Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No to rozumiem że Ciebie średnioroczne utrzymanie domu wynosi około 300zł? Prąd to kwestia względna, gdzieś się już toczyła taka dyskusja. Ilość domowników i tryb życia jest tu bardzo istotna. Ja w bloku za prąd płaciłem 150 przy czterech osobach : ). Teraz doszły oczyszczalnia, wentylacja, oświetlenie na elewacji i ogrodowe oraz PC do CWU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem nawet pewne elementy i w sumie wychodzi, że światło, nawet z tym zewnętrznym palącym się na czujniku zmierzchowym to mały procent rachunku. Moment gdy odpalamy piekarnik( u mnie często), zimą pompa do CWU, pracujący non stop komp z zasilaczem 400W to chwila gdy licznik kręci się o wiele szybciej. Dzisiaj w jakimś Testerze wyszło że zagotowanie czajnikiem elektrycznym wody to koszt około 5 groszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27złm2 z materiałem tynk z agregatu gładzie 22złm2 z agregatu z materiałem netto coś takiego na dzień dzisiejszy mogę zaproponować jeżeli ceny materiałów znów skoczą w górę to będzie drożej jak coś to kontakt 608 023 156 zapraszam do rozmowy.

 

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Przyznam jednak, że bardziej zależy mi na poleceniach osób które korzystały z usług różnych firm, aniżeli reklamie samych wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozumiem że Ciebie średnioroczne utrzymanie domu wynosi około 300zł? Prąd to kwestia względna, gdzieś się już toczyła taka dyskusja. Ilość domowników i tryb życia jest tu bardzo istotna. Ja w bloku za prąd płaciłem 150 przy czterech osobach : ). Teraz doszły oczyszczalnia, wentylacja, oświetlenie na elewacji i ogrodowe oraz PC do CWU.

 

no tak z grubsza wychodzi (w sensie średnioroczne miesięcznie ;) ), coś pomiędzy 310-330zł szybko licząc, domowników jest piątka (z czego jedna osóbka malutka co powoduje wysiłek pralki ;) ), rekuperator chodzi na 20-40%, pompa energooszczedna od podłogówki w sezonie non stop, plus czasem zwykła od ładowania bufora, ja gotować nie bardzo lubię ale żona gdyby miała czas to by z kuchni nie wychodziła :) więc i kuchenka gazowa, mikrofala i wszelkie prodiże i piekarniki elektryczne nierzadko pracują, żarówki od poczatku mam wszystkie energooszczędne, jedynie w garażu świetlówki liniowe, zewnętrznego nie mam, a schodowe ledowe na zegarze czasowym, ostatnio nauczyłem się :) wyłączać kompa stacjonarnego (przedtem prawie zawsze od rana do wieczora chodził, nominalnych 200W bez pracy raczej nie pożerał ale zawsze coś tam skubnął), młodziez na laptopach jedzie to niby trochę oszczędniej, lubię majsterkować no i dom i otoczenie wciąż nie wykończone wiec elektronarzędzi 1- i 3-fazowych też nierzadko używam, i powiem wam szczerze że spodziewałem się że troszkę mniej będzie na rachunku, tak ze dwie-trzy dyszki ;) ale skoro gawiedź twierdzi, że jest niekiepsko to przyjdzie mi sie chyba z tym pogodzić i jedynie wyglądać kolejnych podwyżek z pge ;)

a co do sumarycznych wydatków na dom to pewnie trochę wpływ na niski ich poziom ma ogrzewanie: budynek nienajgorzej ocieplony i w newralgicznych miejscach osobiście dopieszczony, choć okna standardowe czego do dziś żałuję, rekuperator trochę zawsze odzysku czy tez mniej strat w stosunku do grawitacji daje, resztę "taniości" chyba robi instalacja c.o. : kocioł na węgiel (którego zużycie to jakieś 3t/rok) czy drewno zasilający 2m3 bufory, które to z kolei przez sterownik pogodowy zasilają niskotemperaturową podłogówkę po całości domu

 

ps. czajnika elektrycznego za to nie mamy: przyzwyczailiśmy sie wode gotowac na gazie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee to Ja już sam nie wiem. Wydaje mi się w dalszym ciągu, że średniomiesięczne opłaty na poziomie 600 pln za pełną eksploatację domu jest to wartość niska.

Ale oczywiście wszystko można porównywać tylko przy tych samych parametrach. W przypadku edde opłaty mogą być niższe z racji na opalanie węglem jak dobrze zrozumiałem. W każdych tabelkach ogrzewanie węglem wydaje się najtańsze, ale za komfort się też dopłaca.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się w dalszym ciągu, że średniomiesięczne opłaty na poziomie 600 pln za pełną eksploatację domu jest to wartość niska.

pozdrawiam

 

 

Właśnie policzyłem swoje koszty za ostatni rok i średnio wyszło mi 580zł za miesiąc (gaz, prąd, woda plus śmieci) przy 4 osobach.

Dom 220m2, ogrzewanie gazowe, mieszkam trzeci rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie policzyłem swoje koszty za ostatni rok i średnio wyszło mi 580zł za miesiąc (gaz, prąd, woda plus śmieci) przy 4 osobach.

Dom 220m2, ogrzewanie gazowe, mieszkam trzeci rok.

 

Też nieźle, chociaż Ja doliczyłem ochronę, ubezpieczenie i podatek od nieruchomości :)

Pełne wartości za cały rok:

Prąd 5290,01

Podatek od nieruchomości 659

Ochrona 605,24

Ubezpieczenie 505,75

Śmieci 230,9

 

Za nic więcej nie płacę. Oczywiście powinienem odkładać na ew. remont :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania pozostałości po budowie:

stemple - ok 150-160szt, dł. 2.9-3m (wysokość stropu 3m), cena 4zł/szt, ilość w sam raz na strop do ok 90-100m2.

12 worków 25kg cementu Cemex II (świeży) 7zł/worek

4 worki wapna 25kg 10zł/worek

5 pustaków kominowych Konekt z 1 wentylacją 15zł/szt

Kontakt PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem tak mało płacisz za ochronę? u mnie firmy śpiewają ok 100zł miesięcznie

śmieci też jakoś niewiele bo u mnie miesięcznie jest minimum 48zł a czasami 60zł jak jest więcej tygodni

 

Z ochroną powalcz. Schodzą z ceny jak się tylko dowiedzą, że chcesz odejść.

Chociaż jakie pieniądze taka ochrona :(

Miałem w zeszłym roku pare fałszywych i praktycznie zawsze udawało mi się dojechać pierwszemu z drugiej części miasta (jeszcze nie mieszkałem).

Nawet napisałem reklamację, tylko co z tego.

Czasy, które podają na umowie można między książki włożyć.

 

Co do śmieci płacę 69 pln za kwartał. Odbiór raz z miesiącu pojemnik 240l. Wartość 230 pln wynika z tego, że umowę podpisałem nie na początku roku tylko jakoś na wiosnę.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie przerób niewąski ;) nam (przy 3+2 os) starcza 120 l. co cztery tygodnie, z tym, że plastiki wszelkie lądują w osiedlowym zbiorczym koszu na plastik, papiery i kartony w kotłowni, a puszki metalowe w worku na złom, a też znaczna część tego co kiedyś zapełniała kosz teraz idzie na kompostownik, i powiem nawet, że w okresie gdy nie ma popiołu z kotłowni (czyli okres letni) często jest niepełny, teraz mam wywóz w najbliższy poniedziałek a pojemnik gdzieś na 3/4 objętości jest zapełniony, na początku przed segregacją papieru, plastiku, metalu i kompostu też było tego sporo i zastanawiałem się poważnie nad zwiększeniem pojemnika lub częstotliwości wywozu

ale nic to wszystko, pocieszmy się niskimi rachunkami bo to tylko jeszcze pół roku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas te 240l na 2+1 osób miesięcznie, ale wszystko w miarę mocno ugniatam. Dodatkowo raz w miesiącu zabierają bezpłatnie worki z papierem, szkłem oraz plastikiem.

Ale co by nie mówić w następnym roku chyba większość z nas poczuje podwyżkę z racji na to, że negocjować będą gminy, a nie sądzę że nie będą chciały na tym zarobić :(

Poczekamy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...