Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa PODLASKA


Frezjaa

Recommended Posts

siemka dla ożywienia tematu :) Na tym etapie poszukuję drewnianych pali 2,5m fi około 10cm na ogrodzenie - sztuk około 100. Namiary na hydraulika. Kogoś kto sprawdzi, zrobi testy i podpisze papiery dot. instalacji elektrycznej. Interesują mnie też okna drewniane i polecenia profesjonalnych montażystów w naszej okolicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

siemka dla ożywienia tematu :) Na tym etapie poszukuję drewnianych pali 2,5m fi około 10cm na ogrodzenie - sztuk około 100. Namiary na hydraulika. Kogoś kto sprawdzi, zrobi testy i podpisze papiery dot. instalacji elektrycznej. Interesują mnie też okna drewniane i polecenia profesjonalnych montażystów w naszej okolicy.

 

Jeżeli chodzi o takie ogrodzenie to proponowałbym nie schodzić poniżej 15 cm. I najprędzej je kupisz w lesie, jako tzw drewno opałowe. Do 20 cm traktują je jako opałówka, istnieje w długościach 1,2m oraz 2,5 m.

 

Osobiście poleciłbym modrzew, najlepiej zachowuje się w ziemi.

 

Jest też terminal w Czuprynowie za Sokółką i tam takie drewno można kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o takie ogrodzenie to proponowałbym nie schodzić poniżej 15 cm. I najprędzej je kupisz w lesie, jako tzw drewno opałowe. Do 20 cm traktują je jako opałówka, istnieje w długościach 1,2m oraz 2,5 m.

 

Osobiście poleciłbym modrzew, najlepiej zachowuje się w ziemi.

 

Jest też terminal w Czuprynowie za Sokółką i tam takie drewno można kupić

 

Dzięki za wiadomość, muszę się zatem rozejrzeć w nadleśnictwach. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję fachowca od kominków,może ktoś ma poleconego

 

Britain, znalazłeś już specjalistę od kominków? My również szukamy fachowca w tym zakresie, prosimy więc o rekomendacje jeśli jesteście zadowoleni. Początkowo sądziliśmy, że wszystko zlecimy którejś z firm oferujących wkłady kominkowe w Białymstoku, temat jednak nieco upada. A jak Wy robiliście swoje kominki, zlecaliście całość sprzedawcom, czy kupowaliście wkład i zlecaliście podłączenie i zrobienie obudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak także się nastawiam na zakup plus montaż w jakiejś firmie kominkowej. Natomiast coraz bardziej się zastanawiam czy nie zamontować kominka samemu, a obudowę zlecić komuś do wykonania. Wybrałem wkład spartherma, model konkretny - firmy sprowadzają to z Niemiec, dodają marżę i ten jedzie prawdopodonie bezpośrednio do mnie. W takim przypadku może sprowadzić go na własną rękę? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancją to nie ma większej różnicy tym bardziej gdy kupujesz spartherma. Serwis moim zdaniem raczej temat dla tych co wybierają kra..ki itp. Na tym poziomie i przy Pewnym montażu nie ma czym się martwić. Zastanawia mnie jedno: Gdyby się zgadało 5 chętnych z b-stoku na jakiegoś sparterma to może razem było by opłacalne postaranie się o dotarcie do źródła w niemczech i sprowadzenie pięciu wkładów z pominięciem marży tutejszych firemek??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Hej. Właśnie kończymy SSO w okolicach Białegostoku . Przed nami długa droga i mam nadzieję ,ze nam pomożecie? :) Do wiosny chyba zostanie SSO bo to podobno najlepszy moment do przerwania prac przed zimą. Jest czas by podreperować budżet i znaleźć wykonawców do kolejnych prac . W tej chwili szukam kogoś do pokrycia dachu. Czy to prawda ,ze dach serwis zbankrutował? Myśleliśmy o nich i grupie dekarskiej . Może ktoś poleci inne firmy/dekarzy ? Zawsze warto spytać o ofertę , wycenę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzustaa u mnie w sprawie kominka nic się nie ruszyło,chyba kupię obudowę i wkład i komuś zlecę poskładanie(w końcu tylko okazyjnie będę palił w kominku)bo ceny z firm mnie odstraszają

My zdecydowaliśmy się na Jotula, ale nie przez firmę, która jest jedynym oficjalnym przedstawicielem w Białymstoku. Zastanawialiśmy się też nad Dovre, ale akurat na ten wkład, który wybraliśmy była 20% promocja do końca sierpnia. Montaż w tym tygodniu. Proszę więc namiary na sprawdzonych dostawców drewna, niestety musi być sezonowane i najlepiej połupane, bo na ten rok nic nie przygotowaliśmy sami. CollaTT, Ty chyba kiedyś kogoś polecałeś, jeśli dobrze pamiętam chyba był to ktoś mający grab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zdecydowaliśmy się na Jotula, ale nie przez firmę, która jest jedynym oficjalnym przedstawicielem w Białymstoku. Zastanawialiśmy się też nad Dovre, ale akurat na ten wkład, który wybraliśmy była 20% promocja do końca sierpnia. Montaż w tym tygodniu. Proszę więc namiary na sprawdzonych dostawców drewna, niestety musi być sezonowane i najlepiej połupane, bo na ten rok nic nie przygotowaliśmy sami. CollaTT, Ty chyba kiedyś kogoś polecałeś, jeśli dobrze pamiętam chyba był to ktoś mający grab.

 

Jest w ciągłej na Dojlidach. Ale niestety obecnie sam przygotowuję, bo te sezonowanie w składach to trochę fikcja. Dlatego też obecnie mam już połupane drewno na zimę 2016/2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...