Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

dzięki za odp. Wątków jest kilka, jednak w większości jest to wzajemne przekrzykiwanie sie co do słuszności swoich racji

 

Po wyłowieniu tych najcenniejszych postów konkluzja jest taka: najdroższa wełna Schwenka z robocizną i gwarancją jest około połowę tańsza od średniej jakości pianki. Z tym rokiem weszły nowe przepisy oraz certyfikaty i okazało się, że nagle trzeba pisać prawdę w ulotkach. Wnikliwi już różnice wychwycili. Najlepiej wymogi spełnia chyba amerykański ICN, ale koszt dzisiaj jest znaczny. Z opinii ludzi potrafiących porównywać, lambdy, opory, współczynniki przenikania itp parametry, wynika że dobry styropian, a nawet kombinacja z wełną załatwiają sprawę izolacji, jednak jest utrudniony montaż tego pierwszego pomiędzy krokwie. Utlenia się, słońce go też stopniowo degraduje i musi być zasłonięty. Uważam że czy mniejszy dach, tym ryzyko finansowe spada i można się nad dylematem pochylić. Przy dużym dachu kawał grosza pozostaje w kieszeni. Oczywiście zalety piany są też inne niż szczelność pokrycia(dopóki nie rozejdzie się więźba). Nie wlezie w to kuna, ale myszy już mogą. Sam widziałem dom w Lipowym Moście z takim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Podlasiaki

czy ktoś z Was stosował stosował pianke do ocieplenia poddasza??

różne już opinie słyszałem, cena też jest tutaj ważna, a różnica w porównaniu z wełną jest widoczna

 

Ja mam piankę Demilec natryśniętą przez firmę Bestpoint, i jak dotychczas jestem zadowolony ( 2 sezony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rmg82, czemu wybraliście abakusa? Robiłeś wyceny podobnych okien w innych firmach? Jak cenowo to wyszło? My mamy dylemat, czy zapłacić 4tys wiecej za inne okna na profilach Veki, czy wziąc tańszego Abakusa o podobnych paramaetrach (bluevolution)? A może ktoś inny doradzi? 4tys wiecej za okna czy za tą cene brama garażowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem te oto http://www.abakus-okna.com.pl/produkty/abakus-bluenergy

nie powiem cena była korzystna. Poza tym kilku znajomych wstawiło okna Abakusa

Profil raczej dobry, reszta okaże się w praniu. Jak wspomniałas oszczędności pójdą chociażby w bramę.

Jak zrealizują zamówinie wpadniesz obejrzysz, wiesz gdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rmg82, czemu wybraliście abakusa? Robiłeś wyceny podobnych okien w innych firmach? Jak cenowo to wyszło? My mamy dylemat, czy zapłacić 4tys wiecej za inne okna na profilach Veki, czy wziąc tańszego Abakusa o podobnych paramaetrach (bluevolution)? A może ktoś inny doradzi? 4tys wiecej za okna czy za tą cene brama garażowa?

 

To ja odpowiem w niniejszej kwestii...

 

Budowałem w 2007 - okna jakieś 5 komorowe (wtedy to był szał) produkcji Witraż na profilu VEKA.

I do tej pory nie narzekam, a mają już przecież 7 zim za sobą. Nic się nie urwało, nic nie połamało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakończyłem budowę w Białymstoku w Starosielcach

Mam kontakty którymi chętnie się podzielę, podam tylko te z których jestem zadowolony.

Fachowców miałem głównie z polecenia od znajomych i nieznajomych którzy również się budowali, głównym kryterium wyboru była oczywiście cena.

Nie podaje nazw firm tylko telefony do konkretnych fachowców.

Jeśli ktoś zainteresowany wyślę na priv.

Mogę polecic,

- hydraulik,elektryk, tynki, posadzki, piana poddasze ,schody,balustrada wew, drzwi wewnętrzne, ocieplenie elewacja, wykończeniówka kompleksowo i projekty przyłączy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakończyłem budowę w Białymstoku w Starosielcach

Mam kontakty którymi chętnie się podzielę, podam tylko te z których jestem zadowolony.

Fachowców miałem głównie z polecenia od znajomych i nieznajomych którzy również się budowali, głównym kryterium wyboru była oczywiście cena.

Nie podaje nazw firm tylko telefony do konkretnych fachowców.

Jeśli ktoś zainteresowany wyślę na priv.

Mogę polecic,

- hydraulik,elektryk, tynki, posadzki, piana poddasze ,schody,balustrada wew, drzwi wewnętrzne, ocieplenie elewacja, wykończeniówka kompleksowo i projekty przyłączy.

Pozdrawiam

 

Ja poproszę na schody drewniane z balustradą i drzwi wewnętrzne. Dziękuję, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, witam wszystkich forumowiczów podlaskich. Zaczynam i ja budowę domu. Dokładnie w Solniczkach pod Białymstokiem. Jestem na etapie projektowania. Potrzebuję już teraz kilku spraw, więc proszę o pomoc. Muszę wykonać ogrodzenie, przygotować projekt rekuperacji i wykonawcę gruntowego wymiennika ciepła (rurowego). Ma ktoś może fachowców - sprawdzonych w powyższych kwestiach. Mam też zamiar zakupić pustaki myślę o porothermie. Wiecie gdzie kupić najkorzystniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...