Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za miłe przywitanko, żeczywiście okolice mojego domku bardzo mi się podobają, mam blisko do lasu, mam dwie stadniny koni i jeziorko, będę miała gdzie jeździć na rowerze z córką i mężem. Już nie mogę się doczekać.

Wybaczcie, że nie podaję dokładnej nazwy miejscowości ale jeszcze jest za wcześnie, może jak dłużej tu będę to nabiorę odwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złożyliśmy dziś wszystkie papiery na odbiór domu... tak jak radziliście wszystko sprawdziliśmy po dziesięć razy i skompletowaliśmy wszystkie potrzebne papiery. Oczywiście nie obeszło się bez problemów, dopatrzyli się powiększonego tarasu i będziemy musieli zapłacić mandat :evil:

a mieliśmy nadzieję że przymkną na to oko, ale biurokracja to biurokracja :cry:

 

w każdym razie dziekuję wszystkim za odpowiedzi i rady, teraz pozostało tylko czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złożyliśmy dziś wszystkie papiery na odbiór domu... tak jak radziliście wszystko sprawdziliśmy po dziesięć razy i skompletowaliśmy wszystkie potrzebne papiery. Oczywiście nie obeszło się bez problemów, dopatrzyli się powiększonego tarasu i będziemy musieli zapłacić mandat :evil:

a mieliśmy nadzieję że przymkną na to oko, ale biurokracja to biurokracja :cry:

 

w każdym razie dziekuję wszystkim za odpowiedzi i rady, teraz pozostało tylko czekać...

 

Witaj Mysia,

 

napisz jak przeszliście odbiór - jestem bardzo ciekawy czy robili problemy?! wierzę, że nie!

 

a jak dopatrzyli się większego tarasu???

 

i napisz ile czasu sprawdzali wasze dokumenty.

 

pozdrawiam

 

Byku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Poszukuję kozy do ogrzewania budowy - może macie na zbyciu? Obiecuję szanować i zwrócić w stanie niepogorszonym najdalej na wiosnę :D

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

 

Maćku jeśli nie znajdziesz nikogo z kozą - moze rozważysz zakup? Podobno koszt tej inwestycji to ok 150 - 200 zł. Taka "jednosezonowa" to może nawet i taniej? My się za tym cudownym sprzetem bedziemy rozgladac za jakiś miesiąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik99 zadzwoń pod numer 602 300 704 do

pana Piotra może będzie mógł Cię poratować

 

Akcja Ziemia!

Dzięki za szybki odzew: uzyskałem 450 za czarnoziem, 300 za ziemię z pola i 250 za ziemię z trawników.

Propozycja może być jeszcze ciekawsza ale trzeba się zebrac kilka osób i zamówić więcej aut.

Ja biorę 3 kamazy ziemii i potem jeden tego czarnoziemu, ale później.

 

Chętne osoby proszę o szybki kontakt. Wiosna za trzy miesiące, akurat ziemia się dotleni i można będzie zakładać trawniki :wink:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimak Maciek, Nusia i Byku oglądaliście już kominki? Napiszcie co to za punkt, jakie wkłady sprzedają i czy oferują wykonawstwo?

 

Na poniedziałek jestem umówiony z Kominki-Kozłowski z Jabłonny. Mieliście może z nimi do czynienia, bo ja już po oczekiwaniu na kontakt z ich strony mam nie najlepsze wrażenia :-? Oferują wkłady Spartherm i Dovre, czy to przypadkiem nie jedne z najdroższych wkładów na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rocky.

 

My jesteśmy na etapie decyzji. Niestety firma z której korzystał Maxymov nie oferuje transpotru i wycofała się z rabatów. Mogą sprzedać wkład z 7% vat-em, ale nam to nie wystarcza. Znalazłam jeszcze jednego dystrybutora Tarnavy w Warszawie, gdzie proponują mi transport gratis i zakup z 7% vat-em przy zamówieniu montażu. Chyba na nich się zdecydujemy. Dam znać jak będziemy wiedzieli coś bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniedziałek jestem umówiony z Kominki-Kozłowski z Jabłonny. Mieliście może z nimi do czynienia, bo ja już po oczekiwaniu na kontakt z ich strony mam nie najlepsze wrażenia :-? Oferują wkłady Spartherm i Dovre, czy to przypadkiem nie jedne z najdroższych wkładów na rynku?

 

robiliśmy u nich wycenę, ale.... są starsznie drodzy, oferują wkłądy po kilka tysięcy...euro! zresztą wyceny też nie mogliśmy się doprosić przez bardzo długi czas.. chyba wyczuli że na nas nie zarobią :wink: i już nie chciało im się jej przygotowywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mysia,

 

napisz jak przeszliście odbiór - jestem bardzo ciekawy czy robili problemy?! wierzę, że nie!

 

a jak dopatrzyli się większego tarasu???

 

i napisz ile czasu sprawdzali wasze dokumenty.

 

pozdrawiam

 

Byku

 

na mapce geodezyjnej, tej którą trzeba zrobic po budowie, mamy naniesiony powiększony taras w stosunku do projektu, ale... poszliśmy jeszcze raz do miłej pani z powiatu i kobitka powiedziała,że zmiana ta jest tak niewielka że przymknie na to oko :D :D :D

29 grudnia mamy się zgłosić po odbiór dokumentów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat kominków zamkniętych się nie wypowiem . Zbyt mocno denerwują mnie zakopcone szyby . Jak na dziadka przystało będę siedział przy otwartym kominku , ze szklaneczką miodu pitnego w dłoni , spoglądając na tańczące płomienie . Cóż , jak mawia moja wnusia "jestem nie z tej bajki " . Pozdrowienia dla Wszystkich .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimak Maciek, Nusia i Byku oglądaliście już kominki? Napiszcie co to za punkt, jakie wkłady sprzedają i czy oferują wykonawstwo?

 

Na poniedziałek jestem umówiony z Kominki-Kozłowski z Jabłonny. Mieliście może z nimi do czynienia, bo ja już po oczekiwaniu na kontakt z ich strony mam nie najlepsze wrażenia :-? Oferują wkłady Spartherm i Dovre, czy to przypadkiem nie jedne z najdroższych wkładów na rynku?

 

No ja nie jestem jeszcze obeznana dobrze w tym temacie, ale bylismy chyba jesienią tu: http://www.kominki-piotrowski.pl/ Bardzo sympatyczna Pani, bardzo cierpliwa (mój mąż musi wszystko wiedzieć dokładnie - została przez to 2h dlużej w pracy :roll: :oops: ). Polecila mi ich firmę sąsiadka, której robili kominek. A cenowo? No moze sami mnie uświadomicie? Wstępna wycena: Kominek narozny, wklad Sparthem, rozprowadzenie grawitacyjne po całym domu, montaż i obudowa (w tym kawałek piaskowca indyjskiego) wychodziło w granicach 12 tys... ja absolutnie nie wiem, jakie sa ceny kominków :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać jak będziemy wiedzieli coś bliżej.
Ok, dzięki!

 

zresztą wyceny też nie mogliśmy się doprosić przez bardzo długi czas...
Mają chyba bardzo dużo klientów i coś nie mogą się zorganizować. Nie wiem tylko czy są tak dobrzy, czy są jedyni w okolicy

 

Jak na dziadka przystało będę siedział przy otwartym kominku , ze szklaneczką miodu pitnego w dłoni , spoglądając na tańczące płomienie.
Kto by nie chciał mieć takiego dziadka :wink:

 

Wstępna wycena: Kominek narozny, wklad Sparthem, rozprowadzenie grawitacyjne po całym domu, montaż i obudowa (w tym kawałek piaskowca indyjskiego) wychodziło w granicach 12 tys...
Cena chyba w głównej mierze zależy od ceny wkładu. Spodziewam się, że robocizna to koszt ok.2 tys zł., przynajmniej zbliżoną cenę podał mi jedyny jak na razie fachowiec, który u mnie był.

 

mik99 Twój głos w sondzie jest wydrukowany w Muratorze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...