Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

trudno mi na razie pisać o sezonie grzewczym bo mieszkamy dopiero od maja; dom 122m2 użytkowej, garaż w bryle budynku też ogrzewany ok 25m2; w tej chwili mamy w domu ok 23st i z podgrzaniem wody (mamy gorącą 24/7) idzie nam tak pi razy oko ok 10kg pelletu dziennie

 

Hej.

Dzięki za ciekawą konwersację.

Jeśli chodzi o okna drewniane to naszym marzeniem było je mieć. Ale fakt jest taki, że (tak obrazowo i dość realnie) za PCW musimy zapłacić ok 30tyś. np. MS woodlook i mniej Abakus ok 20tyś, a za drewniane ok 50tyś. Przykre nie...tym bardziej, że już płaci się wtedy za sam wygląd ok 30tyś.

 

Do tej pory myśleliśmy o kostrzewie i ewentualnie o Zębcu, ale widzę że Zębiec jednak jest do tyłu z technologią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pogadaj z instalatorami i serwisantami defro, ewentualnie ze sprzedawcami jak z ilością reklamacji. My niektóry sprzęt właśnie tak wybieraliśmy że wśród znajomych docieraliśmy do sprzedawców danej rzeczy i dawaj się podpytywać jak z awaryjnością etc

 

 

 

Moi rodzice pierwszy rok będę użytkować defro, tyle że tradycyjny bez podajnika. Jeżeli chcecie to po zimie mogę coś napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły bez podajnika (defro optima komfort plus nowa linia 30kW) używam zdaje się trzeci sezon, konstrukcja i montaż solidny, choć jak zawsze można by coś usprawnić i poprawić, za to niepotrzebnie wpakowałem sie w dmuchawę i sterownik wypasiony z pidem, kocioł pracuje na miarkowniku, sterownik robi za termometr tepmeratury pracy kotła i spalin, w sumie chyba na kocioł nie narzekam choć jak to mówią du** nie urywa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły bez podajnika (defro optima komfort plus nowa linia 30kW) używam zdaje się trzeci sezon, konstrukcja i montaż solidny, choć jak zawsze można by coś usprawnić i poprawić, za to niepotrzebnie wpakowałem sie w dmuchawę i sterownik wypasiony z pidem, kocioł pracuje na miarkowniku, sterownik robi za termometr tepmeratury pracy kotła i spalin, w sumie chyba na kocioł nie narzekam choć jak to mówią du** nie urywa ;)

 

Dzięki.

A czy zna ktoś kogoś kto używa kotły Kostrzewy? Czemu tak przyczepiłem się Kostrzewy? Mam małą kotłownię i o podobnej mocy piece w Defro zajmują do 50% więcej miejsca..nie wiem czy wcisnę..

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzyn ma warmet ceramik, ponoć niezły kocioł, z ceramicznym palnikiem ale kuzyn ma chyba za duży dobrany do domu bo wiecznie go "kisi", w efekcie z komina leje sie ciurkiem z kotla też, brudny, osmolony wiecznie itp, bufor ma wstawić to moze bedzie ok, z tego co pamiętam od początku miał problem z nieszczelnościami szczególnie w osiach rusztu ruchomego (chyba) i dźwigni jakiejś klapki, dym po prostu tamtędy walił..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy małą kotłownie, ale do naszego domu i piec 15kw był wystarczający więc i wymiary ma zgrabne (pojemność zbiornika ok 105kg; 65cmx160cm i wysokość 140cm)

 

http://www.defro.pl/images/stories/kotly-exclusive/nowe/akm-uni-perspektywa.jpg

 

nasi znajomi niedawno kupili duo pellet ale dopiero teraz planują go uruchomić więc nie wiem jak z zadowoleniem ale wymiary też zgrabne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......................Czemu tak przyczepiłem się Kostrzewy? Mam małą kotłownię i o podobnej mocy piece w Defro zajmują do 50% więcej miejsca..nie wiem czy wcisnę..

Pozdro.

 

To ja bym się dobrze wczytał w proponowaną moc...bo nie ma siły, wielkość idzie w parze z mocą i to nierozłącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym się dobrze wczytał w proponowaną moc...bo nie ma siły, wielkość idzie w parze z mocą i to nierozłącznie.

 

jeśli nie ma dużego domu to przecież nie musi mieć olbrzymiej mocy; nam kw wyliczali niezależni instalatorzy, technik z defro i na 2 różnych forach niezależni eksperci forumowi; moc oscylowała ok 10-12kw (dom 122m2 użytkowej + ok 30m2 gospodarczej), wzięliśmy 15kw; zbyt duży piec to też złe rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie ma dużego domu to przecież nie musi mieć olbrzymiej mocy; nam kw wyliczali niezależni instalatorzy, technik z defro i na 2 różnych forach niezależni eksperci forumowi; moc oscylowała ok 10-12kw (dom 122m2 użytkowej + ok 30m2 gospodarczej), wzięliśmy 15kw; zbyt duży piec to też złe rozwiązanie

 

Pumpaluna, oczywiście masz rację. Generalnie też jest zasada, że przyjmuje się 1kW na 10-12m2. Mój dom ma 170m2 pow. użytkowej tak więc 15kW może być ale to minimum. Najlepiej byłoby mieć 18kW ale następna moc w Defro i Kostrzewie to 25kW. Więc widzisz że jest jednak jakiś problem...Oczywiście za duży piec będzie się dusić i będzie mała temp spalania, będzie gaszony i rozpalany za często.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KDariuszK, zdecydowaliście się już na okna?

 

Jeszcze nie, powiedziałbym raczej, że zawężaliśmy poszukiwania, część odpadła, ale też część nowych producentów się pojawiła. Doszły produkty firm oknoplast i aluplast, ciągle też myślimy o dobroplaście z Zambrowa no, ale mamy obawy, ostatnio widzieliśmy ranking i dobroplast nie spełniał norm przez siebie deklarowanych(http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,10586487,Ranking_najlepszych_okien__Uwaga_na_nieszczelne_ramy_.html). Dużo jest teraz promocji przeważnie do 15 stycznia albo do końca stycznia 2013.

 

Przypomnij mi Wy też szukacie okien teraz?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, powiedziałbym raczej, że zawężaliśmy poszukiwania, część odpadła, ale też część nowych producentów się pojawiła. Doszły produkty firm oknoplast i aluplast, ciągle też myślimy o dobroplaście z Zambrowa no, ale mamy obawy, ostatnio widzieliśmy ranking i dobroplast nie spełniał norm przez siebie deklarowanych(http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,10586487,Ranking_najlepszych_okien__Uwaga_na_nieszczelne_ramy_.html). Dużo jest teraz promocji przeważnie do 15 stycznia albo do końca stycznia 2013.

 

Przypomnij mi Wy też szukacie okien teraz?

Pozdrowienia

Tak, my wycenialiśmy: Oknoplast Platinium Evolution2, Oknoplast Winergetic, Vetrex V90+, Vetrex V70 Optimal Black, OknoPlus+ TopThermo, Abakus Energy, M&S TYTANOWEtermo, Amberline Kołobrzeska Fabryka Okien Alphaline, AVANTE Forte, EUROCOLOR Energetic 86

Nie podjęliśmy jednak jeszcze ostatecznej decyzji, choć planujemy zdecydować do końca tygodnia. Promocje to raczej chwyt marketingowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, my wycenialiśmy: Oknoplast Platinium Evolution2, Oknoplast Winergetic, Vetrex V90+, Vetrex V70 Optimal Black, OknoPlus+ TopThermo, Abakus Energy, M&S TYTANOWEtermo, Amberline Kołobrzeska Fabryka Okien Alphaline, AVANTE Forte, EUROCOLOR Energetic 86

Nie podjęliśmy jednak jeszcze ostatecznej decyzji, choć planujemy zdecydować do końca tygodnia. Promocje to raczej chwyt marketingowy

 

Jeszcze ostatnio zastanawiamy się nad oknami Krispol. Dokładnych nazw nie jestem w stanie podać w tej chwili, ale zawsze wyceniamy pakiety 3-szybowe, o U zbliżonym do U=0,7. Mogę jeszcze dodać, że pow okien wychodzi ok 40m2 i obwód ok 125mb. Najtaniej nam wyceniają w Abakusie i wychodzi poniżej lekko 20tyś z montażem. Reszta firm z wyższej półki jak Oknoplast czy Aluplast mają podobne wyceny i jest to ok 30tyś. Niektóre okna odpadły bo nie chcemy mieć zaokrągleń między innymi dlatego wykluczamy Oknoplast i Eurocolor. Ale naprawdę nie wiem czy warto dopłacać 10tyś i za co..czy to się zwróci ta różnica..wątpię, tak więc w moim ognisku domowym jest duże niezdecydowanie.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, my wycenialiśmy: Oknoplast Platinium Evolution2, Oknoplast Winergetic, Vetrex V90+, Vetrex V70 Optimal Black, OknoPlus+ TopThermo, Abakus Energy, M&S TYTANOWEtermo, Amberline Kołobrzeska Fabryka Okien Alphaline, AVANTE Forte, EUROCOLOR Energetic 86

Nie podjęliśmy jednak jeszcze ostatecznej decyzji, choć planujemy zdecydować do końca tygodnia. Promocje to raczej chwyt marketingowy

 

Z innej beczki trochę.. kiedy chcecie wstawiać okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki trochę.. kiedy chcecie wstawiać okna?

U nas powierzchnia okien to 31 m2, ceny od 14,5 tys. do prawie 23 tys. Okna planujemy wstawić w marcu (jeśli warunki atmosferyczne pozwolą) lub w kwietniu. Jeśli patrzy się na okno jako całość to różnic nie widać, natomiast wydaje mi się, że szczegóły i ich dopracowanie wpływają w decydującym stopniu na cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kdariusz zadzwoń na infolinię defro albo poszperaj na ich stronie po kolei z kotłami bo wydaje mi się, że w ofercie mają i 18 i 19 a na bank mają 22kw nawet ten sam który my braliśmy bo wzięli go nasi znajomi właśnie w tej mocy.

 

pumpaluna. Do tej pory zawitałem tylko do hurtowni/firmy Ferrox na Andersa w Białymstoku, mają tam Defro i Kostrzewy (było to wiosną). Co do pieców pewnie masz rację,ale ja ciągle biorę pod uwagę kotły na pellet z podajnikej..spójrz..http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-duo/defro-duo-pellet-lux. Oczywiście teraz jeszcze raz zawitam, podzwonię i przyjrzę sprawie bliżej.

 

Możesz mi podać hurtownie i adresy w których ty sprawdzałaś / kupowałaś kotły?

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bierzesz okno przesuwne (hds czy jak to się nazywa)? ja chciałam takie do salonu ale jak mi zaśpiewali kwotę to zrezygnowałam i stanęło na ruchomym słupku. Zwłaszcza, że pięknego ogrodu ani widoku nigdy mieć nie będę (dom w mieście w ścisłej zabudowie na niewielkiej działce).

Nie mam okien przesuwnych, natomiast mam 4 balkonowe z ruchomym słupkiem, a pozostałe w większości 180/150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...