Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a my z Nusią możemy pochwalić się zakończeniem pewnego etapu - we wtorek zalano nam strop, więc jakby to powiedzieć parter już mamy :lol:
Gratulacje, to możecie już pochodzić po górze !!!

 

Rocky - napisz jak postępy na Waszej budowie - jestem ciekawy.
Jeszcze dotrzymujemy Wam kroku :), jutro zalewamy strop. Ale po pokryciu dachu schodzimy z trasy, żeby wziąć drugi oddech :wink:

 

Byłem dziś w tartaku, o którym wspominałem. I jestem pod wrażeniem. Tartak jest ogromny (!), mnóstwo różnego rodzaju drzewa, porządek na placu, na pewno kilkudziesięciu pracowników. Drewno o długościach do 9,60m jest impregnowane w komorach ciśnieniowych. Cena 640zł netto za krótsze i 700zł netto za dłuższe bale (chyba powyżej 9m). Na rabaty raczej nie ma co liczyć. Transport w okolice Legionowa 500zł. Porobiłem zdjęcia, zamieszczę kilka jak tylko wywołam. Na więżbę czeka się aktualnie do dwóch tygodni. Widok naprawdę był niezwykły i cieszę się, że tam pojechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

I uaktualniam informacje o naszych postępach :D W zasadzie - stan surowy otwarty z pokryciem dachu mamy wykonany - zostały drobne poprawki/regulacje. Dołożyłem kilka zdjęć, więc widać, jak wygląda dom pod skończonym dachem (IMHO bardzo ładnie :wink:).

Zaczynamy robić instalacje: elektryk już pracuje, w przyszłym tygodniu ma do niego dołączyć hydraulik. Poza tym dopinamy okna, bramy (dzięki, mik99!) i drzwi.

 

Chętnych do odwiedzin oczywiście zapraszamy :D

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my bierzemy sie od soboty do roboty :) Jesli ma ktos ochote na spacerek w nasze rejony - zapraszamy :)

 

Olena będziecie przez całą sobotę na działce? co zamierzacie zrobić? pewnie będziemy u siebie, więc chętnie Was odwiedzimy - ale wszystko zależy od tego jak szybko uda się nam pozałatwiać sprawy na "mieście" 8)

 

Mario - no to pięknie - tak naprawdę tylko szlifujecie i wykańczacie domek - pozazdrościć :D

 

Rocky - no więc jeszcze nie chodziliśmy po naszym stropie - schnie, ale niebawem tam wejdziemy. Gratulacje z dotychczasowej budowy - rozumiem, że jesteście zadowoleni z wykonanych prac i nie mieliście żadnych niemiłych niespodzianek?!

 

Mik - będziesz tylko między 9.00 a 9.15 u siebie?

 

pozdrowienia w ten jakże upalny dzień 8)

 

Byku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!!!!!!!!!!

 

 

Mam pytanko,może ktoś z Was cos wie,czy gmina Jablonna uchwaliła ten cholerny plan zagospodarowania przestrzennego dla pólnoc-zachod częsci jablonny.Na stronie gminy nic nie piszą ,dodzwonić sie tam nie moge,będę musiała wybrać sie niestety osobiście chyba,ze ktoś z Was ma jakąś choćby malutka informacje.... :( :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario - no to pięknie - tak naprawdę tylko szlifujecie i wykańczacie domek - pozazdrościć :D

 

Ale jakim kosztem :( : nerwy z powodu nierzetelnych wykonawców (te nieszczęsne tynki) i znowu walka z bankiem :evil: :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry:

I tu moja kolejna rada:

OMIJAJCIE Z DALEKA MULTIBANK!!!!!!!!!

 

aha26, ja miałam więcej szczęścia z dodzwonieniem się do urzędu gminy (udało się za pierwszym razem) i oto wieści:

plan został uchwalony 1 września, teraz jest u wojewody, wróci za 30 dni, potem będzie ogłoszony w dzienniku urzędowym. Jednym słowem za ok. 2 miesiące wejdzie w życie :D

 

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu walka z bankiem :evil: :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry:

I tu moja kolejna rada:

OMIJAJCIE Z DALEKA MULTIBANK!!!!!!!!!

 

Mario, możesz napisać coś więcej o tych problemach z bankiem - jestem bardzo ciekawy, bo Multibank był jednym z tych, który braliśmy pod uwagę starając się o kredyt. Przy następnym kredycie chciałem poznać dobrze ich ofertę...

 

pozdrawiam

 

Byku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olena będziecie przez całą sobotę na działce? co zamierzacie zrobić? pewnie będziemy u siebie, więc chętnie Was odwiedzimy - ale wszystko zależy od tego jak szybko uda się nam pozałatwiać sprawy na "mieście" 8)

 

Nie wiem o ktorej dotrzemy, bo sobota to jedyny dzien w tygodniu, kiedy mozemy odespac caly tydzien :) Na pewno do Was zajrzymy :) Co będziemy robic? Konrad ma za zadanie (od p. Leszka 8) ) pomalowac fundamenty z zewnatrz a ja chyba chcialabym przerzedzic troche te nasza dzungle :-? i moze przy okazji jakies ognisko z kielbaskami w porze obiadowej? wyjdzie w praniu, w kazdym razie zapraszamy wszystkich serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z WAs myślał lub muśli o przydomowej oczyszczalni ścieków?

Bo ja się bardzo poważnie zastanawiam...

 

też o tym myśleliśmy, ale jak tylko obejrzeliśmy plan zagospodarowania przestrzennego to wiedzieliśmy, że to nie dla nas. Uważam, że sam pomysł jest bardzo dobry i naprawdę warty sprawdzenia. Jeśli możesz u siebie zrobić przydomową oczyszczalnię to myślę, że warto - kolega jest bardzo zadowolony.

 

pozdrawiam

 

Byku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mik99 - Wiem o jednej legalnie zrobionej oczyszczalni z reaktorem biologicznym na działce ok. 700 m w gm. Jabłonna. Już nie odkopię namiarów, ale pogadaj z gościem sprzedającym oczyszczalnie, pompy ciepła etc. przy Selgrosie - zaraz za skrętem z Modlińskiej po prawej stronie wjazd na podwórko małego domku, przed zakrętem stoją tablica i zielony zbiornik. To zdaje się oni montowali tę oczyszczalnię a napewno mają telefon do właściciela.

 

Tyle, że ty się budujesz w Legionowie, więc co ci po doświadczeniach z Jabłonny...

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, możesz napisać coś więcej o tych problemach z bankiem - jestem bardzo ciekawy, bo Multibank był jednym z tych, który braliśmy pod uwagę starając się o kredyt. Przy następnym kredycie chciałem poznać dobrze ich ofertę...

 

Nie wiem, czy cały bank tak działa, czy tylko Oddział przy ul. Kijowskiej :evil: :evil: :evil:

W telegraficznym skrócie (żeby ciśnienie nie podskoczyło mi na samą myśl):

- pracownicy prawie nigdy nie odbierają telefonów (komórek służbowych też),

- jak powiedzą, że oddzwonią to nigdy tego nie robią,

- nie przekazują informacji (dokumentów, wniosków) do centrum analitycznego w Łodzi i z powrotem do klienta.

 

A nasza najnowsza historia: wystąpiliśmy o podwyższenie kwoty kredytu hipotecznego, dostaliśmy telefon z zaproszeniem na podpisanie aneksu konkretnego dnia i o konkretnej godzinie. Na miejscu jednakże okazało się, że pań, które się tym zajmują nie ma, nikt nic nie wie o żadnym aneksie, nie ma również dyrektora placówki ani jego zastępcy. W końcu ktoś zajął się przygotowywaniem aneksu, co zajęło 2 godziny. Następnego dnia zebraliśmy papierki potrzebne do uruchomienia transzy i dostarczyliśmy do banku. Był piątek. Wystawiliśmy polecenie uruchomienia transzy na poniedziałek. Cierpliwie czekaliśmy 3 dni, jakie ma bank na przekazanie środków...... a potem dowiedzieliśmy się, że wypłata transzy została wstrzymana, bo coś się nie zgadza w papierach..... (dowiedzieliśmy się o tym wskutek naszych starań, bo oczywiście nikt nie miał nawet zamiaru nas poinformować)!

Okazało się, że warunki zapisane w umowie (aneksie) to nie wszystkie warunki: bank może sobie wymyślać dodatkowe .......

Złożyłam reklamację, ale bank ma 30 dni na jej rozpatrzenie.

Aha, pracownik banku miał być u nas o 14.00 żeby zrobić zdjęcia....o 15-tej zadzwonił, że właśnie jedzie (żadnego przepraszam, czy coś w tym rodzaju) i był bardzo zdziwiony, że na niego nie czekamy.......

 

Próbuję walczyć dalej...

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy cały bank tak działa, czy tylko Oddział przy ul. Kijowskiej :evil: :evil: :evil:

W telegraficznym skrócie (żeby ciśnienie nie podskoczyło mi na samą myśl):

- pracownicy prawie nigdy nie odbierają telefonów (komórek służbowych też),

- jak powiedzą, że oddzwonią to nigdy tego nie robią,

- nie przekazują informacji (dokumentów, wniosków) do centrum analitycznego w Łodzi i z powrotem do klienta.

 

To faktycznie możesz być wkurzona :evil: :evil: :evil:

Ci ludzie wogóle nie zdają sobie sprawy jak wiele od nich zależy i niestety jak bardzo musimy na ich "pracowitość" liczyć - jednym słowem skandal.

 

My wzięliśmy w PKO i gdyby nie to, że Nusia zrobiła zadymę na całego, to pewnie do chwili obecnej nie ruszylibyśmy z robotami. Cały czas mówili: "wniosek jest rozpatrywany"... tylko ile można oglądać 30 kartek papieru - myślę, że po 2 tygodniach to wszystko zna się na pamięć, chyba że nikt się tym tak naprawdę nie zajmuje.

Po zadymie umowę przygotowano w ciągu 3 dni - jak chcą to potrafią :D

 

pozdrawiam i życzę wszystkim cierpliwości w walce z bankami

 

Byku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...