Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Piec mamy na pellet więc nic innego w nim nie spalamy. Soków u nas się praktycznie nie pija, puszki rzadko się trafiają, ale kartony po mleku porządnie zgniata. Papiery w prawdzie wyrzucamy a kompostownika nie mamy bo u nas tylko trochę trawy (b.mała działka) więc może dlatego ten przerób nam taki wychodzi. Gdybyśmy nie segregowali plastików i szkła to w ogóle byśmy w śmieciach utonęli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kilka pytań jakby mógł ktoś mi pomóc i odpowiedzieć:

1. Gdzie i jakiej firmy kupić najtaniej okna energooszczędne o U całkowitym ok 0,8. Co polecacie ze swego doświadczenia.

2. Ile kosztuje w Białymstoku wylanie posadzki, położenie tynków cementowo-wapiennych.

3. Ile kosztuje zrobienie elewacji ze styropianu oraz cześć z szalówki na wełnie

4. Jaki polecacie piec na pellet, jakiej firmy?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzie i jakiej firmy kupić najtaniej okna energooszczędne o U całkowitym ok 0,8. Co polecacie ze swego doświadczenia.

 

Dariusz, my robiliśmy wyceny:

- Abakus - profil Brugmann AD Energy

- Amberline - profil Veka Perfectline

- Amberline - profil Veka Alphaline

- Oknoplus OKNO ART+ TopTHERMO

- Oknoplast Platinum Evolution 2

- Vetrex V90+

- Vetrex V70 Optimal Black

Wszystkie 3-szybowe, najtaniej wychodził Abakus, najdrożej V90+. Chcemy jeszcze wycenić MS i wówczas podejmiemy decyzję.

 

Czy ktoś może się podzielić opiniami nt. użytkowania tych okien i montażu przez białostockie firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz, my robiliśmy wyceny:

- Abakus - profil Brugmann AD Energy

- Amberline - profil Veka Perfectline

- Amberline - profil Veka Alphaline

- Oknoplus OKNO ART+ TopTHERMO

- Oknoplast Platinum Evolution 2

- Vetrex V90+

- Vetrex V70 Optimal Black

Wszystkie 3-szybowe, najtaniej wychodził Abakus, najdrożej V90+. Chcemy jeszcze wycenić MS i wówczas podejmiemy decyzję.

 

Czy ktoś może się podzielić opiniami nt. użytkowania tych okien i montażu przez białostockie firmy?

 

Dzustaa.

Dzięki.

 

Ja wyceniałem (nie mam przy sobie szczegółów):

Abakus

Dobroplast

Jezierski

MS woodlook i drugi energooszczędny

i jeszcze trzech innych firm, w tej chwili nie pamiętam.

 

Abakus jest najtańszy (i to w Łapach jeszcze taniej o 2tysie niż w Białym), Dobroplast trochę droższy i bliższy naszym gustom reszta odstaje o 50% czyli nie wiadomo czemu są droższe o ok. 10tyś zł. A niby te same U w granicach 0,8. Na Abakusa z osób które znam to narzeka, że lekkie niedokładnie zrobione..ale inne osoby mówią że ważne że tanie a potem i tak na te okna się nie patrzy.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy okna eurocolor na profilach schuco TAKIE

jak na razie sprawuja sie bez zarzutu, jesli idize o mikroszczeliny cyz skraplanie wody (brak kropelek na szybie)

 

co do pieca na pellet to i my i kilkoro znajomych mamy DEFRO (u nas akm uni) i po kilku miesiacach uzytkowania jak najbardzije polecamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy okna eurocolor na profilach schuco TAKIE

jak na razie sprawuja sie bez zarzutu, jesli idize o mikroszczeliny cyz skraplanie wody (brak kropelek na szybie)

 

co do pieca na pellet to i my i kilkoro znajomych mamy DEFRO (u nas akm uni) i po kilku miesiacach uzytkowania jak najbardzije polecamy

 

Jest dwóch głównych graczy jeśli chodzi o piece na pellet:

DEFRO i Kostrzewa..dlaczego wybraliście Defro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dwóch głównych graczy jeśli chodzi o piece na pellet:

DEFRO i Kostrzewa..dlaczego wybraliście Defro?

 

Odnośnie OKIEN - proponuję drewniane http://www.stolbud.pl - salon firmowy na Nowowarszawskiej, sam mam plastiki bo nie miałem wtedy możliwości kupienia drewna. Od 2007 użytkuję okna tzw pięciokomorowe wyprodukowane przez firmę Witraż w Łyskach, zamontowane przez firmę Bolego z Bielska Podlaskiego. Nie mam na co narzekać,są ok.

 

Odnośnie KOCIOŁ NA PELLET - dla mnie totalna porażka, miałem kocioł na Pellet firmy Zębiec i powiem tak - piece z podajnikiem wymagają ciągłej obsługi, nie różnią się ilością pracy w stosunku do tradycyjnego kotła na drewno. Po 2 zimie sprzedałem piec na pellet. To samo zdanie mam na temat ekogroszków i innych wynalazków służących do ogrzewania. Niby bezobsługowe...tylko jak sobie przypomnę to ciarki mi przelatują.

 

Obecnie z racji tego że nie mam gazu, mam zamontowane 2 kotły. Kocioł na olej opałowy (ze względu na to że nie ma mnie czasami przez 2-3 dni i latem chodzi super na ciepłą wodę) i kocioł tradycyjny wyprodukowany w Narwi, używam tylko i wyłącznie drewna. Jestem w 100% zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie OKIEN - proponuję drewniane http://www.stolbud.pl - salon firmowy na Nowowarszawskiej, sam mam plastiki bo nie miałem wtedy możliwości kupienia drewna. Od 2007 użytkuję okna tzw pięciokomorowe wyprodukowane przez firmę Witraż w Łyskach, zamontowane przez firmę Bolego z Bielska Podlaskiego. Nie mam na co narzekać,są ok.

 

Odnośnie KOCIOŁ NA PELLET - dla mnie totalna porażka, miałem kocioł na Pellet firmy Zębiec i powiem tak - piece z podajnikiem wymagają ciągłej obsługi, nie różnią się ilością pracy w stosunku do tradycyjnego kotła na drewno. Po 2 zimie sprzedałem piec na pellet. To samo zdanie mam na temat ekogroszków i innych wynalazków służących do ogrzewania. Niby bezobsługowe...tylko jak sobie przypomnę to ciarki mi przelatują.

 

Obecnie z racji tego że nie mam gazu, mam zamontowane 2 kotły. Kocioł na olej opałowy (ze względu na to że nie ma mnie czasami przez 2-3 dni i latem chodzi super na ciepłą wodę) i kocioł tradycyjny wyprodukowany w Narwi, używam tylko i wyłącznie drewna. Jestem w 100% zadowolony.

 

Witam. Po czym dokładnie Ciebie ciarki przechodziły, jaka jest dodatkowa obsługa tych pieców z podajnikami...konkrety są najbardziej cenione i będę za nie wdzięczny.

Dwa kotły? Czyli masz mnóstwo miejsca w kotłowni, no i ciekawe jak to wyglądało i wygląda cenowo i eksploatacyjnie..Już lepszym rozwiązaniem chyba jest gaz propan-butan zakopany na działce w dużej butli..bo cenowo olej i ten gaz wygląda podobnie, a piec mieści się w małej szafce na ścianie...

 

Okna drewniane dwa razy droższe, problem przy tynkowaniu i elewacji (duże prawdopodobieństwo uszkodzenia).. Gdyby stać mnie było na takie rozwiązania nie siedziałbym na forum i nie szukałbym najtańszych rozwiązań.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz przepytaliśmy kilku instalatorów, w tym naszego zaufanego hydraulika i szwagra kuzynki który przez lata siedział w branży. Poza tym serwis techniczny defro jeszcze przed zakupem pieca okazał się bardzo pomocny, a że są 24/7 to też nie było bez znaczenia. Nasz piec to zaledwie 15kw ale mamy nieduży dom (dobór mocy wspólnie z naszym isntalatorem i pomocą techniczną defro po uwzględnieniu różnych parametrów). Mój brat chwilę po nas kupił znacznie większy z olbrzymim podajnikiem (ma 2x taki dom jak my) i też jest zadowolony i chwali sobie bezobsługowość. Nie mamy oddzielnego "ogrzewacza" ciepłej wody jedynie zbiornik biawar podpięty pod piec, odkąd się więc w maju wprowadziliśmy to cały czas piec hula aż miło. Nawet dla baby nie jest problemem wrzucenie worka opału. Latem zdarzało nam się przyłapać na tym że piec ciągnął na resztkach bo podrzucaliśmy raz na 3tyg. do pełna.

 

Coool TT a dlaczego piszesz o horrorze? w prawdzie to mój mąż zajmuje się piecem ale jak dla nas (do tej pory blokowców) piec nie sprawia najmniejszego problemu. Mamy nieduży zasobnik więc w zimę przyjdzie go zasypywać raz na 3 dni (ale w domu musi być te 22-23 stopnie); w tej chwili zasypujemy raz na tydzień, popiół mąż wybiera raz na 2tyg. Myślę że cały sekret tkwi w kupieniu dobrego pelletu - jeden mieliśmy tańszy i spalał się gorzej i więcej go "żarło", teraz pellet kupujemy w Piszu (gold pellets) i jesteśmy bardzo ale to bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz, my robiliśmy wyceny:

- Abakus - profil Brugmann AD Energy

- Amberline - profil Veka Perfectline

- Amberline - profil Veka Alphaline

- Oknoplus OKNO ART+ TopTHERMO

- Oknoplast Platinum Evolution 2

- Vetrex V90+

- Vetrex V70 Optimal Black

Wszystkie 3-szybowe, najtaniej wychodził Abakus, najdrożej V90+. Chcemy jeszcze wycenić MS i wówczas podejmiemy decyzję.

 

Czy ktoś może się podzielić opiniami nt. użytkowania tych okien i montażu przez białostockie firmy?

 

Witajcie!

Ja kupowałem okna w Oknoplaście na ulicy Handlowej (czy Składowej).

Profil Thermic 0,9. Miało być 0,8, ale zdecydowałem się na czwartą szybę antywłamaniową, a przez to komora cieńsza i współczynnik większy.

Z okien jestem zadowolony. Żałuję tylko, że nie wziąłem fabrycznie montowanych kontraktonów.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po czym dokładnie Ciebie ciarki przechodziły, jaka jest dodatkowa obsługa tych pieców z podajnikami...konkrety są najbardziej cenione i będę za nie wdzięczny.

Dwa kotły? Czyli masz mnóstwo miejsca w kotłowni, no i ciekawe jak to wyglądało i wygląda cenowo i eksploatacyjnie..Już lepszym rozwiązaniem chyba jest gaz propan-butan zakopany na działce w dużej butli..bo cenowo olej i ten gaz wygląda podobnie, a piec mieści się w małej szafce na ścianie...

 

Okna drewniane dwa razy droższe, problem przy tynkowaniu i elewacji (duże prawdopodobieństwo uszkodzenia).. Gdyby stać mnie było na takie rozwiązania nie siedziałbym na forum i nie szukałbym najtańszych rozwiązań.

Dzięki za odpowiedź.

 

Gaz propan butan - czy gaz to faktycznie ta sama lub prawie ta sama cena. Sam kocioł na gaz faktycznie jest mniejszy, ale nie tak mocno mniejszy. Prawdziwą przewagą gazu jest czystość, której przy kotle nawet na olej utrzymać prawie się nie da. Decyzję odnośnie wywalenia kotła podejmowałem zimą i to w ciągu jednego dnia, bo oczywiście kolejna już setna awaria podajnika mi się przytrafiła.

W woli wyjaśnienia miałem kocioł z podajnikiem ślimakowym. I z tego co pamiętam:

-przy spalaniu pelletu robił się straszny osad sadzy w palniku retortowym (chociaż temepratura spalania była wysoka, a tragedia była w momencie gdy piec chodził latem na ciepłą wodę - awaryjność 2 razy w tygodniu)

-kocioł na pellets jest bardzo czuły na temperaturę i wyjazd na 3 dni zimą stanowił zarąbisty problem - ponieważ gdy temperatura poleciała nagle do -20 to trzeba było po dniu do domu wracać bo nie wiadomo czy paliwa w zasobniku by starczyło.

 

 

Okna - nie wiem czy dwa razy droższe i jeżeli faktycznie tak jest. Jak kiedyś zaoferowałem pomoc w zakupie takich okien na tym forum to wszyscy mnie tutaj skrzyczeli, że niby właścicielem sklepu jestem. A jakoś faktycznie właścicielem sklepu z oknami nie jestem....tylko zwykłym elektrykiem:)

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz przepytaliśmy kilku instalatorów, w tym naszego zaufanego hydraulika i szwagra kuzynki który przez lata siedział w branży. Poza tym serwis techniczny defro jeszcze przed zakupem pieca okazał się bardzo pomocny, a że są 24/7 to też nie było bez znaczenia. Nasz piec to zaledwie 15kw ale mamy nieduży dom (dobór mocy wspólnie z naszym isntalatorem i pomocą techniczną defro po uwzględnieniu różnych parametrów). Mój brat chwilę po nas kupił znacznie większy z olbrzymim podajnikiem (ma 2x taki dom jak my) i też jest zadowolony i chwali sobie bezobsługowość. Nie mamy oddzielnego "ogrzewacza" ciepłej wody jedynie zbiornik biawar podpięty pod piec, odkąd się więc w maju wprowadziliśmy to cały czas piec hula aż miło. Nawet dla baby nie jest problemem wrzucenie worka opału. Latem zdarzało nam się przyłapać na tym że piec ciągnął na resztkach bo podrzucaliśmy raz na 3tyg. do pełna.

 

Coool TT a dlaczego piszesz o horrorze? w prawdzie to mój mąż zajmuje się piecem ale jak dla nas (do tej pory blokowców) piec nie sprawia najmniejszego problemu. Mamy nieduży zasobnik więc w zimę przyjdzie go zasypywać raz na 3 dni (ale w domu musi być te 22-23 stopnie); w tej chwili zasypujemy raz na tydzień, popiół mąż wybiera raz na 2tyg. Myślę że cały sekret tkwi w kupieniu dobrego pelletu - jeden mieliśmy tańszy i spalał się gorzej i więcej go "żarło", teraz pellet kupujemy w Piszu (gold pellets) i jesteśmy bardzo ale to bardzo zadowoleni.

 

Widzicie ja blokowcem nie jestem, bo wychowałem się we włanym domu, potem przyszło mi 15 lat mieszkać w bloku na tak "cudnym i porządaym blokowisku w okolicach Pogodnej" (skąd inąd nie wiem dlaczego jest taki owczy pęd na to osiedle), no i wróciłem pewnie jakieś 4-5 lat temu do własnego domu.

 

Ze względu na charakter wykonywanej pracy, czasami zdarza mi się wyjeżdżać. Nie są to długi wyjazdy, jednak czasami dość odległe. I nie mogę sobie pozwolić na to by w międzyczasie nastąpiła awaria kotła, a takie niestety w opisanym wcześniej poście się zdarzały. Pracując w stałych godzinach pewnie da się ten kocioł obsługiwać, ale żyjąc troszkę mniej regularnie jest już znacznie trudniej.

Odnośnie Pellets, ja kupowałem na Elewatorskiej w Telmexie i czasmi w Auchan. Czy jeden czy drugi jakość podobna. Po podliczeniu też mi jednak wyszła bardzo ciekawa rzecz, że kosztuje teoretycznie tyle samo co olej opałowy. I teraz mogę to potwierdzić z pełną świadomością (chyba że pellets staniał w ciągu ostatnich dwóch lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak uprzedzając pytania.

 

Jeżeli ktoś by chciał namiary na sprawdzonych fachowców to dysponuję namiarami na:

 

-cieśli lub jak kto woli stolarzy - budowa domów szkieletowych, domów z bala, szalowania, więźb dachowyh itd

-meblarza - odnośnie kuchni do zabudowy

-człowieka od wykończeniówki

-hydraulika/ instalacje CO

-blacharza (tylko tutaj powiem że jest to człowiek bardzo specyficzny, ale robota palce lizać)

 

Mogą pomóc w zakupie okien drewnianych i plastików z http://www.stolbud.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...