgiej robocie nie przekroczyło 18 stopni.

 

Wiem, na FM czytania jest masa, zawsze jednak warto dopytac kolejna osobe czy jest zadowolona z GWC. Wlasciwie to sie juz prawie zdecydowalem, ale probuje sie upewnic w decyzji. A potem to juz zostana szczegoly praktyczne (bede robil sam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Moja ekipa jest godna polecenia. Do tej pory mam wykonane fundamenty i jesteśmy zadowoleni - szybko, porządnie i cena też nie najwyższa. Zastanawiamy się nad przełożeniem dalszych prac z wrzesnia tego roku na następny rok więc jakby co to majster mógłby w tym czasie zająć się waszą budową. Namiary wysyłam na priva.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory mam wykonane fundamenty i jesteśmy zadowoleni - szybko, porządnie

 

Kryniek, czy u Ciebie folia kubełkowa idzie od razu na styropian, bez siatki i kleju? U nas mamy dysperbit, styro, klej, siatka, dysperbit drugi raz, folia kubełkowa (chyba wymieniając nie pomyliłam kolejności), poza tym od wewnątrz ścianek fundamentowych jest tez abizol, choć ekipa mówiła, że nie wszyscy ich klienci decydują się na to.

 

gregor82, u nas ekipa w przyszłym tygodniu będzie zalewać strop, namiary wysyłam na priv. Też dotarliśmy do nich z polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzustaa u mnie dysperbit tylko z zewnatrz fundamentów. Na to klej, styropian i do tego folia kubełkowa na klej ale bez siatki tylko tak by się folia utrzymała na styropianie do czasu dociśnięcia jej przez ziemię z zewnątrz - potem to już nawet klej nie potrzebny by została na swoim miejscu. Od wewnątrz można dać dysperbit ale nie koniecznie, bo tam wigloć nie powinna się znajdować gdy wypełnisz środek poprawnie piaskiem. Warunki glebowe są bardzo dobre, majster odradzał nawet folię ale jednak się uparłem ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryniek, u nas jest glina i piasek gliniasty, dlatego uparliśmy się na abizol wewnątrz, mimo że zrobiliśmy wymianę gruntu pod fundamenty, czyli wybraliśmy całość gliny na głębokość około 1,6 m wgłąb i fundamenty zasypaliśmy piaskiem.

Zapomniałam dodać w poprzednim poście, że bardzo ładny macie projekt, przeszklenia w salonie świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dzustaa. Tak jak pisałem wcześniej abizol wewnatrz tylko pomoże i myślę, że to nie wyrzucone pieniądze. Moim zdaniem nawet w przypadku piasków gliniasych powinno się wymianiać grunt i zasypać wszystko czystym piaskiem. Z zewnątrz to już inna sprawa. U mnie mimo, że praktycznie bez gliny, to i tak około 20 wywrotek weszło w środek. Pozdrówka i powodzenia w budowie :)

 

Ciekaw jestem jak aktualne ceny piasku i materiałów budowlanych? Poszło coś w dół czy drożeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak aktualne ceny piasku i materiałów budowlanych? Poszło coś w dół czy drożeje?

 

Jeśli chodzi o piasek, to ceny są wysokie, budowlańcy drogowi obawiając się o pracę nie proponują już piasku z wykopów pod drogi, pozostają więc żwirownie. Ceny materiałów na podobnym poziomie jak rok temu, ale warto negocjować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...