Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Mnie się podoba wariant pierwszy z półokrągłą szybą .... i to bardzo :D

 

Jak dobrze , że forum znów ożyło !

 

Mnie również, a dzięki neostradzie mój dotep do forum bedzie o niebo lepszy niż przez ubiegły rok. :wink:

 

Mario 1977 jak wrócimy z "kominkowych wyborów" to wieczorem opiszę ci kilka istotnych spraw, inni grupowicze, na pewmo też swoją wiedzą podzielić się, będą mogli:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wiatm

 

Jeśli chodzi o mnie to uważam, że ten kominek z wypukłą szybą jest ładniejszy - ma to coś w sobie :)

 

Wczoraj udało mi się skończyć czytanie wpisów użytkowników na forum. Trochę się tego nazbierało od 2004 roku. Przyznam że czytanie zajęło mi po kilka godzin przez dwa dni, ale lektura była interesująca - szczególnie niektóre tematy były ciekawe :D

 

Byłbym wdzięczny gdybyście napisali mi coś na temat podwykonawców, których warto wziąć do prac wykonawczych stanu surowego (chodzi mi o solidnych i niedrogich fachowców). Pewnie znacie jakieś firmy warte polecenia. Również zainteresowany jestem gdzie kupowaliście tanio materiały budowlane.

 

grzegorzleg zorientowałem się że Ty zarządzasz mapą na Waszej stronie Grupy Chotomowskiej. Cieszyłbym się gdybyś dodał mój kwadracik:-) podaję współrzędne XY:(357,292)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny gdybyście napisali mi coś na temat podwykonawców, których warto wziąć do prac wykonawczych stanu surowego (chodzi mi o solidnych i niedrogich fachowców). Pewnie znacie jakieś firmy warte polecenia. Również zainteresowany jestem gdzie kupowaliście tanio materiały budowlane.

 

Witaj Mario1977 !

To ja tak może na początek. Mam obecnie stan surowy i właśnie planuję dalsze prace. Swojej ekipy od stanu surowego do końca polecić nie mogę, pomimo bardzo dużego plusa dla szefa za fachowość, jednak kilka minusów w trakce złapali. Może zainteresuje Cię cena za wybudowanie stanu surowego - my zapłaciliśmy 19tys zł wraz z więźbą dachową.

Co do dalszych ekip, z którymi zamierzam podjąć współpracę to użytkownicy tego forum, sprawdzeni już przez innych forumowiczów: jareko od okien, niezły od instalacji wod-kan, EIMUND od wylewek, _ZBYCH_ od alarmów. Mamy też już namiary na fachowca od kominków, chociaż dopiero okaże się jak on się sprawdzi, jest też ekipa od zabudowy poddasza i wiele wiele innych, sprawdzonych przez poszczególnych forumowiczów.

 

Odnośnie hurtowni budowlanych to biorąc pod uwagę miejsce budowy Jabłonna, wiele dobrego przewija się o hurtowni z Nowego Dworu Maz. Aglobud (i Aglobeton). Sam osobiście jestem zadowolony ze wpółpracy z hurtownią Zakpol z Nieporętu. Nie zawsze w każdej hurtowni znajdziesz materiały danego producenta. Dla przykładu mi zależało na zakupie pustaków ceramicznych z Hadykówki, więc pozostało mi zamówić je u producenta. Przeważnie bywa tak, że za niższą ceną idzie też jakość, choć z drugiej strony patrząc i te droższe i te tańsze materiały posiadają wymagane atesty.

Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorzleg dzięki za umieszczenie mojego kwadracika - znalazł się dokładnie tam gdzie powinien :)

 

Doceniam zalety takiego forum bo przynajmniej człowiek odczuwa że nie jest osamotniony w boju z urzędasami, wykonawcami i hurtowniami, którzy liczą jak można klienta oskubać.

 

Jutro odbieram mapy od geodety i zanoszę projekt do adaptacji - mam nadzieję, że wyrobię się ze wszystkim do czerwca.

 

A jeszcze pytanko. Ile bierze energetyka za przyłącze? Słup stoi na przeciwko mojej działki po drugiej stronie ulicy. I czy już powinienem załatwiać energetykę skoro dopiero daję projekt do adaptacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze to mnie troszkę zmartwiłeś :(

Myślałem że 4-5 miesięcy wystarczy im na podłączenie skoro słup jest przy działce. Jutro zatem z rana wsiadam w samochód i jadę załatwiać sprawy w energetyce.

 

Jakie pisać zapotrzebowanie na prąd, bo o ile pamiętam to taki punkt był w tym podaniu.

 

A jeśli przewody będą ciągnąć nad ulicą to słup na mojej działce leży w mojej gestii czy może energetyka go będzie stawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem jest dosyć pesymistycznym wariantem, ale jednak trzeba wziąć go pod uwagę. Co do słupów podłączenia itd... Wszystko będziesz miał napisane w warunkach. Wtedy się dowiesz co, jak gdzie i kiedy. Tak więc nie ma co deliberować, jedź jak najszybciej na Chopina 5 po warunki. Powinni Ci je wydać w ciągu 2 tygodni. Jak będziesz je już miał to wtedy będziemy się zastanawiać co robić dalej. Pozdrowionka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu złożyłem podanie o warunki przyłącza w energetyce i odebrałem mapki do celów projektowych. W sobotę daję projekt do adaptacji i postaram się do wiosny wszystko załatwieć żeby ruszyć z budową:)

 

 

grzegorzleg a Ty gdzie masz swoją działkę? Z mapki wynika że niedaleko mnie - czy to jest przy Zaciszu czy może już w Legionowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

 

Jako, że jesteśmy na etapie wykończeniówki chciałabym się z Wami podzielić kontaktami cennymi na tym etapie budowy. Tak więc:

 

- jeśli potrzebujecie czegokolwiek z armatury, ceramiki, albo szukacie pieca lub grzejników polecam kontakt z forum - Mroziczek a inaczej Tomek Mróz. Ma świetne ceny i świetnie się z nim współpracuje. Nie powiem ile zaoszczędziłam na współpracy z nim, ale uwierzcie dużo.

- jeśli poszukujecie marmurów, konglomeratów itp. polecam firmę z Radzymińskiej 116 tel. 678-69-20. Mają bardzo ciekawe ceny:)

- a może kominek?? tu świetna robota Maćka Ślimaka w negocjacjach. Polecam firmę z Łodygowej i Pana Krzysztofa:D

- wykończeniówka (glazura, terakota, gipsy itp) - jak zawsze Pan Leszek. Nasz generalny wykonawca. Niezastąpiony.

- mimo małych przejść z elektrykiem mogę z czystym sumieniem polecić pana Zieniewicza. Prawdziwy profesjonalista. Niestety pod koniec roku wziął za dużo pracy i nasza współpraca wisiała na włosku, ale ostatecznie stanął na wysokości zadania.

Jak coś mi się jeszcze przypomni to podzielę się kontaktami.

 

nusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

 

Jako, że jesteśmy na etapie wykończeniówki chciałabym się z Wami podzielić kontaktami cennymi na tym etapie budowy. Tak więc:

 

- jeśli potrzebujecie czegokolwiek z armatury, ceramiki, albo szukacie pieca lub grzejników polecam kontakt z forum - Mroziczek a inaczej Tomek Mróz. Ma świetne ceny i świetnie się z nim współpracuje. Nie powiem ile zaoszczędziłam na współpracy z nim, ale uwierzcie dużo.

- jeśli poszukujecie marmurów, konglomeratów itp. polecam firmę z Radzymińskiej 116 tel. 678-69-20. Mają bardzo ciekawe ceny:)

- a może kominek?? tu świetna robota Maćka Ślimaka w negocjacjach. Polecam firmę z Łodygowej i Pana Krzysztofa:D

- wykończeniówka (glazura, terakota, gipsy itp) - jak zawsze Pan Leszek. Nasz generalny wykonawca. Niezastąpiony.

- mimo małych przejść z elektrykiem mogę z czystym sumieniem polecić pana Zieniewicza. Prawdziwy profesjonalista. Niestety pod koniec roku wziął za dużo pracy i nasza współpraca wisiała na włosku, ale ostatecznie stanął na wysokości zadania.

Jak coś mi się jeszcze przypomni to podzielę się kontaktami.

 

nusia

 

cześć Nusia,

 

szybko wszystko się toczy z Twoją budową. Mam nadzieję, że moja też przebiegnie tak szybko i zwinnie, bez narzekań na ekipy budujące. Jak dotąd - wśród moich znajomych - słyszałam same narzekania na kolejne ekipy. Dzięki temu budowa domu kojarzyła mi się z mnóstwem nerwów, a u Was proszę..... :D

Jeśli będziesz miała chwilę prześlij mi proszę kontakt do firmy pana Leszka.

 

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...