Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzień dobry,

Witam wszystkich - to mój debiut na tej grupie, gdyż do tej pory udzielała się moja małżonka. Ja tylko czytałem. Ale że zostałem zmuszony sytuacją - ciągle mamy szpital w domu - więc na mnie tym razem spadło podtrzymanie kontaktu. Mam nadzieję, że teraz będę gościł częściej, także z pożytkiem dla Was.

A teraz pytanie.

Czy macie już za sobą kwestię podłączenia wody na działce, budowie, w domu? Chodzi o własne ujęcie. Robiliśmy rozeznanie i zaoferowano nam takie warunki:

wiercenie na 20 metrów - koszt z materiałami 900 zł

studnia - rodzaj głębokiej abisynki, rura poza obszarem domu, doprowadzona poniżej warstwy zamarzania do kotłowni, gdzie ma być zainstalowana pompa/hydrofor (sugerowany koszt tego urządzenia przez specjalistę od studni to 300-600 zł z zabezpieczeniami). Wybór pompy będzie uzależniony od poziomu lustra dynamicznego (nawet wiem co to znaczy :wink:)

Czas robót to 1, maksymalnie 2 dni. Gość gwarantuje, że na tej głębokości w Chotomowie jest woda na pewno i powinna być zdatna do celów spożywczych (oczywiście trzeba zrobić badania). Sąsiedzi np ciągną wodę z 9 m.

I jak? Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami w tej sprawie?

Cena nie jest wygórowana, ale naczytałem się o studniach głębinowych i mam mętlik w głowie :o Tylko koszt pompy głębinowiej jest zdecydowanie wyższy. I czy hydrofor podoła pompowaniu z takiej głębokości, chociaż poziom lustra wody ma być (ponoć tak jest w Ch.) na głębokości 3-4 metrów.

 

Serdecznie pozdrawiam

debiutant

Tadek/Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie studni daję tel do pana, który również wierci może usyskasz lepsze warunki?603 705 912 p. Andrzej

 

Raczej nie inwetowałbym w studnię głębinową, ma tę wadę że trzeba sprzedzać co jakiś czas linki, na których jest opuszczona pompa ssąca i rurkę ok. 4cm średnicy, gdyby któraś przerdzewiała, pompa spadnie i nic nie da się już zrobić. Poza tym koszty. W dodatku na naszym terenie woda dobra jest na ok.10-15m.

Oczywiście wykonawcy wolą kręcić głębiej, a i ipompa którą sprzedadzą droższa jest, wieć namawiać Cię będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

Zastanawiam się jeszcze tylko, czy na czas budowy nie kupić jakiejś taniej (od chłopców ze wschodu można nawet za 100 zł) pompki. A dopiero jak będzie stan zamknięty kupić już taką poważną. Wcześniej przez długi czas pompa/hydrofor będzie musiał stać niemal na swieżym powietrzu, a to nie tylko może skrócić życie, ale przede wszystkim kusi co poniektórych "kolekcjonujących inaczej" :evil:

Pzdr

T/W

 

PS. Synek daje pożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o sąsiadach, ale.. będąc kilkakrotnie na działce tylko raz mieliśmy okazję spotkać sąsiadkę, a tak, to tylko wściekłe bestie w postaci dwóch rotweilerów. Poza tym sąsiadka jest chyba z tych "rozkojarzonych" i trudno porozmawiać z nią o konkretach. Wolelibyśmy od razu być zdani tylko na siebie. Teściu ma się rozgladnąć za tanimi pompami i jak się będzie kalkulować to kupimy. Dużo zależeć jednak będzie od fi rury i koniecznej mocy, więc na razie będzie tylko wstępny rekonesans.

W weekend udało nam się przy okazji załatwić - chyba (odpukać w niemalowane) - sprawę zamieszkiwania podczas budowy. Prawdopodobnie wprowadzimy się na kilka miesięcy do teściów. Ogromny plus to, że mieszkają zaledwie jakieś 2 km od naszej przyszłej budowy i zawsze też będzie Alę z kim zostawic w razie potrzeby.

Pzdr

T/W

 

PS.

"...moich obserwacji wynika ,że jego hobby to spanie i jedzenie na zmianę."

Te Typy Tak Mają :D Ale do czasu :(

Jak zacznie raczkować i chodzić to skończy się balanga i wtedy dopiero człowiek uświadamia sobie w pełni znaczenie "wolnego czasu" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alice co ze studnią zrobiliście?

-jakie koszty?

- czy p. Andrzej okazał się pomocny?

 

Trochę późno odpowiadam, ale mieliśmy ciężki dzień. Negocjowaliśmy z ekipami koszty robocizny. I mamy teraz dylemat, którą z dwóch ekip wybrać. Musimy przespać się z tematem do niedzieli :roll:

 

Co do studni. Kontaktowałem się z p. A. ale miał trochę mniej konkurencyjną ofertę jesli chodzi o koszt za metr. Zdecydowaliśmy się ostatecznie na studniarza zaproponowanego przez szefa jednej z ekip, którą wytypowaliśmy do ostatecznej rozgrywki.

A oto szczegóły: nazywają to głęboką abisynką - koszt 900 zł za wwiercenie rury póltoracalowej (czyli z materiałami) na głębokość 20 m. W to wchodzić będzie też doprowadzenie rury poniżej strefy zamarzania do kotłowni, gdzie jest przewidziane miejsce na hydrofor. Pompa do tego to koszt minimum 300 zł (ale to już taka profesjonalna). Na razie do czasu zamknięcia stanu surowego będzie tylko odwiert z wystającym na powierzchnię kawałkiem rury (potem do zlikwidowania)do którego podłaczymy jakąś zdejmowalną pompkę, rozdzielnik oraz doprowadzenie zaślepione do kotłowni.

Pan A. chciał kopać jedynie na 14 m i życzył sobie o 50-100 zł mniej.

Dalej sprawę studni będziemy kontynuowali dopiero po 15 marca.

Pzdr

T/W

 

PS. Szkoda, że dzieciaka nie będziecie jeszcze mieli w domu. Trzymamy kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie pełen sukces :D :D :D

Po dwóch tygodniach dostałam odpowiedź w sprawie prądu, tj. zmany ostatniego odcinka przyłącza na kablowe.

Oczywiście odpowiedź pozytywna, muszę tylko dopłacić w sumie 450zł, ale co to jest, jeśli ma być na całe życie.

 

grzegorzleg

"energetyczna" wystarczyła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...