Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Kochani - znalezlismy w necie oferte sprzedazy domu w Skierdach - ok 167 mkw powierzchni uzytkowej, 500 mkw dzialki - ale chcemy jakos ominac agencje - moze ktos z Was zna wlasciciela. kojarzy dom??

 

prosze o podpowiedzi...

 

No Skierdy osobiście mam niezbyt po drodze... a Chotomów Wam nie pasuje? Mogę zasięgnąć języka bo ostatnio mój wykonawca mówił coś o domach na sprzedaż - zawsze to miejscowy i trochę wie :)

 

Tak poza tym - polecam weekendową wycieczkę po okolicach - naprawdę mozna trafić na coś fajnego :)

 

Ja tez uniknęłam cudem agencji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kochani - znalezlismy w necie oferte sprzedazy domu w Skierdach - ok 167 mkw powierzchni uzytkowej, 500 mkw dzialki - ale chcemy jakos ominac agencje - moze ktos z Was zna wlasciciela. kojarzy dom??

 

prosze o podpowiedzi...

 

Spróbuj skontaktować się z maxymovem - może coś będzie wiedział....

 

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpila - Maciek ma rację , chociaż pisze to z lekkim usmiechem . Budować się samemu to jest coś pięknego . Budowanie to proza życia, ba -rzekłbym nawet iż poezją jest . Człowiek cieszy się i smuci , przeżywa wzloty i upadki . Jest zakładnikiem samego siebie . Różnice zdań....... z drógą połową . Idziemy wtedy na kompromis i robimy to co chce / żona/. Ale efekt końcowy w postaci pięknego domu jest nagrodą za wszystkie przeciwności , które nas spotkały . Zyczę Ci z całego serca wielu miłych wzruszeń przy BUDOWIE WŁASNEGO DOMU . Jest takie chińskie przysłowie, ten co zaczął to zrobił już połowę . Nie kupujcie , budujcie sami . Będziecie mieli to co sobie wymarzycie . Życzę odwagi .[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxymov dziękujemy za namiary na kominek. Jeszcze nie dzwonilismy ale zrobimy to w tym tygodniu. Ile czekałeś na wkład?

 

Na wkład czekałem ok tygodnia. Dzisiaj dowiedziałem się, że wystawiają już faktury z 7% vatem + opisane przeze mnie zniżki dają już spore oszczędności. Dogadaj się ze Ślimak Maciek a będzie jeszcze łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do tych którzy są już po odbiorze domu...chcemy zgromadzić od razu wszystkie potrzebne papiery a słyszeliśmy że potrzebna jest jeszcze umowa na wywóz szamba i śmieci...czy to prawda??

 

 

Jestem już po i potrzebne były tylko oświadczenie kierownika budowy, protokół z przeglądu kominiarskiego i oświadczenie elektryka. Kominiarza i elektryka mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do tych którzy są już po odbiorze domu...chcemy zgromadzić od razu wszystkie potrzebne papiery a słyszeliśmy że potrzebna jest jeszcze umowa na wywóz szamba i śmieci...czy to prawda??

 

U nas "odbiór" dokonał się w listopadzie 2004 r. i już go wcześniej opisywałam:

"U nas było tak: moja połówka udała się do powiatowego INB i wypytała co jest potrzebne. Udzielono mu informacji, że trzeba wypełnić druczek (wziął oczywiście), załączyć wypełniony dziennik budowy (wpisy kierownika budowy, odbioru instalacji elektrycznej, odbioru kominiarskiego - kominiarz skasował "jedyne" 400 zł :evil: ) mapkę inwentaryzacyjną, decyzje o nadaniu numeru porządkowego (czyli nadanie adresu przez Urząd Gminy) i kopię pozwolenia na budowę.

Chyba o niczym nie zapomniałam.

Kiedy ze wszystkimi papierzyskami mąż udał się do tegoż urzędu, dowiedział się, że to nie wszystko...np. oświadczenie kierownika budowy musi być na osobnym druczku, a nie w dzienniku budowy (gdzie jest na to specjalne miejsce).

Powiedziano mu też, że naszą sprawą będzie zajmowała się pani X (której akurat nie było) i żeby do niej zadzwonić, bo może ona będzie jeszcze czegoś potrzebowała :o :evil: . "

 

Oprócz powyższego nie mieliśmy negatywnych doświadczeń, nikt nie był u nas z wizytą.

Nie potrzebowaliśmy umowy o wywóz śmieci i odbiór ścieków.

 

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...