Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Coś Wam powiem i nie zrozumcie mnie źle. Stworzyliście swego rodzaju rodzinę, odwiedzacie się wzajemnie i czujecie sie u innych jak u siebie. Super sprawa. Odkąd zamieszkałem w swym domku widzę jak przez dom Ślimaka Maćka (pozdr. Maćku) przelewają się wycieczki i to bez znaczenia czy on tam jest czy też nie. Niektórych udaje się przegonić ale niektórzy powołuję się na znajomość z forum i cóż ja wtedy mogę... Więc w sumie sami jesteście sobie winni. Sądzę, że trzeba być ostrożnym z podawaniem adresów i tyle. Kłopotów będzie na pewno mniej, i sen spokojniejszy, i stróż się nie denerwuje. Wszyscy są zadowoleni. Serdeczne pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Serdecznie !!!

 

Nusia współczuję :( , napisz jak tam sprawy kominkowe

Aha26 gratulacje, buduj się i to szybciutko :D

mik99 zawstydzasz mnie.

 

Jednocześnie muszę się pochwalić, że byłem z rewizytą u mika i jego sympatycznej żony. Bardzo fajny domek sobie budują, z wielkim i zadaszonym tarasem. Przyznam szczerze, że nie wiem jak im się udało kupić działkę w cywilizowanej, zabudowanej okolicy a jednocześnie będącej na uboczu, zdala od zgiełku i chałasu. No nic, gratulacje :wink:

 

UKF Jak tam niwelacja ogrodu ???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje,ze ruszymy w kwietniu{takie jest przynajmniej moje Pobożne życzenie} :wink:

aha26 28.11 to już za tydzień !!! A co do rozpoczęcia budowy, to podobno najpóźniej w dwa lata po zarejestrowaniu się na forum ma się już stan surowy :wink: .

 

Szukam namiarów na firmy w naszej okolicy oferujące bruk klinkierowy!

Mario Ty nie masz lekko, jako jedna z niewielu już mieszkasz i musisz przecierać szlaki :cry: Ale za to już mieszkasz 8)

 

 

Poradźcie, gdzie dobrze doradzą i solidnie wykonają szafy wnękowe. Może macie jakiś sprawdzony punkt?

 

I jeszcze jedno, może macie jakiś kontakt do dobrych tynkarzy cementowo-wapiennych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, może macie jakiś kontakt do dobrych tynkarzy cementowo-wapiennych?

 

czesc Rocky,

 

U nas wlasnie skonczyli w sobote takie tynki (byla u nas wlasnie Olena - mam nadzieje, ze podobaly Ci sie nasze lewkonie :lol: :lol: ), ale po ostatecznych ogledzinach chyba nie moge jednak ich polecic. Znalezlismy kilka istotnych niedociagniec, niestety. Na pierwszy rzut oka jest ok, co prawda ciezko tez bylo ocenic, bo czesc tynkow wyschla, a czesc byla mokra i sciany wygladaly przez to dziwnie. Jak calkiem wyschnie, to zapraszam na ogledziny. I JESZCZE MALE SPROSTOWANIE: kilka dni temu pisalam, ze cena to 16 PLN - my zaplacilismy po 12 PLN za metr. Wyglada juz duzo lepiej

 

pozdrawiam,

 

EWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxymov, niwelacja działki ciągle w planach.....

 

Rocky, to przecieranie szlaków trudne bywa :cry: :wink: Wiem, że póki co jesteśmy jednymi z nielicznych szczęśliwców (czyt. mieszkających już w swoim domku), ale myślałam, że przy okazji innych zakupów ktoś zauważył bruk klinkierowy.

 

O szafach napiszę za chwilę, bo dyrekcja wzywa......

 

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem...

 

My tydzień temu zamówiliśmy drzwi do szaf wnękowych w systemie Sevrol. Nasi byli sąsiedzi mają takie szafy (jedną już 3 lata), wyglądają (szafy, nie sąsiedzi :wink: ) bardzo przyzwoicie. Sąsiedzi zadowoleni z montażu.

Mocnym argumentem jest też cena :)

Dla porównania ceny naszych drzwi: Raumplus 3,5 tys zł, Stanplus 2,8 tys. zł, Sevrol 2 tys. zł.

W razie zainteresowania służę namiarami.

 

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zamieszkałem w swym domku widzę jak przez dom Ślimaka Maćka (pozdr. Maćku) przelewają się wycieczki i to bez znaczenia czy on tam jest czy też nie. Niektórych udaje się przegonić ale niektórzy powołuję się na znajomość z forum i cóż ja wtedy mogę...

 

Witam sąsiada! I bardzo dziękuję za sąsiedzką troskę! :D :D

Ale skoro dowiaduję się takich rzeczy... Jak już parę razy pisałem, zapraszam do zwiedzania, ale pod opieką inwestora. Zainteresowani dostali mój numer, zwiedzali, było miło. Z żalem zawiadamiam jednak, że nie przewidujemy zwiedzania indywidualnego, w czasie dowolnym wybranym :-? . My niczyich domów (także w budowie) samodzielnie nie odwiedzamy - i liczymy na zachowanie wzajemności. Jak sądzę, nie tylko my i Nusia mamy takie poglądy.

 

Marysiu - Tak dla porządku, bo to pewnie już wiecie: w Dachmurze jest CRH (kilka kolorów) i Ceramsus, wienebergerowską Terca'ę mają w ofercie, ale nie na placu.

 

Rocky - Ja swoich tynkarzy mogę szczerze polecić, efekty pracy do obejrzenia, namiar wysyłam na priv.

 

aha26- Gratulacje :D ! Teraz chwilę cieszcie się błogim spokojem - dopóki nie staniecie się inwestorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!!!JA już nie mogę się doczekać kiedy staniemy się inwestorami :D a jak narazie to czy ktoś mógłby mi udzielić info co mam dalej robić jak juz będe włascicielką działki?chodzi mi o to,czy najpierw mam isc do elektrowni załatwiac prąd czy najpierw do gminy i zacząc załatwiać pozwolenie na budowe i pozniej do elektrowni bo szczerze mówiąc to nie wiem... :oops: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak narazie to czy ktoś mógłby mi udzielić info co mam dalej robić jak juz będe włascicielką działki?

 

Proszę bardzo:

Po prąd - do ZE (zakład energetyczny) na Chopina 5, tel. 774 20 12, im szybciej, tym lepiej. Już do warunków zabudowy (chyba, że działkę obejmuje plan miejscowy) potrzebujesz gwarancji mediów.

 

Po gaz - do rozdzielni gazu na Kolejowej 32, tel: 774 40 99 (chyba, że masz).

 

Po wodę/kanalizację - do Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego "Legionowo" http://www.pwklegionowo.com - chyba, że was to nie dotyczy.

 

Jesli jest plan miejscowy - do niego dopasowujesz projekt. Jesli nie - najpierw w UMiasta skladasz wniosek o wydanie warunkow zabudowy - i z nimi projekt musi byc zgodny. Poza tym potrzebujesz aktualnych (do 3 m-cy) map do celow projektowych - wiec musisz dac zarobic geodecie.

To tyle na szybko.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrka jak czytam nasze posty to faktycznie: rodzinka-klub wzajemnej adoracji... ale jednak szalenie miło co?

 

Mik99 było nie było powinieneś się czuc ojcem tej rodzinki, wszystko dzięki Tobie :)

 

aha26 super, że będziesz właścicielem ziemskim :wink:

 

Hawajka jeszcze raz dziękuję za Wasze lewkonie :)

 

elza23 może w ten weekend jak pogoda nie zniechęci? Poza tym będziemy też w piątek (premiera Harrego Pottera nie pozwoli nam wstać rano do pracy 8) )

 

a ogólnie Kochani... zima idzie a chłopaki u mnie twardo dach majstrują, serducho rośnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Dzisiaj nam się oberwało od Pana który u nas pracuje i który pilnuje domu. Ktoś z naszych forumowiczów "nawiedził" budowę o 22.00, otworzył furtkę, kóra była zastawiona kamieniem i wszedł na teren posesji. Gościu się przestraszył bo usłyszał z przyczepy głosy ludzi pod domem. Proszę Was, ktokolwiek to był, nie róbmy takich rzeczy. Nie po to podajemy na priv adresy i telefony, żeby pojawiać się na budowie bez zapowiedzenia i o takiej godzinie. Przecież o 22.00 już nic nie widać?!!! Myślę że inni tez poprą ten apel. Osoba pilnująca dom ma teraz polecenie nikogo nie wpuszczać bez naszej obecności lub zapowiedzi i w przy każdym takim przypadku jak wyżej ma wzywać policję. W dzisiejszych czasach to nie żarty. Wystarczy poczytać forum i wiadomości o niemiłych przygodach innych.

 

Pozdrawiamy

nusia i byku

 

Nusia jestem świadoma, że znajduję się w grupie "podwyższonego ryzyka" ale biję się w pierś, że to nie my :o

 

Oczywiście, ze popieram Twoj apel :) Zawsze można chociaż smsa z pytaniem puścić, prawda? A poza tym faktycznie 22 godzina :o :o :o co tam było widac????

My ostatnio byliśmy u nas o 19 bo akurat podpisywaliśmy kolejny akt notarialny i powiem wam, że nawet z latarką g... widzialam :wink:

 

A swoją droga pytanie do osób, które posiadaja na swoim stanie drogę prywatną: czy musieliście notarialnie udostępnić kawałek ziemi gazowni??? :o :roll:

 

Olena Tak musieliśmy aktem notarialnym stworzyć ograniczone prawo rzeczowe (szerokość 1m), dzięki któremu gazownia będzie miała prawo wstępu na nasz teren, ale tylko i wyłącznie w celach konserwacji lub naprawy gazociągu. Jesteś właścicielem ziemskim, to musisz znosić takie niedogodności :lol:

 

pozdrawiam

 

Byku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrka jak czytam nasze posty to faktycznie: rodzinka-klub wzajemnej adoracji... ale jednak szalenie miło co?

 

Mik99 było nie było powinieneś się czuc ojcem tej rodzinki, wszystko dzięki Tobie :)

 

aha26 super, że będziesz właścicielem ziemskim :wink:

 

Hawajka jeszcze raz dziękuję za Wasze lewkonie :)

 

elza23 może w ten weekend jak pogoda nie zniechęci? Poza tym będziemy też w piątek (premiera Harrego Pottera nie pozwoli nam wstać rano do pracy 8) )

 

a ogólnie Kochani... zima idzie a chłopaki u mnie twardo dach majstrują, serducho rośnie :D

 

oj faktycznie dobrze pracują u Was, co przejeżdżamy to chłopaki czapki nasunięte na uszy i wciągają te wielkie pale drewniane...

idziecie z budową jak burza - i oby tak dalej!

 

Byku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...