Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

Czy ktoś z Forumowiczów kupował podłogi drewniane w salonie Cor i może się podzielić opinią? Ewentualnie, jakie inne salony oferujące drewniane podłogi polecacie?

 

PS. Ależ cisza na naszym forum, czyżby wszyscy chcieli Nowy Rok przywitać w nowych domach?

 

Mój brat kupował w Cor-ze podłogę - parkiet dębowy i listwy, jest zadowolony. Ja jak oglądałam (wiadomo, że nie z punktu widzenia myjącego podłogę :) ) to wygląda dobrze - nie ma się do czego przyczepić, równo , szczelnie - poprostu ładnie . Podłoga była układana latem (czerwiec/lipiec)

 

U siebie w mieszkaniu mam parkiet od Budnika Leona z Hetmańskiej (układali ponad 11 lat temu) Klepki jeszcze nie odpadły ;) parkiet jest bardzo ładnie położony, wiadomo po tylu latach są szczelinki, ale nie większe niż niecały 1 mm i w niewielu miejscach, widoczne w momencie mycia podlogi :) niestety nikt mnie nie wyręcza

Z perspektywy siedzącego na kanapie jest ok (jeszcze nie cyklinowałam, bo nie ma takiej potrzeby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
rodii u mnie tynkowali 2-ce temu po 19zł,jeśli chcesz poszukam num.tel. a ja szukam dobrego hydraulika(najlepiej żeby się znał na piecach co. na paliwo stałe)

 

I jak wyszlo? Robiles tynki gipsowe czy c-w?

Masz moze jakies zdjecia jak wygladaja juz suche.

Ja bede mial niestety nie maly problem, musze wybrac wykonawce na podstawie zdjec wykonanych prac i opinii inwestorow. Najwczesniej w kwietniu bede w Polsce, a to juz moze byc za pozno na szukanie ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej prywatnej liście wykonawców ;) My od razu powiedzieliśmy, że będziemy szpachlować by było idealnie gładko, bez żadnych chropowatości (ale to zależy chyba od doboru żwiru, tak mi się wydaje). Mieliśmy mieszane na budowie, najpierw panowie prażyli wapno (chyba tak to się nazywa), a później mieszali je
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy te ceny za tynki bierzecie, chyba że to cena z materiałem, ale to i tak dużo za dużo, 22zł/mkw to jakiś kosmos. Ja we wrześniu płaciłem za tynki CW mieszane na budowie, robocizna 12złmkw, a cały materiał na 590mkw tynków kosztował mnie 2470zł, czyli wyszło jakieś 16zł/mkw. Nie dajcie się orżnąć na materiałach. Dogadajcie się z ekipą na samą robociznę, a materiały kupujcie sami na FV. Ekipa od wykończeniówki właśnie kładzie gładzie i bardzo chwalą moje tynki CW. Jak coś to służę kontaktem do ekipy od tynków CW. A i nie radzę robić tynków CW od razu na gotowo, to prawie zawsze kończy się porażką i koniecznością nakładania gładzi gipsowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadajcie się z ekipą na samą robociznę, a materiały kupujcie sami na FV.

Crazy, która ze żwirowni wystawia fv? A wapna i tak nie możesz odliczyć. Ja oszukana (bo twoich wyrażeń nawet nie chcę cytować) bynajmniej się nie czuję i drugi raz wzięłabym tę samą ekipę, ale niech każdy robi jak uważa i nie ocenia innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazy, która ze żwirowni wystawia fv? A wapna i tak nie możesz odliczyć. Ja oszukana (bo twoich wyrażeń nawet nie chcę cytować) bynajmniej się nie czuję i drugi raz wzięłabym tę samą ekipę, ale niech każdy robi jak uważa i nie ocenia innych.

 

Każda żwirownia wystawia FV, nie rozumiem dlaczego miałaby nie wystawiać, chyba że prowadzą działalność na czarno. Ja nie wiem czy wapno się odlicza czy nie, ale ja wszystko mam na FV, wapno, paletę cementu, narożniki itp. Nie było z tym problemu. Wiem jedno, jak się zamawia samemu materiał, to mam nad tym większą kontrolę. Każdy robi jak mu pasuje.Tylko warto zrobić rozeznanie wśród ekip. A tak na marginesie, to właśnie ekipę do tynków znalazłem przez grupę podlaską FM. Nie zawsze dobra ekipa musi sporo kosztować. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam i składam Wam życzenia wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Czy ktoś przeliczał stawki za energię w PGE i planuje przejście do konkurencji(choćby Duon)? Coraz bardziej rozważam taki krok, tylko brakuje mi odpowiedniego impulsu, hehe. Miesięcznie z CWU w G11 płacę około 300zł. Użytkowanie sprzętów domu jest tak mocno zróżnicowane godzinowo, że G12 jest mocno zastanawiająca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. A ja chicłabym podpytać Was o okna. Gdzie zamawialiście i jakie? mamy kilka wycen i w głowie wielki mętlik. Najbardziej pasuje na Vitron na profilach Veki - 3 szybowe z ciepła ramką. Jakies opinie?

 

Hej, my braliśmy okna w Vitronie, bodajze softline82+3 szyby, do tego od razu u nich bramę i drzwi zew. Okna bardzo fajne, w porównaniu z Witrażem które mamy w bloku są po prostu fanstastyczne. Jesteśmy zadowoleni - proces sprzedażowy bardzo przyzwoity, kontakt dobry, dojazd na budowę itp. Do ekipy montującej nie mieliśmy zastrzeżeń - terminowo i jak narazie solidnie, do tej pory nie mamy uwag co do okien i ich montażu.

Zamawialiśmy w zeszłą zimę - spora promocja sezonowa, montaz był jakoś w kwietniu czy maju. Po rozmowach w kilku firmach i zebraniu opinii wybraliśmy Vitron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...