Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Rocky -

Rafal9 -

Potwierdzam i podaję namiary.Firma Gamar w Legionowie przy ul.Jagiellońskiej(nie dojeżdżając do ronda Legionowo przystanek) Chodzi o bramę segmentową w cenie 3100zl.

Szambo kupiłem wraz z zainstalowaniem w hurtowni budowlanej przy ul.Kisielewskiego (jadąc z Chotomowa do Jabłonny po prawej stronie)tel.608 392 658

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie,

 

Dzis przegladajac Forum znalazlam cos dla mnie - Chotomow Grupe. Z racji tego, ze nasz domek zlokalizowany jest wlasnie w Chotomowie i wciaz trwa budowa chcialabym przylaczyc sie do grupy.

 

Pytanie na goraco: nasza ekipa tynkarzy (zmienilismy, bo Pan Krzysztof, z ktorym umawialismy sie od kilku miesiecy po prostu przestal odbierac telefony :evil: ) jest na finishu. Nasz niepokoj wzbudzil jednak fakt, ze listwy, na podstawie ktorych wyprowadzone zostaly piony zostaly pod tynkiem. Czy to prawidlowa praktyka - sciany teraz schna i kazda z tych listewek widac, a niektore nawet widac na powierzchni. BARDZO PROSZE O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylismy w firmie GAMAR, gdzie wyceniono nam segmentowa brame garazowa: zloty dab, z kasetonami, wymiar 4200 x 2125 mm z napedem NICE i z montazem- łacznie 6 600 PLN. Zastanawiam sie skad tak niska cena 3100 PLN, o ile dobrze pamietam. Kiedy byla robiona ta wycena? Nasza 1,5 tygodnia temu.

 

Czy ktos z Was rozwazal zakup bramy Normstahl? W chwili obecnej dla naszego garazu dwustanowiskowego brama garazowa ca 4200 x 220 mm (Hormann, Wisniowski i Normstahl proponuja rozne wymiary, oczywiscie najbardziej nadajace sie = zblizone wymiarem do naszego garazu) w kasetonach, kolor braz najlepsza oferte przedstawil wlasnie Normstahl. Dziwi mnie, bo do tej pory slyszalam opinie, ze Normstahl jest zbyt drogi, lepiej kupic Hormanna lub tanszego Wisniowskiego.

 

Czy macie jakies doswiadczenia lub sugestie? Bede wdzieczna.

 

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

budujemy w Olszwnicy Starej i własciwie przymierzamy się już do odbioru budynku. w związku z tym mam takie pytanko (do tych którzy juz przez to przeszli), jak wygląda to od strony praktycznej tzn. czy ktoś przyjeżdża na budowę i ogląda budynek, czego sie najbardziej czepiają?

 

z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich.Mea culpa-wymiary bramy to 2750x2125.Wnuki musiały mi wcześniej klawisze pozamieniać,stąd ten błąd. .Jestem jeszcze przed odbiorem.Odnośnie listew tynkarskich to wiem .że są zostawiane w tynku ale powinny być minimalnie przykryte .ułatwia to póżniej malowanie.Jeśli są widoczne to się nie martw po malowaniu znikną.Aby tylko nie wystawały.Pozdrowienia dla wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAWAJKA, mysia - witajcie w naszej Grupie ! :D

 

mysiu, my odbiór mamy już za sobą: poszło gładko (za wyjątkiem gromadzenia papierów i wysypki z powodu ceny, jakiej zażyczył sobie kominiarz za 15 minutową wizytę na budowie i kartkę formatu A-4 :evil: ), nie mieliśmy żadnych "urzędowych odwiedzin".

 

miku, te zdjęcia są odlotowe :D

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej dla naszego garazu dwustanowiskowego brama garazowa ca 4200 x 220 mm (Hormann, Wisniowski i Normstahl proponuja rozne wymiary, oczywiscie najbardziej nadajace sie = zblizone wymiarem do naszego garazu) w kasetonach, kolor braz najlepsza oferte przedstawil wlasnie Normstahl.

Witaj HAWAJKA!

Porównaj może jeszcze cenę z Krispolem. Coliber ma jednocześnie i Normstahla i Krispola, choć podobno z powodu wyższych cen, a porównywalnej jakości pomału wycofuje sie z Normstahla.

 

Przepraszam wszystkich.Mea culpa-wymiary bramy to 2750x2125.Wnuki musiały mi wcześniej klawisze pozamieniać,stąd ten błąd.

Ach, te wnuki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka - witajcie ponownie :D :D :D

 

Marian 44 & UKF & Rocky - dzieki za powitanie i odzew :)

 

Marian 44- uspokoiles mnie z tymi listwami, a juz zastanawialismy sie z mezem czy nie wymoc na tynkarzach, by wyjeli te listwy chociaz na dole, gdzie trwaja jeszcze prace

 

Rocky - dzieki za podpowiedz, Adam moj maz byl w firmie Coliber, gdzie wlasnie wyceniali nam Krispola (pierwsza wycena jaka w ogole zrobilismy), potem byl Hormann, Wisniowski, Normstahl - kilka razy kiepskie opinie nt Krispola. I komu tu wierzyc. Ostatecznie wybralismy dwie firmy pod rozwage - Hormann i Normstahl, ale wciaz decyzja trudna.

Napisze jak dowiem sie czegos wiecej.

ps wysokosc bramy to oczywiscie 2200 mm, a nie 220 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy!!!!Zwracam się do Was z pytaniem zupełnie z innej beczki,ale mam nadzieje,ze mi pomozecie wyjasnić tą sprawę!!!Otóz przez pół roku miałam pod swoim nickiem emblemacik i wszystko było ok aż do przedwczoraj kiedy to mój emblemacik z nieznanych mi przyczyn wyparował z pod mojego nicka pozostawiając napis-odwiedż stronę xxx,odwiedziłam tę stronę z tymi animacjami,znalazłam mój emblemacik,zainstalowałam go ponownie u siebie i.....kurde blaszka,jak wyłącze komputer i pózniej otworze ponownie to ZNOWU nie mam emblematu tylkoten cholerny napis więc znowu dokonuję tej samej operacji i wszystko jest ok dokąd nie wyłącze kompa.Co sie dzieje,co ja robie nie tak :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka :lol: :lol: :lol:

 

Olena - jasne, ze tak. Byc moze sie okaze, ze nasze domy sa zlokalizowane nie tak daleko od siebie - ale bedzie numer :lol: :lol:

 

My jestesmy na etapie tynkow, powinni w czwartek skonczyc, ale "odbior" byc moze zrobimy im wlasnie w sobote, bo teraz dni takie krotkie i po pracy niewiele juz widac.

 

Ty jestes codziennie w Chotomowie czy wlasnie w sobote sie wybierasz?

Bedziesz zaskoczona, bo o ile dobrze widzialam zdecydowalas sie nawet na taka sama dachowke - nam w styczniu tego roku polozyli kasztanowa angobe :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian44 i UKF - skoro mowicie o odbiorach domu, to na pewno wybor okien jest juz za Wami. Czy moglibyscie podzielic sie Waszym doswiadczeniem odnosnie wyboru okien? Opinie innych tez mile widziane :p :p

 

Dzieki z gory za odpowiedz.

 

A moze ktos z Chotomow Grupa moze polecic dobrego hydraulika? W czym jest problem z zalozeniem przydomowej oczyszczalni? My wlasnie sie zastanawialismy, ale napotkalam Wasze wypowiedzi, ze w Chotomowie to nie ma opcji na takie rozwiazanie. I woda nie jest az tak dobra jak myslelismy?? :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jestesmy na etapie tynkow, powinni w czwartek skonczyc, ale "odbior" byc moze zrobimy im wlasnie w sobote, bo teraz dni takie krotkie i po pracy niewiele juz widac.

HAWAJKA jakie tynki robiliście, jak sie sprawdziła ekipa i jakie mają ceny?

 

Czy moglibyscie podzielic sie Waszym doswiadczeniem odnosnie wyboru okien? Opinie innych tez mile widziane

Specjalistą od okien na forum jest jareko. Prowadzi własny sklep na Bemowie i chętnie doradza we wszystkim co dotyczy okien. Najważniejsze, żeby okna pochodziły od pewnego producenta i były dobrze zamontowane. Reszta zależy tylko od kwoty, jaka możesz przeznaczyć :wink:

 

A moze ktos z Chotomow Grupa moze polecic dobrego hydraulika?

Chyba inni potwierdzą, żebys w tej sprawie skontaktowała się z niezły'm z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jestesmy na etapie tynkow, powinni w czwartek skonczyc, ale "odbior" byc moze zrobimy im wlasnie w sobote, bo teraz dni takie krotkie i po pracy niewiele juz widac.

HAWAJKA jakie tynki robiliście, jak sie sprawdziła ekipa i jakie mają ceny?

 

Rocky - robimy tradycyjne tynki cementowo-wapienne; byl zarzucony szpryc, potem kolejna warstwa, teraz piasek kwarcowy. Przyznam, ze ekipa jest u nas przez totalny przypadek, bo od kilku miesiecy bylismy umowieni - a raczej my bylismy przekonani, ze jestesmy umowieni - z Panem Krzysztofem spod Ostroleki. Tak jak juz pisalam Pan Krzysztof przestal odbierac telefony i zostalismy z niczym. Tynkowanie mialo sie zaczac pod koniec wrzesnia, a zaczelo sie dobrze po polowie pazdziernika. Jak do tej pory ich praca w miare sie podoba, trzeba przyznac, ze staraja sie chlopaki. Tydzien temu bylam w srode na budowie zobaczyc jak wyglada ich praca i niestety od razu znalazlam w dwoch czy trzech miejscach - w naroznikach - odchylenia od pionu. No i te nieszczesne listwy - pytalam na forum czy te listwy podtynkowe powinny zostac pod tynkiem (sama nazwa sugeruje, ze tak; ale ja mialam watpliwosc). Odnosnie ceny - musze jeszcze dopytac meza, ale o ile dobrze mi sie wydaje, to 16 PLN.

 

 

Czy moglibyscie podzielic sie Waszym doswiadczeniem odnosnie wyboru okien? Opinie innych tez mile widziane

Specjalistą od okien na forum jest jareko. Prowadzi własny sklep na Bemowie i chętnie doradza we wszystkim co dotyczy okien. Najważniejsze, żeby okna pochodziły od pewnego producenta i były dobrze zamontowane. Reszta zależy tylko od kwoty, jaka możesz przeznaczyć :wink:

 

Dzieki Rocky - myslimy o oknach drewnianych i my mamy dylemat czy okna Urzedowskiego sa godne polecenia. Opinie rozne przeczytalam na forum. Moze odezwie sie ktos ma te okna montowane w tym lub zeszlym roku? A masz adres JAREKO - czy to tajemnica?

 

A moze ktos z Chotomow Grupa moze polecic dobrego hydraulika?

Chyba inni potwierdzą, żebys w tej sprawie skontaktowała się z niezły'm z forum.

 

Dzieki once again Rafale :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, także nowo przybyłych do Grupy!

 

Niniejszym w imieniu całej naszej budującej się rodziny składam uroczyste i publiczne podziękowania zbudowanej rodzinie UKFów

 

za bezcenną osobistą pomoc fachową okazaną w kwestiach:

  • 1. pielęgnacji świeżych posadzek betonowych;
    2. przechowywania szybkomarznących kobiet w wieku rozmaitem;
    3. że o karmieniu głodnych i pojeniu spragnionych nie wspomnę :D:D:D

Tutaj podziękowania zamieszczam, coby powszechnie wiadomo było, jakie to dobre ludzie są (to głównie informacja dla nowych, bo ugoszczeni przez Marię już dawno o tym wiedzą :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie ceny - musze jeszcze dopytac meza, ale o ile dobrze mi sie wydaje, to 16 PLN.

 

Za takie same tynki płaciłem podobnie, ponoć to przyzwoita cena. A listwy muszą zostać - coś powinno zabezpieczać kruche narożniki przed obtłukiwaniem. Nie przejmujcie się, farba je przykryje.

 

myslimy o oknach drewnianych i my mamy dylemat czy okna Urzedowskiego sa godne polecenia. Opinie rozne przeczytalam na forum. Moze odezwie sie ktos ma te okna montowane w tym lub zeszlym roku? A masz adres JAREKO - czy to tajemnica?

 

O Urzędowskim faktycznie opinie są różne, co zdaje się jest w dużej mierze zasługą ich sieci sprzedaży. Myśmy zamówili drewniane okna od lokalnego producenta z Kobyłki: http://www.kusiak.pl, p. Ryszard Kusiak, tel. 606423747. Będą u nas do obejrzenia za dwa tygodnie (już! :D). IMHO bardzo wysoka jakość, a cena przyzwoita (nie mylić z najniższą).

Gdybyście jednak chcieli dobre plastiki, to chyba tylko przez jareko: http://www.jar-eko.home.pl/

 

A moze ktos z Chotomow Grupa moze polecic dobrego hydraulika?

 

Potwierdzam słowa Rockyego - niezły: http://hydraulik.kfd.pl/ jest naprawdę dobry: fachowiec, rozsądny cenowo - tylko gaduła straszna... Moja żona twierdzi, że to dlatego mam z nim dobry kontakt... :oops:

 

Co sie tyczy wody z własnego ujęcia - jest kiepska. U nas mamy przekroczony mangan i żelazo. To przypadłość całego regionu warszawskiego, więc mówi się trudno i szuka pieniędzy na filtry... :cry: Lekko licząc, 5000 złociszczy w plecy (a raczej więcej) :evil:

Istotne są wiarygodne wyniki badań. Nie polecam SANEPIDU - przynajmniej warszawskiego. Badają przywiezioną próbkę dopiero następnego dnia albo później - żelazo sie przez ten czas utlenia i wynik pokazuje zaniżone wartości, za to większą mętność i ciemniejszy kolor. Wg. laboratorium na Żelaznej (nomen-omen) mamy żelazo w normie - a tymczasem widać je gołym okiem jako rdzawy osad. W efekcie można dobrać zbyt słabe filtry. Lepiej więc wybrać się z wodą do WIHiE: http://www.wihe.waw.pl/ - robią badania od ręki, wynik jest następnego dnia, na dodatek kilkanaście złotych taniej.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...