Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Maćku, życzymy Wam (i innym Grupowiczom) jak najszybciej takich przyjemności :D :D

A póki co, można się przyłączać do nas :D

 

Wczoraj wydarzył się jeszcze taki mały epizodzik: siedzimy sobie leniwie po obiadku, a tu z sąsiedniej działki (ale tylko kilkanaście metrów od naszego tarasu) zerka na nas bażant :D :D :D Okazało się, że była to samica z 6 młodych :D :D :D :D Ale super!!!!!!

 

Co do opiekunki - "porozglądamy" się w okolicy.

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie nowych grupowiczów!

Na mojej budowie:

1. Mam zamontowane okna i drzwi.

1. W piątek ekipa z Solida rozłożyła instatlacje pod alarm i monitoring.

2. Hydraulicy rozłożyli kanalizację, rozprowadzili CO oraz ciepłai zimną wodę.

3. A dziś i jutro panowie elektrycy kończą rozkładanie przewodów.

4. Mam nadzieję, że pojawili się rówież dziś tynkarze zgodnie z umówionym terminem... czas pokaże bo nie dzwonili :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak sie chwalicie z poniedziałku to i ja cos napisze - mysle ze niektorych to moze zainteresowac:

 

na zalozenie KW w naszym sądzie rejonowym i wpis hipoteki czekalem od momentu złozenia wniosku przez notariusza... równo 3 tygodnie! :o

co ciekawe gdy wczesniej pytalem ile to moze potrwac padla standardowa odpowiedz "6 miesięcy".

dodam ze nikogo nie molestowalem w sprawie a tylko zgodnie z zaleceniem notarusza Roszkowskiego napisałem podanie z prośbą o przyspieszenie z uwagi na koszt ubezpieczenia kredytu (zresztą samo podanie dostarczyłem ponad tydzień po wpłynięciu samego wniosku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Wiewióra ogrzewanie ma być elektryczne z wspomaganiem kominkowym ale czekam na wycenę instalacji na bazie kominka z płaszczem wodnym wspomaganym elektryką. Jeśli opca nr 2 nie przekroczy mojego budżetu na C.O to najprawdopodobniej zdecyduję się na kominek.

 

UKF Niestety nie zapisałem sobie nr. telefonu do tych kolesi ale powiem Ci w tajemnicy, że jeżdżą oni kamazami i wożą ziemię z oczyszczania rowów. Żadna rewelacja, pełno korzeni, trawy i innych śmieci ale mi odpowiada. Jeśli chcesz czegoś lepszego to radzę poczekać aż będą wozili towar do zasypywania rowów. W miarę możliwości postaram się zdobyć do nich jakiś nr. tel.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maxymov.

Choć sprawa ziemi nie jest jeszcze pilna, to zaczynamy o tym myśleć, bo duuuużo jej potrzebujemy: niestety na naszej działce teren opada i musimy go podnieć o jakieś 30 cm :( (choć mam nadzieję, że może nie na całości). Przy "normalnym" zakupie przyzwoitej ziemi wychodzą olbrzymie pieniądze - kilka tysięcy złotych :-?

Ostatnio ktoś nam zasugerował nieco inne rozwiązanie: zdjęcie humusu z działki, nawiezienie byle jakiej ziemi i na to z powrotem nasz humus... Jeszcze nie robiliśmy rozeznania kosztów takiego przedsięwzięcia (koszt koparki, spycharki, czy czegoś takiego...), ale wydaje się dość rozsądne, bo pod trawnik wystarczy ok. 30 cm dobrej ziemi, a pod drzewa i inne roślinki i tak kopie się doły i napełnia je dobrą ziemią.

 

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś ostemplowałem dziennik budowy! Jeszcze w tym tygodniu mam zamiar usunąć humus, ale tak na dobre to roboty mają zacząć się dopiero 1 sierpnia, w sumie to już niedługo.

 

Przy tej okazji chciałem Was zapytać:

1) co podkładaliście pod zbrojenie ław i skąd to 'coś' wzięliście,

2) gdzie zamawialiście beton i czy jesteście zadowoleni,

3) gdzie i jakie cegły na kominy kupowaliście (producent, klasa) ?

 

Do zobaczenia na spotkaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UKF ja właśnie tak zrobiłem. Humus piętrzy się w kilku górach na działce denerwując sąsiadów :lol: .

Koszt pracy koparko-spycharki to 80 zł/h. Żeby obrobić 1000 m2 wg tego planu myślę, że potrzeba ok 5 h pracy. W razie potrzeby służe namiarami na solidnego operatora.

Za wywrotkę tej mojej ziemii chłopcy chcieli 50 zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła nam w oko działka na planowanym osiedlu Polana (Viper) i mocno sie nad nia zastanawiamy -

działki piękne, ale połozone na uboczu, w zasadzie w lesie, a wiec

wszedzie daleko - ale cos za cos. Zdaje sie ze ktos z Forumowiczów juz ma tam działke - moze bedziemy sasiadami? :) .

Witaj w grupie , chciałoby się powiedzieć , najbliższy mój sąsiedzie !

 

Kupiłeś , czy nadal szukasz?

 

Plan ma podobno być ok. sierpnia/września.

 

W innym watku zastanawiałeś się nad znaczeniem bliskiego sąsiedztwa obszaru o złożonych warunkach gruntowych. Czy udało się Ciebie wystraszyć? Zdaje się , że są jeszcze działki do sprzedania oddalone od tego miejsca nawet o ponad 100 metrów.

 

 

 

Hej Grupowicze Pogoda śliczna na sobotę zamówiona, dowcipy wyostrzone, zakupy na grilla zrobione, więc cóż nam pozostaje - po prostu przyjść i dobrze się bawić. A Rączki Pani Domu - Marii - uściskać za jej dobroć i zaangażowanie. Howk !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Jeszcze raz pragnę podziękować Naszym Wspaniałym

Gospodarzom Ukf za przyjęcie i WAM Wszystkim za dobrą zabawę.

 

Dzięki uprzejmości Ślimaka Maćka zamieszczam kilka fotek:

http://foto.onet.pl/upload/34/58/_496838_n.jpg http://foto.onet.pl/upload/26/17/_496835_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/23/16/_496840_n.jpg http://foto.onet.pl/upload/5/95/_496842_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...