Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Witam, mieszkamy teraz na Tarchominie...

 

Witaj Madeline - my też mieszkamy na Tarchominie. W Chotomowie nie czuć Polfy - szczerze mówiąc, nie czujemy jej już na naszych Nowodworach, tę subtelną woń :evil: znamy tylko z przejazdów Modlińską.

Jak jest w Chotomowie, najlepiej oceń sama, okolica niedaleka i warta wycieczki. Wszystkim tu obecnym wyraźnie odpowiada, skoro się tam budują :wink: Co do cen działek: są niższe, niż na Białołęce, choć działki tańsze - już były :cry: Trudno o konkrety, bo cena zależy od części Chotomowa i rozwoju infrastruktury, oczywiście. Nie polecam agencji nieruchomości (szczególnie lokalne są bardzo nieprofesjonalne) - najlepiej przeznaczyć kilka-kilkanaście dni na samodzielne objazdy/obchody okolicy i dopytywanie się sąsiadów o dostępność interesujących terenów. My tak zrobiliśmy - i nie żałujemy.

 

Służymy odpowiedziami na szczegółowe pytania.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję WAM za udział w sondzie styropianowej.

Dzięki Waszej pomocy uzyskałem ofertę: 120 netto z transportem.

 

Jagna : w sezonie o dobrą ekipę raczej ciężko, moi fahowcy są "zakontraktowani" na październik/listopad, azanm takich którzy mają już zamknięty cały przyszły rok!!!

 

Madeline: pod słowami Maćka podpisuję się obiema rękami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę Chotomowską.

Przepraszam, że tak się wtrącam, ale może mi pomożecie. Buduje dom z kolekcji biura projektowego Lipińscy z Wrocławia LMP95A (oczywiście zezmianami), w Legionowie, a dokładniej w Łajskach przy osiedlu młodych. Zmiany dotyczą przedewszystkim powiększenia garażu i zmiany konta nachylenia połaci dachowej z 45 do 40 stopni. Moja budowa trwa od czerwca tego roku z niewielkimi przestojami. Buduję z BK 24 Faelbet odmiana 600. Jestem na etapie kończenia ścian parteru i rozpoczęcia układania stropu (gęstożebrowy Teriva I keramzytowy). Zamierzam w tym roku postawić stan surowy z pełnym deskowaniem i pokryciem papą. Docelowo dach będzie pokryty dachówką cementową. I tu mam do Was pytanie, gdzie kupowalisci materiał na więźbe i po ile? Powierzchnia dachu około 230m2.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrrrr "odśledziło" mi naszą grupę... :(

 

Witam, mieszkamy teraz na Tarchominie

 

Madeline ja mieszkam teraz po drugiej stronie Modlinskiej - między Polfą a Polleną Aromą... Chotomów poznałam dopiero rok temu... i nie zamieniłabym go na nic innego :) A co do działek - Ślimak Maciek ma 100% rację - chodzić, szukać, pytać :) Sama o mały włos nie skorzystałam z usług agencji :oops: Na szczęście mam dobrego Anioła Stróża :D

 

Kochani ja tak monotematycznie (aczkolwiek zaczyna mi się robić gorąco): macie jakieś namiary na sprawdzoną (może na Waszych budowach) ekipę? Mam aktualnie ofertę na 110 tys (budowa z materiałami i więźbą) i cuś mi cię chulercia drogo wydaje... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję WAM za udział w sondzie styropianowej.

Dzięki Waszej pomocy uzyskałem ofertę: 120 netto z transportem.

 

mik99, pochwal się, gdzie i jaki - inni może też skorzystają 8)

Jakieś wieści w sprawie szamb?

 

Wygląda na to, że razem z SylwkiemW będziemy rozglądać się za ofertą uzdatniania wody - bo musimy, niestety :-? . Jeśli są inni chętni, niniejszym samowolnie ogłaszam się kierownikiem podgrupy uzdatniaczy :lol: :lol: :lol: i zbieram zgłoszenia.

 

A poza tym mamy już kawał dachówki i okna dachowe :D - zaraz dorzucę nowe zdjęcia.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że razem z SylwkiemW będziemy rozglądać się za ofertą uzdatniania wody - bo musimy, niestety :-? . Jeśli są inni chętni, niniejszym samowolnie ogłaszam się kierownikiem podgrupy uzdatniaczy :lol: :lol: :lol: i zbieram zgłoszenia.

Maćku , a o jakim uzdatnianiu wody myślisz?

Mogę Ci polecić człowieka od filtrów odwróconej osmozy. Firma Kuna i nie naciągacze "osławieni" w telewizji. Filtry instaluje się w kuchni pod zlewozmywakiem. Mają dobrą wydajność, są estetyczne (na zewnątrz tylko widoczny kranik) Ja taki filtr mam już 7 lat i bardzo sobie chwalę. Muszę tylko wymieniać wkłady co 9 mies., ale ten pan zapewnia cały serwis. Jeśli o takie uzdatnianie chodzi , to służę namiarami :)

 

A obiecane zdjęcia dachówki to gdzieee??? No! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatka- dzięki, ale chodzi nam o usuwanie manganu i żelaza, mojej Lepszej Połowie dodatkowo o zmiękczanie - odwrócona osmoza nic tu nie da, poza tym potrzebne są filtry do całej instalacji - kiepska woda nie służy także rurom i zaworom :cry:

A zdjęć bodaj osiem nowych właśnie dokleiłem :lol:

 

Nusia- musicie najpierw umieścić swoje zdjęcia w gdzieś w sieci i wklejać do postów linki do poszczególnych obrazków.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdjęcia ze ślubu to bardzo bym chciała je zamieścić i się pochwalić, ale niestety nie wiem jak. Może dacie mi jakąś krótką lekcję :lol:

Nusia- musicie najpierw umieścić swoje zdjęcia w gdzieś w sieci i wklejać do postów linki do poszczególnych obrazków.

 

Jak już umieścicie zdjęcia gdzieś w necie, to zamiast wklejania linków możecie nam tu wklejać zdjęcia :D - na poprzedniej stronie pisałam jak to zrobić.

 

A zdjęć bodaj osiem nowych właśnie dokleiłem

A czy można w jakiś sposób oglądać najnowsze zdjęcia, bez oglądania wszystkich po kolei?

 

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario

można oglądać.

Gdy wejdziesz już na stronę Maćka kliknij w malutkie podłużne okienko view Slideshow jest na górze i na dole . Ukaże się napis Loading... i bedą sie zdjęcia/film wgrywały. Potem gdy się wgrają na dole masz taki paseczek a na nim prev( i tu należy kliknąć i masz zdjęcia od końca), next i pause. Używasz co Ci pasuje. Można też sobie włączyć filmik z szybkością jaka Ci odpowiada- regulacja w prawym rogu.

Miłego odbioru ! :wink:

 

Maciek ale fajna stronka- gratuluję!

A jeszcze bardziej gratuluję "prostego" i "bardzo malutkiego" domku :wink: :D

 

Jeśli chodzi o uzdatnianie wody to metale i inne substance zawieszone i rozpuszczone w wodzie osmoza "załatwia" , ale nie załatwia tego na ujęciu, więc zaworów nie uchroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko, bardzo dziękuję za instrukcje - juz przetrenowałam :D

 

Pamiętasz jak się cieszyłam, że nasz domek niedługo dostanie kolorów? Radość była przedwczesna :( Panowie mieli zacząć 15 sierpnia, po kilku dniach usilnych starań udało nam się do nich dodzwonić 17-tego... i dowiedzieliśmy się, że firma "podłapała zlecenie" i właśnie tynkuje kilka bloków :evil: .. do nas mogą przyjść we wrześniu.... :evil:

Już nawet sie nie denerwuję...

 

Pytanie retoryczne: dlaczego taki człowiek nie zadzwoni i nie powie wprost "trafia mi się duże zlecenie, czy może się panu nie spieszy z tynkowaniem i mógłby pan poczekać dwa-trzy tygodnie? A jak nie to rezygnuję ze zlecenia" ??????

 

Maciek ale fajna stronka- gratuluję!

A jeszcze bardziej gratuluję "prostego" i "bardzo malutkiego" domku :wink: :D

 

Potwierdzam "prostotę" Ślimakowego "maleństwa" :wink: :D

 

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam "prostotę" Ślimakowego "maleństwa" :wink: :D

 

No kobitki, przecież Ślimaki maja zakręcone domki ;) :lol:

 

Żegnam się z Wami na 1,5 tygodnia - moja druga połowa usycha i muszę go namoczyć w jeziorze przez parę dni na jakichś 7-8 metrach ;) A może i mi jakieś mądre pomysły do głowy przyjda w środowisku wodnym? ;)

 

A od 1 września... nu pagadi zajac - kredyt nam przyznali :lol: :lol: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam "prostotę" Ślimakowego "maleństwa" :wink: :D

No kobitki, przecież Ślimaki maja zakręcone domki :wink: :lol:

 

Trochę się człowiek odsłoni, to mu zaraz spiralność wytkną... :wink:

 

Coby Wam się lepiej oglądało, trochę przeorganizowałem album - ale żeby nie było za łatwo, nowe zdjęcia dorzucam nie tylko na końcu ;) :D

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od 1 września... nu pagadi zajac - kredyt nam przyznali :lol: :lol: :roll:

 

No, to zakasujcie rękawy :wink: :D - jak uprzednio wymoczycie w jeziorze to będą się lepiej trzymały :wink:

 

Ja każdego dnia mam wrażenie,że nasz domek rosnie jak na drożdzach

 

Oj tak, dopóki drożdże działają to rośnie szybciutko :D :wink: , szkoda, że "przyrumienianie" jest procesem troszkę wolniejszym :( :wink:

 

Coby Wam się lepiej oglądało, trochę przeorganizowałem album - ale żeby nie było za łatwo, nowe zdjęcia dorzucam nie tylko na końcu

 

No to chyba, żeby się nie "zakręcić" zbytnio, prościej będzie pojechać i na własne oczyska zobaczyć :wink: :D

 

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...