Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Z reguły firmy mają po jednym na daną okolicę.

 

gdy zdarzy się nieszczęście lub fałszywy alarm to załoga zajęta, a gdy jest ich 3 (lub aż 3), jak handlowiec podkreśla)... łatwiej o spokój tym bardziej, że ochrona to też interwencja załogi w razie wypadku " zawał, złamanie"; pożaru; innych dziwnych spraw: kot na dachu, wałęsający pies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mago: daj namiar, gdzie to robiliście, bo jak za drewno z montarzem, to wydaje mi sie super cena? z góry dziekuję

 

a w jakiej firmie, jeśli możesz powiedzieć?

 

Okna zamawiane w Ciemne koło Radzymina,czekałam około miesiąca.Namiary mam od grzegorzleg

 

-grzegorzleg-jeszcze raz dzięki!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :p :p :p :p :p :p

 

Namiary wysyłam Wam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW

mam juz podłączony kominek :p :p :p :p :p :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Super! No to możesz już cieszyć się ciepłem domowego ogniska :D

 

Renatka

 

Cieplo ,jak ciepło.Najważniejsze ,że mogę już spokojnie spać i nie martwić się ,że jak mróz ściśnie to woda mi rurek w podłodze nie rozsadzi :-? :-?

 

A tak naprawdę to oczywiście ,że już przy kominku to czuję się jak w prawdziwym domu,no jeszcze bez mebelków itd ale zawsze to już takie ciepełko...... :p :p :p

i mury się w końcu wygrzewają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście mieli trochę czasu, albo ew. chcieli sobie przypomnieć te piękne czasy kiedy dopiero zaczynaliście budować - to proszę o opinię na temat tych dwóch projektów i ocenę, który jest lepszy

Dodatkowo kryteria, które powinien spełniać projekt:

 

Dom dla 4 osobowej rodziny: (2+4)

3 sypialnie + gabinet + pomieszczenie na pralnie i graderobę

Działka z wjazdem od wschodu

Dobrze gdyby było pomieszczenie gospodarcze

 

A oto linki do projektów:

 

D26

 

C114A

 

Bardzo dziękuję za wszelkie opiniie odnośnie wad i miejmy nadzieję także zalet ww. projektów

Ew. prosze o namiary na jakiś inny nieodkryty przeze mnie projekt spełniający powyższe kryteria

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mago: jak najbardziej chcemy się wprowadzić kwiecień/maj, bo roboty mimo zimy prowadzimy pełną parą... choć są przestoje, bo ekipy maja fuchy. Trochę mam wątpliwości, czy to dobrze, że mury się nie ustały, ale czekać juz nie damy rady, bo zwariujemy w naszym ciasnym mieszkanku... Nie wszystko oczywiście będzie wykończone, mieszkając będziemy kończyć kolejne mieszkania. Już to przerabialiśmy w obecnym mieszkaniu, nie jest to takie straszne...

A Wy kiedy się wprowadzacie?

bo rozumiem, że jeszcze nie mieszkacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście mieli trochę czasu, albo ew. chcieli sobie przypomnieć te piękne czasy kiedy dopiero zaczynaliście budować - to proszę o opinię na temat tych dwóch projektów i ocenę, który jest lepszy

Dodatkowo kryteria, które powinien spełniać projekt:

 

Dom dla 4 osobowej rodziny: (2+4)

3 sypialnie + gabinet + pomieszczenie na pralnie i graderobę

Działka z wjazdem od wschodu

Dobrze gdyby było pomieszczenie gospodarcze

 

A oto linki do projektów:

 

D26

 

C114A

 

Bardzo dziękuję za wszelkie opiniie odnośnie wad i miejmy nadzieję także zalet ww. projektów

Ew. prosze o namiary na jakiś inny nieodkryty przeze mnie projekt spełniający powyższe kryteria

 

Pozdro

 

 

 

 

 

 

Witaj Enickman,

czuję się wywołana do tablicy :-) więc piszę. Miłej lektury...

 

D26 - z zielonym dachem stoi w Jabłonnie na rogu Dworkowej i Szkolnej , można spróbować obejrzeć go w środku ( o ile byłbyś zainteresowany chętnie będę współtowarzyszyć :-) ); zastanawia mnie czy stopień nachylenia dachu ma zgodnie z projektem bo jeśli tak to jest to minus

 

Piszę o odbiciu lustrzanym .

Minusy:

 

1.garaż z frontu budynku

2.łazienki bez okien

3.mały nieustawny wiatrołap bez miejsca na szafę (można powiększyć kosztem kuchni)

4.kuchnia bez spiżarki (jw.)

5.samotne drzwi od garderoby na wprost wejścia

6.za mały garaż na 2 auta

7.małe zadaszenie tarasu

8.brakuje miejsca na pralnię

9.ciężki strop w projekcie gotowym

10.duża powierzchnia zabudowy

11.brak pomieszczenia na kosiarkę, grabki, rowery itp.

12.Bardziej skomplikowana i droższa w budowie bryła (na moje oko laika – kształt litery „T”) niż C114a

13.maxymalny dla parterówki rozuzmowo akceptowalny kąt nachylenia dachu ( patzr wyżej)

14.niefortunne usytuowanie kominka – tak trochę w przejściu

15.brak miejsca na duży stół w częśc dziennej (pozostaje ten w kuchnio- jdalni do przenoszenia jak więcej gości

16.mniejszy i droższy wg kosztorysów Muratora

17.trudnieszy dach ( z koszami)

 

 

 

Plusy:

 

1.Brak okien od pólnocy

2.wyjście na taras blisko jadalni/kuchni

3.spore, ustawne dobrze oświetlone pokoje

4.wejście we wnęce,zadaszone

5.można w pokojach wyodrębnić garderoby.

6.Wyodrębniona część dzienna od prywatnej choć jeśli gabinet ma być nie tylko pokojem gościnnym, komputerowym czy biblioteką to jego usytuowanie może stanowić minus

7.mniejsza kubatura i większa wysokośc pomieszczeń niż w C114a (istotne przy otwartej przestrzeni

8.łazienki i kotłownia „w kupie” - mniej rur do ciągnięcia, mniejsze straty przy ciepłej wodzie

9.garaż poza bryłą budynku mieszkalnego (hmm. a może to minus?)

10.Taras od południa i zachodu ( na opalanie i relaks wieczorem :-) )

 

 

 

Aha.. forumowy Księciu buduje w Sulejówku D26 po zmianach. Do wglądu tutaj:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1614070&highlight=#1614070

 

 

C114a

 

 

Plusy:

 

1.garaż w bryle -mniej rzuca się w oczy

2.jest dodatkowe WC(niewidoczne z salonu), jedna łazienka z oknem

3.przestronny ustawny wiatrołap

4.bardzo przestronny i ustawny salon, fajne miejsce na duży stół, kominek i TV nie pogryzą się ( bo różne ściany)

5.pomieszczenia: 6,7,9,10 zrobiłabym z tego 3 duże sypilanie z garderobami każda w tym jedna (małżeńska z łazienką – jak jest)(konieczne przenoszenie okien)

6.Łazienka 13 do powiększenia o garderobę 12 i mamy miejsce na pralnio-suszrnie za oddzielnymi drzwiami

7.Kuchnia ze spiżarką i pomieszczenie na gadżety ogrodowe (podzieliłabym 4-kę na pół).

8.Duże dobrze oświetlone, ustawne sypialnie, tylko 2 okna od północy tj. Łazienka i gabinet

9.zgrabna, zwarta bryła wydaje się być też tańsza

10.Tańszy wg kosztorysów Muratora

 

Minusy:

1.Kuchnia z mało funkcjonalnym ustawieniem ( jedna linia)

2.wejście do domu z widokiem na długi korytarz (najchętniej na salon)

3.za mały garaż na 2 auta

4.duża kubatura (ogrzewanie), nisko sufit (w otwartej części dziennej może przytłaczać)

5.wąski korytarz w części prywatnej (nie zmieszcza się 2 miejające się osoby -optimum 1,30m)

6.małe zadaszenie tarasu (tylko od południa)

7.cięzki strop w projekcie gotowym

8.duża powierzchnia zabudowy większa o 30 m2 niż w D26)

9.kotłownia daleko od łazienek (patzr wyżej)

 

Reasumując:

 

Jeśli wymiary działki i warunki zabudowy pozwalają wskazuję na C114a z przeprojektowanym i podniesionym stropem, przebudową części prywatnej i niwelacją większości wymienionych minusów. Ale warto mieć na uwadze,że to zawsze 16 m2 więcej do wykończenia ;-).

 

 

Aha... rozważyłabym D08 Muratora lub indywidulany na bazie Jaskólki z dołożonym garażem ( coś jak u Pawła i Reni).

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów. Podziel się z nami decyzją.

Emmmma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emmma: zaimponowalaś mi , naprawdę. Szkoda, że nie miałam takiej pomocy przy zmianach w naszym domku...nie wszystko udało nam się rozsądnie pozmieniać, w trakcie budowy, po prostu nie widzieliśmy pewnych minusów...

 

Ale, ale może teraz mi doradzicie jak urządzić kuchnie. Byłam dziś w studiu kuchennym, mile zaskoczyła mnie i obsługa i wycena, ale pewne rzeczy nadal umykają mojej pomysłowości.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emmma: zaimponowalaś mi , naprawdę. Szkoda, że nie miałam takiej pomocy przy zmianach w naszym domku...nie wszystko udało nam się rozsądnie pozmieniać, w trakcie budowy, po prostu nie widzieliśmy pewnych minusów...

 

Ale, ale może teraz mi doradzicie jak urządzić kuchnie. Byłam dziś w studiu kuchennym, mile zaskoczyła mnie i obsługa i wycena, ale pewne rzeczy nadal umykają mojej pomysłowości.

pozdr

 

Myślę, że warto odwiedzić kuchnie znajomych, kórzy ostatnio "się urzadzali". wielu z nas ma swoje przemyslenia w tej dziedzinie, a wiadomo, że kuchnia to kuchnia :wink:

 

Moja żona w naszej małej kuchni postaiła na szuflady i teraz jest bardzo zadowolona, chociaż początkowo koszty... kto by ich nie obcinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do stropu w domu parterowym - istotnie w tych projektach na wyrost "wrzucony" jest "twardy" strop, ale jak to naprawdę jest z tym stropem:

 

1. Istotnie taki strop tak wiele kosztuje (w obu projektach jest Teriva) - dla przypomnienia powierzchnie parterów to 150 i 166m

2. Czy łatwo jest przeprojektować dom i dać strop drewniany?

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop drewniany, zawsze tańszy, ale zamykasz sobie drogę do póxniejszych modyfikacji w górę. To warto wiedzieć.

 

Ja mam kratownicę, czyli kratowe dźwigary deskowe, nic lepszego dla zdetermonowanych na parter nie ma:

 

1. szybkość (więźba i strop na raz, a przy tym brak potrzebnych przerw technologicznych),

2. koszty (materiał to gownie deski, nie cięzka i droga kantówka),

3. możliwości (brak podpór w srodku: nie budujesz wew. ścian nośnych, tylko lekkie i szybkie działowe np.12cm z b.k.).

 

enickman jednak od razu wiedziałem, że tylko PARTER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...