Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

czy rek. to rekuperator?

 

edit:

a to sobie już w innym temacie doczytałem ze reku masz, to nie rozumiem co za magik (którego zresztą zdaje sie chwalisz) zrobił instalację w tak, ze jest nieszczelna? przecie to podstawowy błąd w wentylacji mechanicznej zrównowazonej! powinieneś czym prędzej wyłączyć ten komin grawitacyjny i to nie kratką tylko szczelnym zamknięciem, zatkaniem, i polecam to zrobić na górze komina a nie na kratkach (takie zamknięte kratki jak masz obecnie to komin z ciągiem zwrotnym i wychładzanie komina a przez to domu, w zeszłym roku gdy przy niedopracowanej jeszcze wentylacji grawitacyjnej kotłowni, której kanał przechodzi z piwnicy po dach przez parter i poddasze przy tych siarczystych 30st mrozach kotłownia załapała cofkę i po nocy na poddaszu miałem przemrożony komin, para skroplona i na fugach pustaków przemarznięta na farbie w pokoju na poddaszu), pzrecież posiadając WM z reku nie potrzebujesz grawitacyjnej i tych zamkniętych kratek

 

Dzięki za podpowiedz.Magik , który montował rekuperator / do niego mam stosunek obojętny, zrobił swoje,wszystko dziala/ nie miał wpływu na zostawienie kratek went.grawitacyjnej.Była to moja decyzja. Trochę na zasadzie "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu/.Chciałem mieć możliwość ewentualnego powrotu do wetylacji grawitacyjnej w wypadku dłuższego braku prądu, ewentualnie w miesiącach wiosennych i jesiennych, kiedy czasami rek odpoczywa. Problem z ciągiem zwrotnym miałem z jednym kanałem. Przed chwilą go zatkalem u wylotu komina- problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupe podlaska, jako ze planuje budowe w okolicach Sokolki postanowilem sie przywitac.

Aktualnie przebywamy za granica, coby zarobic na nasz wymarzony domek a budowe zlecam do wykonania firmie. Wpierw myslalem zeby stawiac wlasnorecznie, ale po przemysleniu i odwlekaniu sie wszystkiego raczej podziekuje. Wiadomo satysfakcja jest przeogromna, jesli sie zrobi wszystko wlasnorecznie, ale zalozywszy ze postawienie zajeloby mi dobrych kilka miesiecy po zjechaniu do Polski to za ten czas pozostajac za granica zarobie wiecej niz wydam na ekipe. I co wazne kiedy wroce bede mial domek juz postawiony i pewnie jakies tam instalacje zrobione wewnatrz.

Projekt i opis w dzienniku

 

A teraz pytania,

czy cena za ekipe 47k to rozsadna cena? domek 160m uzytkowej a calkowitej 230m.

I jeszcze wazna sprawa, czy rzeczywiscie materialy sa tansze zima? Moze jakies namiary na tanie sklady bud. w podlaskim

 

dzieki i pozdrawiam

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu se skopiowalem moja wycene z innego watku, bo tam i tak nikt nic nie odpisal

 

1. Fundamenty

zakres: zdjęcie warstwy roślinnej(humus), wykopy ław fundamentowych. szalowanie, zbrojenie i zabetonowanie

koszt 4000zł ( w opcji z moim sprzętem, głownie chodzi o koszt pracy koparki)

bez koparki- 2500zł

 

2. Stan zero

zakres: izolacja pozioma przeciwwilgociowa na ławach fundamentowych, wymurowanie ścian fundamentowych z bloczka betonowego, izolacja przeciwwilgociowa ścian fundamentowych na zewnątrz i wewnątrz powłokowa, izolacja termiczna ścian zewnętrznych typu styrodur+folia kubełkowa, zasypanie z zagęszczeniem budynku do poziomu podkładu betonowego(brakujący piasek do zasypania dostarcza inwestor), położenie kanalizacji, nawiewów do pieca i kominka, podejścia pod przewód elektryczny i wodę oraz uziomu, zabetonowanie podkładu pod posadzki

koszt 5000zł

 

3. Ściany parteru

koszt 5500zł

 

4. Strop żelbetowy ze schodami wewnętrznymi

koszt 6000zł

 

5. Ściany poddasza, kominy systemowe szt.3

zakres: ściany poddasza z wieńcami i trzpieniami do umocowania murłat+szczyty+kominy systemowe przy założeniu, że ponad dachem

murowane z cegły klinkierowej

koszt 5000zł

 

6. Konstrukcja więżby dachowej

koszt 5000zł

 

7. Ścianki działowe parteru i piętra

koszt 3000zł

 

8. Tarasy i schody zewnętrzne

koszt 1500

 

9.pokrycie dachu dachówką z osadzeniem okien dachowych z obróbkami blacharskimi, rynnami i rurami spustowymi powierzchnia dachu 270m2x45zł za m2

koszt 12000zł

 

=47000

Ceny oczywiscie netto

 

Czyli tak jakby od zera do zakonczenia dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodii, jeśli ekipa sprawdzona i godna zaufania (tym bardziej, że to budowa na odległość), to cena jest dobra. Czy pod dachówkę, nie robicie deskowania i papowania? W wykazie nic nie ma na ten temat. Sprawdź też czy te same osoby "specjalizują się" w murowaniu i układaniu dachówki, bo tego bym się obawiała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o deskowanie i pape, to juz sam nie wiem co mam wybrac. Jedni mowia ze deski i papa lepsze, drudzy ze nie bedzie wentylacji i deskowanie sie zawilgoci.

Jesli chodzi o ekipe, to w marcu mam podjechac w okolice gdzie ta ekipa glownie robi i obejrzec zrealizowane projekty i porozmawiac z inwestorami. Nie wiem czemu ale wiekszosc ofert ktore dostalem z mojej okolicy to byl jakis szok 70-90tys.

Teoretycznie moglbym wziac dwie ekipy, jedna do muru a druga do wiezby i krycia. Wszystko byloby ok gdybym byl na miejscu, a tak to moge sie zalozyc ze byloby wiecej kombinacji. A jesli jedna ekipa robi, to nie ma zwalania winy na druga ekipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe podlaska, jako ze planuje budowe w okolicach Sokolki postanowilem sie przywitac.

Aktualnie przebywamy za granica, coby zarobic na nasz wymarzony domek a budowe zlecam do wykonania firmie. Wpierw myslalem zeby stawiac wlasnorecznie, ale po przemysleniu i odwlekaniu sie wszystkiego raczej podziekuje. Wiadomo satysfakcja jest przeogromna, jesli sie zrobi wszystko wlasnorecznie, ale zalozywszy ze postawienie zajeloby mi dobrych kilka miesiecy po zjechaniu do Polski to za ten czas pozostajac za granica zarobie wiecej niz wydam na ekipe. I co wazne kiedy wroce bede mial domek juz postawiony i pewnie jakies tam instalacje zrobione wewnatrz.

Projekt i opis w dzienniku

 

A teraz pytania,

czy cena za ekipe 47k to rozsadna cena? domek 160m uzytkowej a calkowitej 230m.

I jeszcze wazna sprawa, czy rzeczywiscie materialy sa tansze zima? Moze jakies namiary na tanie sklady bud. w podlaskim

 

dzieki i pozdrawiam

Rafal

 

Nie było mnie kilka dni więc postaram się odnieść do postów rodii:

Po pierwsze

Zlecam do wykonania firmie - wolałbym sprawdzić czy to firma która faktycznie realizuje budowy, czy tylko wyszukuje i podzelca najtańszym na rynku lokalnym.

W moim odczuciu nie ma fachowców od wszystkiego - jeżeli ktoś jest wirtuozem murarstwa, na 90% będzie słabszy w stawianiu więźby i całkiem średni w pokryciach dachowych i odwrotnie - a jeżeli jest to duża firma mająca fachowców w kilku branżach to zapewne nie jest tania.

Tanie składy budowlane także nie istnieją, jeżeli mają coś tańszego z jednego asortymentu, to inny asortyment już jest droższy - przecież skład musi zarabiać i pojęcie tani jest pojęciem wirtualnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoolaTT

Po kilku dotychczasowych rozmowach z wykonawca, juz na 100% wiem ze to on jest wykonawca. Widzisz ja sam mam wiecej niz przecietne pojecie o tym jak stawiac, i wiem ze jak gosc chcialby mnie naciagnac lub cos to bym wiedzial. Z rozmowy z nim wyniklo tez, ze 3-4 lata wstecz za taki dom to on bral prawie 60tys, ale teraz to jak chce cos robic to musi byc konkurencyjny w stosunku do tanszych ekip.

 

Dzustaa

Pytalem, ale oni w wiekszosci wykonuja zlecenia w okolicach Warszawy wiec raczej troche daleko. W Sokolce mam dwa lub trzy sklady, i juz wstepnie rozmawialem. Musze tylko miec liste czego i ile mi potrzeba, wtedy bede mogl rozeslac do kilku skladow i zobaczymy co i jak wyjdzie. Wykonawca powiedzial ze przygotuje mi takie zestawienie, zeby pozniej nie wyszlo ze czegos zabraknie.

A negocjacje ze skladami to oczywista sprawa, choc wole sie nastawic na brak upustow i pozniej byc mile zaskoczonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Sokółce kochany to masz raptem kilka sklepów budowlanych, składem bym tego nie nazwał ;) negocjując ceny zawsze porównuj je z choćby internetem i hurtowniami w białym, nie znajdziesz wśród tych sklepów jednego zawsze najtańszego, kiedyś np. kaliniak był drogi a ostatnio ma chyba najtańszy cement, za to beton najdroższy, ale np. asortyment czasem niedostępny od reki u innych (choćby taki styropian w nietypowych grubościach), u Kreczkowej kupiłem natomiast schody fakro w cenie niedostępenj w żadnym innym sklepie, agma troche namieszała na rynku, mają dobre ceny, choc dużo rzeczy na zamówienie i z raczej z chłopakami trzeba gadać, elastyczniejsi są, geno chyba podupada, ceny takie sobie wybór też, choć np. tuleje szlunkowe swego czasu tylko oni mieli, reszta oczy wywalała co to jest, itp itd, jak sie jest na miejscu zawze mozna trzymać reke na pulsie, ty chyba będziesz musiał to zlecić ekipie, bo też zaden sklep nie zagwarantuje chyba Ci stałej ceny z wyceny przez kilka miesięcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dzustaa - sprawdzę tę stronę Brassa.

Jeszcze nie wybrałem czym będę kryć. :(

Najbardziej chciałbym dachówką płaską (Tegalit, Actua 10, Domino itp.. w kolorze grafit, szary, mat) więźbę mam przygotowaną pod dachówkę.

Jednak te dachówki to jest cena x2 w stosunku do innych, i temu się zastanawiam.

Na 2 miejscu pod względem estetyki do mojego budynku, jest krycie blachą na rąbek stojący.

Muszę porównać wyceny i wtedy zapadanie decyzja czym kryję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rąbek to dopiero szykuj się na poszukiwania porządnej ekipy. Popytaj w Ignatkach, jak to wyglądało na tym osiedlu. Tam chyba trzy ekipy się zmieniały bo robota wymaga i narzędzi i doświadczenia, a tanio to wcale nie wychodzi. Masz też w Ignatkach taki sklep, chyba Itechnik. Gość niedawno skończył budowę i ma taki właśnie dach. Opowie Ci jak się do tego zabrać i czemu wybrał takie poszycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...