Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam problem z rekuperacją, wydaje mi się, że kanały na poddaszu są zbyt słabo zaizolowane, przez to mam bardzo dużą stratę ciepła. Niestety firma, u której zamawiałem rekuperator oraz montaż to prawdziwa porażka. Czy możecie mi kogoś polecić z Białegostoku, kto rzeczowo sprawdzi mi instalację rekuperatora i pomoże rozwiązać problem?

Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich. Mam problem z rekuperacją, wydaje mi się, że kanały na poddaszu są zbyt słabo zaizolowane, przez to mam bardzo dużą stratę ciepła. Niestety firma, u której zamawiałem rekuperator oraz montaż to prawdziwa porażka. Czy możecie mi kogoś polecić z Białegostoku, kto rzeczowo sprawdzi mi instalację rekuperatora i pomoże rozwiązać problem?

Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam

 

Podrzuć kto Ci wykonywał instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam problem z wyborem pieca co.,czy ktoś mając własne doświadczenie powie jaki wybrać piec(ekogroszek,pellet),jaka firma itp.

 

wszystkich których znam mających piec na pelet/ekogroszek narzekają na te urządzenia....

zapychanie podajnika, gaśnięcie pieca itd, itp.......

szukał bym innych form ogrzania budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam problem z wyborem pieca co.,czy ktoś mając własne doświadczenie powie jaki wybrać piec(ekogroszek,pellet),jaka firma itp.

 

Warto rozważyć pellet. Za długiego doświadczenia nie mam, bo palimy od 1.5 miesiąca ale ma parę zalet. Kocioł Kostrzewa COmpact Bio. Na pewno jest czyściej i znacznie mniej popiołu niż przy ekogroszku, czyszczenie co 5-7 dni, więc nie tak źle, zasyp 4-5 dni - zależnie od zyżycia. Pachnie palonym drewnem - nie smolistą sadzą. Popiół do ogrodka -dobry nawóz. Pełna automatyka - włączenie przyciskiem - piec ma zapalarkę więc rozpala się i wygasza automatycznie - można sobie ustawiać dowolne programy. Jest opcja modułu gsm (narazie za drogi -1000zl) i masz podglad i sterowanie zdalne.

Mieliśmy 3 opcje - ekogroszek, pellet i gaz płynny. Pellet to taki złoty środek - trochę drożej niż na eko (chociaż to jest mocno dyskusyjne), sporo taniej niż na gaz (zbiornik i eksploatacja). Nieco wygodniej niż eko i znacznie mniej wygodnie niż gaz.

 

Dlaczego koszty eko vs pellet są dyskusyjne? Instalacja ta sama, kocioł jeżeli jakiś lepszy to równiez porównywalny koszt. Zwolennicy eko powiedzą, że eko po 650-700zł/t, ale dobry do palenia (pali się dobrze, suchy, mało spieków) to raczej ok 900-1000zł. Pellet też zaczyna się od 700 ale sprawdzony Barlinek, Stelmet, Ekopal to 850-950zł/t - poza sezonem czyli wtedy kiedy wypada robić zakupy opału. Eko ma większa wartość opałową więc pójdzie go ok 20% mniej.

 

Pozostaje jeszcze kwestia zasypu. Jeżeli użytkownikiem będzie samotna 50kg kobieta to mimo wszystko polecam gaz. Nawet przy 15kg workach trochę trzeba się nanosić, a przy 25kg to już jest dobry trening. Z drugiej strony jest to raz na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od 21 listopada mamy uruchomiony Defro Duo Uni. Faktycznie, dopóki poddasze nie było ocieplone i grzaliśmy niebo piec wyłączał się w nocy podając komunikat, że nie jest w stanie osiągnąć żądanej temperatury. Teraz jednak jest bezproblemowy. Kupiliśmy dobry ekogroszek (cena nieco przekraczająca 1000 zł/t) i popiół wybierany jest co około 10 dni. Zasyp mógłby także być robiony co około 4-5 dni, ale ze względu na to, że mąż testował różne ustawienia i chciał wiedzieć jaki jest ich efekt spalania, najczęściej wrzuca 1 worek raz na dobę lub rzadziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

britain238, nie mamy jeszcze wstawionych drzwi wewnętrznych, więc powierzchnia to nieco ponad 230 m (w tym garaż, bo drzwi między domem i garażem również nie są wstawione). Tak, worek 25 kg, czasami włączamy grzanie wody. Temperatura w domu to obecnie 20 stopni. Dom jest nowy i jest to pierwszy sezon grzewczy. Sterownik był załączony do pieca, tzn. zamawialiśmy piec już ze sterownikiem. Na sterowniku jest do wyboru tryb letni, wyłącznie do grzania wody, my zdecydowaliśmy się jednak na pompę ciepła pow.-woda do grzania wody w okresie niegrzewczym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
wszystkich których znam mających piec na pelet/ekogroszek narzekają na te urządzenia....

zapychanie podajnika, gaśnięcie pieca itd, itp.......

szukał bym innych form ogrzania budynku

 

Mam 2 sezon piec na ekogroszek (SD Duo z Sokółki), ekogroszek kupuję w różnych miejscach, najczęściej najtańszy ok 700-720zł/tonę, ani razu się nie zerwała zawleczka(odpukać :)) i ani razu sam nie zgasł (chyba że zabrakło węgla w zasobniku ;)). Obsługa to zasypywanie węgla raz na kilka dni i wynoszenie popiołu - codziennie. Raz na jakiś czas czyszczenie. W okresach przejściowych palę w nim drzewem.

Zużycie węgla worek dziennie z grzaniem wody, przy dużych mrozach - jak jest cieplej znacznie mniej. Powierzchnia użytkowa ok 150M2 a moc pieca 14kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawa jest jeszcze aktualna mogę polecić ekipę. Robił u kilku znajomych . Mój fachowiec od podłogi drewnianej był "zachwycony".

 

pod podłogi drewniane klejone trzeba mieszac piasek 0-2mm z kruszywem 2-8mm pod wytrzymalosc na sciskanie drewna,sam poziom to nie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z Podlasia ;) Jestem nowa i dopiero się rozglądam na forum, także proszę o wyrozumiałość w zamieszczaniu postów. Posiadamy z mężem działkę, na której chcemy wybudować nasz dom, a teraz jesteśmy na etapie poszukiwania projektu. Tu moje pytanie jakie pracownie polecacie? Czy ktoś współpracował z Domowymi Klimatami? Dodam, że szukamy domu w miare prostego z dwuspadowym dachem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...