Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mik

ruszają w poniedziałek. teraz są w domu, przyjeżdzają malują jeszcze u tej kobiety z Zakopiańskiej i wkraczają do mnie.

W tym tygodniu trwają prace rozbiórkowe budynku gospodarczego. Już prawie ściągneliśmy dach. Prawdopodobnie w czwartek przyjeżdza gość burzyć i wywozić gruz. Może wtedy.

W sprawie spotkania odezwę się jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik

ruszają w poniedziałek. teraz są w domu, przyjeżdzają malują jeszcze u tej kobiety z Zakopiańskiej i wkraczają do mnie.

W tym tygodniu trwają prace rozbiórkowe budynku gospodarczego. Już prawie ściągneliśmy dach. Prawdopodobnie w czwartek przyjeżdza gość burzyć i wywozić gruz. Może wtedy.

W sprawie spotkania odezwę się jeszcze.

Ok czwartek mi odpowiada.

Tylko godzina jaka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogi Wykop wykładać będę folią, potem ława, zawijam folię na wykonaną ławę na zakład w poziomie. Dalej sciana fundamentowa z bloczków i na tak wymurowanej ścianie izloacja pionowa na rapówce + docieplenie. Potem pozioma i dalej ściana z betonu komórkowego.

Tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wykładacie wykop pod ławę folią, czy dopiero na nią pozioma izolacja i bloczki, a na bloczkach pionowa i ocieplenie?

 

Widzę, że masz taki sam problem jak my. Nawet na wymianie doświadczeń pisałem o tym.

Nam kierownik powiedział, żeby lać ławy prosto w grunt bez folii (jak sie oczywiście wykop nie będą obsypywał). Ewentualnie ławy wesprzeć na chudziaku, chociaź on sam stwierdził że lepiej jest zwiększyć o wysokość chudziaka samą ławę, bo jest zbrojona, przez co i wytrzymalsza. Pod zbrojenie stosuje się podkładki dystansowe lub podklada np bloczki tak by od spodu pręty były zalane na minimum 5 cm. Wg naszego kierownika, konsystencja betonu na ławy nie pozwala na wyciek zaczynu do gruntu, co niektórzy używają jako argumentu iż beton traci wtedy moc. Tak samo ewentualne powierzchniowe zabrudzenie piaskiem (jeśli oczywiście wykop się nie obsypuje) nie jest szkodliwe, bo w betonie i tak jest przecież piasek.

Potem na taką ławę (w naszym przypadku 60szerx40wys) izolacja pozioma (np 2 razy papa na lepiku) i na tym dopiero murowanie bloczków, które potem zaizolowuje się pionowo np abizolem i styropianem.

Pzdr

T/W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem nowy na grupie. Nie znam regół ale myślę,że się dostosuje. Już wysłałem e-maile na prywatne konta bo nie wiem jak się pisze na forum(teraz testuje) Mam projekt i zezwolenie Zaczynam budowę w Chotomowie i potrzebne mi są wszystkie informacje dot. budowy. Od podłaczenia prądu na budowę po materiały i ekipę. Pozdrawiam.Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem nowy na grupie. Nie znam regół ale myślę,że się dostosuje. Już wysłałem e-maile na prywatne konta bo nie wiem jak się pisze na forum(teraz testuje) Mam projekt i zezwolenie Zaczynam budowę w Chotomowie i potrzebne mi są wszystkie informacje dot. budowy. Od podłaczenia prądu na budowę po materiały i ekipę. Pozdrawiam.Adam

 

Witaj Adam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem nowy na grupie (...) Zaczynam budowę w Chotomowie (...)

 

Witamy serdecznie. Grupa nam rośnie w siłę. Oczywiście w miarę naszych możliwości będziemy służyli pomocą. Wiele rzeczy będziesz już mógł znaleźć czytając to podforum. Napisz coś więcej o swojej budowie, wtedy będzie łatwiej radzić:

- dokładniej gdzie jest lokalizacja Twojej budowy,

- jaki projekt, gotowy czy indywidualny

- jakie technologie zamierzasz realizować (np. beton komórkowy, silikaty czy tradycyjna ceramika)

- i co Ci się jeszcze nasunie na myśl

Pytaj, pytaj i jeszcze raz pytaj. To nie wstyd. Wielu z nas dopiero też rozpoczęło tą swoistą "zabawę" :o budowlaną, ale są i osoby, które już sie pobudowały i mogą służyć własnym doświadczeniem już zweryfikowanym przez życie.

Pozdrawiamy

Kasia+Tadek/Wojtek+Alusia

 

PS. I jeśli tylko będziesz mógł to pojawiaj się osobiście (z rodziną) :roll: na spotkaniach grupowych. Prawdopodobnie najbliższe już w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...