Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Jesteśmy na etapie myślenia o więżbie na domek i może ktoś poradzi jaki tartak podlaski (budowa w Białymstoku) warto wybrać??? Podobno trzeba co najmniej miesiąc wcześniej zamówić drewno...może ktoś podpowie...

 

W rozmowach z wykonawcami przewijały się najczęściej 2 - Kołodno koło Królowego mostu (tam brałem, dowóz w dowolne miejsce w cenie, czekałem ok 2 tygodni w 10.2012) oraz Bogdanki - trasa na Bielsk Podlaski przez Juchnowiec Kościelny (kolejki ok 1.5 miesiąca - mieli tyle zamówień, że nie chcieli już przyjąć mojego, zresztą termin był dla mnie za długi). Ceny i materiał w obu tartakach bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na etapie myślenia o więżbie na domek i może ktoś poradzi jaki tartak podlaski (budowa w Białymstoku) warto wybrać??? Podobno trzeba co najmniej miesiąc wcześniej zamówić drewno...może ktoś podpowie...

 

Ja brałem w tartaku w Supraślu. Szybko zrobili w jakieś 2 tyg, wszystko ładnie zaimpregnowane i suszone. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, jaka dachowke byscie polecili? Wlasciwie to na 90% chcemy jakas Holenderke, tylko zastanawiamy sie od ktorego producenta.

I jeszcze jedno, czy widzial ktos z Was moze gdzies w Bialym na skladzie dachowki Nelskamp? Jak wrazenia? Bo w gre wchodzi Nelskamp H10 czara glazura

Dzieki i pozdrawiam

A i zapraszam do komentowania w dzienniku. Nowe fotki juz sa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, jaka dachowke byscie polecili? Wlasciwie to na 90% chcemy jakas Holenderke, tylko zastanawiamy sie od ktorego producenta.

I jeszcze jedno, czy widzial ktos z Was moze gdzies w Bialym na skladzie dachowki Nelskamp? Jak wrazenia? Bo w gre wchodzi Nelskamp H10 czara glazura

Dzieki i pozdrawiam

A i zapraszam do komentowania w dzienniku. Nowe fotki juz sa :)

 

My teraz też mamy etapm poszukiwań dachówki zastanawiamy się nad ceramiką brassa amber angoba antyracytowa. Byłam już w jednym sklepie z wyceną dachu no i koszty robią wrażenie;) niestety

Może ktoś poradzi dobry sklep z akcesoriami dachowyymi i możliwością negocjacji i rabatów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k_stok, my braliśmy Brassa, tyle że cementową bałtycką z Dach Serwis. Porównywaliśmy chyba 6 ofert i tam mieliśmy zdecydowanie najlepszą. Jeśli będziesz potrzebował, wyślę nr tel. do ich przedstawiciela, z którym negocjowaliśmy.

Zauważyłam także, że niektóre punkty celowo chyba zaniżają ilość potrzebnej na dany dach dachówki, by suma wyglądała korzystniej w wycenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k_stok, my braliśmy Brassa, tyle że cementową bałtycką z Dach Serwis. Porównywaliśmy chyba 6 ofert i tam mieliśmy zdecydowanie najlepszą. Jeśli będziesz potrzebował, wyślę nr tel. do ich przedstawiciela, z którym negocjowaliśmy.

Zauważyłam także, że niektóre punkty celowo chyba zaniżają ilość potrzebnej na dany dach dachówki, by suma wyglądała korzystniej w wycenie.

 

bardzo chętnie dostałabym ten numer do przedstawiciela na dach!!!!!! dzięki bardzo dzustaa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z naszej grupy wykonywał we własnym zakresie fragment sieci kanalizacyjnej i przekazywał ją następnie gminie? Jak kształtują się koszty? Proszę ewentualnie o namiary na firmy, które zajmują się projektowaniem oraz realizacją w rozsądnych cenach.

 

Ja też jestem zainteresowana tym tematem. U nas jest do wybudowania ok. 80 metrów kanalizacji i wodociągu, nie jest prosto się nawet dowiedzieć ile to będzie kosztowała. My na razie mamy projekt i na tym w tym roku poprzestaniemy. Więc bardzo chętnie będziemy korzystać z waszych doświadczeń w następnym roku. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k_stok, ile płaciliście za projekt kanalizacji? Czy masz w nim ujęte wszystko od podłączenia się na Twoim podwórku po podłączenie do sieci? Podaj proszę namiary na projektanta

 

projekt obejmował kanalizacje od budynku do połowy drogi (wewnętrznej prywatnej), tylko dlatego połowę bo druga polowa już była zrobiona przez tą samą projektantkę i obejmowała odcinek od ulicy do polowy drogi ( i ten projekt zrobił nasz sąsiad na swój koszt). Z tego co wiem to pani nie bierze od długości. cena była 500 złotych z ks a myśmy chcieli tez wodę więc dodatkowo było 50 zł i opłaty za uzgodnienia. co zamknęło się w kwocie ok. 600 zł. Pani to starej daty projektant jak chcecie namiary to wyślę n a prew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...