Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

... czekamy na druga transze kredytu, rozgladamy się za roznymi fachowcami i czekamy na koniec zimy :)

Olena w jakim banku macie kredyt, jak wygląda rozliczenie transzy? Macie jakieś przecieki, kiedy zima ustąpi :wink: ?

 

DomBank. Rozliczenie transzy: mamy zrobic zdjecia wszystkiego co mielismy zrobic w pierwszej transzy, jak bedzie zrobione wyplaca druga. To teoria, praktyke przetestujemy w poniedzialek. Co do ustąpienia zimy: przecieki nam właśnie zamarzły :lol: 8)

 

Witam goraco nowych forumowiczów! To forum a szczególnie TA GRUPA - jest naprawdę pomocna w budowie :) I raźniej z nimi i mądrzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Strasznie lubię Wasze poczucie humoru :D :D :D

 

Witajcie Wszyscy Nowi forumowicze. Rok temu przed forumowym spotkaniem było nas 41 lub 42 osoby. A dzisiaj to już pewnie ok. 60 duszyczek.

A kto wybiera sie na spotkanie w tym roku?

 

Rocky tak fajnie cytujesz różne osoby w jednym poście, jak to się robi. Umiem zacytować tylko tę samą osobę wiele razy w jednym poście, a gdy chciałabym drugą to muszę już otwierać drugi post :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipę budowlaną mam z polecenia od znajomej. Zanim podjąłem decyzję, obejrzałem kilka domów wybudowanych właśnie przez nich. Wszyscy inwestorzy byli bardzo zadowoleni. Mówili o ich solidności, trzymaniu terminów i dokładności. Po rozmowie telefonicznej z wykonawcą, przesłałem mu główne rzuty i na tej podstawie ustaliliśmy wstępną kwotę za stan surowy w wysokości 21.000. Moim zdaniem jest to suma do zaakceptowania, jednakże 15 marca spotykam się z wykonawcą osobiście w celu dogrania i omówienia szczegółów. W związku z tym proszę bardziej doświadczonych kolegów z forum o pomoc. Mianowicie chodzi mi o to, co powinna zawierać umowa o wykonawstwo stanu surowego. Nie bardzo wiem jakie etapy to jeszcze stan surowy, a jakie to już wykończeniówka.

Domyślam się, że stan surowy to: wykopanie fundamentów, zalewanie, izolacje, zasypywanie fundamentów, ściany nośne, działowe, schody wewn. i zewn., taras, kominy, ścianki kolankowe na poddaszu, więźba, deskowanie, pokrycie papą, ocieplenie, sprzątanie terenu budowy. Napiszcie proszę, na co powinienem zwrócić uwagę. Czy np wylewki podłogi wraz z izolacją keramzytową i styropianem to też jeszcze stan surowy. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

Hosse Arkadio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DomBank. Rozliczenie transzy: mamy zrobic zdjecia wszystkiego co mielismy zrobic w pierwszej transzy, jak bedzie zrobione wyplaca druga. To teoria, praktyke przetestujemy w poniedzialek. Co do ustąpienia zimy: przecieki nam właśnie zamarzły :lol: 8)

Ja właśnie czytam umowę z PKOBP. Piszą, że należy właściwie udokumentować poprzednią transzę, ale nie jest wprost napisane, że wymagane są rachunki, czego bym się obawiał. Muszę tą sprawę wyjasnić! A ile jest w takiej umowie zastrzeżeń, kiedy bank może przejąć nieruchomość lub nakazać natychmiastową spłatę kredytu..., aż strach podpisywać!

 

I raźniej z nimi i mądrzej

Ja też to potwierdzam !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj HOSSE ARKADIO

Co prawda dopiero zaczniemy w tym roku budowę,ale w internecie znalazłam kilka szczegółów ,które powinna zawierać taka umowa.

1.Najlepiej spisać umowę na budowę gotowego domu z wyłączeniem elementów ,które poda wykonawca np.bez tynków ,okien,instalacji itp.

nie będzie mógł mówić ,że za coś jeszcze trzeba dodatkowo dopłacać.

2.W umowie określić cenę za usługę(najlepiej ustalić za wykonany etep prac).

3Czas trwania prac

4Kary za nieterminowość

5Kto sprząta po skończeniu prac budowlanych

6Całą odpowiedzialność za budowę przenieść na wykonawcę

Resztę może dopowiedzą Ci co budowy już kończą lub zakończyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

jakis czas temu dopytywalam Was o Skierdy, ale zachecona Waszymi opowiesciami o Chotomowie, zaczelam szukac i w Waszych okolicach...

 

Znalezlismy dzialke w okolicy ulicy Wspólnej - prawie ze na styku z Dębową....i wszystko pieknie - ale:

- w niedalekiej odleglosci jest jakis zaklad - dosc spory "COOL" - nie do konca wiem czym oni sie zajmuja - czy nie sa uciazliwi - co prawda wlasciciele mowia ze nie ale jak wiaodmo im zalezy zeby sprzedac..

 

- jak jest z pociagami - akurat jak tam bylismy przejezdzal jakis pociag osobowy, ktory nie zatrymywal sie na stacji natomias t bardzo zwolnil i przez to nie bylo go prawie slychac...czy taka regula - czy moze jak na chwile obecna tory slabe i dlatego tak jest i moze sie zmienic??

 

- slyszalam tez ze wiekszosc dzialek ma przeznaczenie budowlano-uslugowe - jakie to ma dla nas konsekwencje - czy oznacza to ze jesli sasiad kolo nas wymysli np. lakiernie smochodowa to my tylko to wdychac mozemy i nic nie da sie tego powstrzymac...??

 

i jak z tymi pociagami jest jesli chodzi o dojazd - probowal ktos z Was??

 

podpowiedzcie tez co i gdzie sprawdzic - chodzi mi np o KW i WZiZt - gdzie to sie w Waszym przypadku sprawdza??

 

Pomozcie - ewentualnej sasiadce 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czytam umowę z PKOBP. Piszą, że należy właściwie udokumentować poprzednią transzę, ale nie jest wprost napisane, że wymagane są rachunki, czego bym się obawiał.

 

Rocky Ty sie lepiej dokladnie dowiedz. Ja gdzieś czytalam/słyszałam, ze wymagają rachunków na 80% :o wydatków... ale moze to chodziło o PKO SA? :-?

 

A w innych sprawach postaram sie skrobnać jutro bo chyba zaraz muszę wstawać do pracy :wink: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kredyt w Millenium i wyglądało to tak, że przyszedł pan z banku (rzeczoznawca), pooglądał, popytał i poszedł. Żadnych rachunków. I sądzę, że tak jest w większości banków. Zresztą wiele osób buduje "bez papierów" i banki o tym wiedzą, więc zadawalają się ekspertyzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapadliście w sen zimowy czy co?

Domy się budują, dzieci mają się rodzić, a Wy co???

Chwalić się tu proszę co u Was...

 

No właśnie...te dzieci co się mają rodzić.....jedno z nich tak się daje matce we znaki, że nic się jej nie chce :( (nudności non stop kolor, plus jakieś bóle głowy..)

 

W temacie wykończeniowym u nas sen zimowy: wykończona kasa :( a i czasu na drobniejsze prace brakuje.

Ale ostatnio zapragnęliśmy duuuużego (coby się liczni goście wygodnie pomieścili) stołu no i .... robi się :lol:

 

A w temacie bankowym: Multibank żądał od nas udokumentowania 80% wydatków i fotografii zrobionych prac (czasami ktoś z banku przyjeżdżał, a czasami zawoziliśmy im gotowe zdjęcia). Co ciekawe wśród tego "udokumentowania" mogły byc nasze oświadczenia, że tyle to a tyle wydaliśmy na to i na to....

Ale słyszałam, że wiele banków odchodzi od dokumentowania, a wysyłają rzeczoznawcę na kontrolę (za każdą wizytę chyba się płaci :-? ).

 

Pozdrowienia dla wszystkich Grupowiczów!

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel Multibanku u którego załatwiamy kredyt mówił nam, że sam będzie przyjeżdżał i sprawdzał, jak idzie budowa. :)

Jeszcze nie wiem, jak to będzie w praktyce, ale tak to w porządku. Tylko przed rozpoczęciem budowy trzeba będzie wziąść rzeczoznawcę, żeby wycenił nasz przyszły dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Znalezlismy dzialke w okolicy ulicy Wspólnej - prawie ze na styku z Dębową....i wszystko pieknie - ale:

- 8)

 

 

Jeszcze nie mieszkam w Chotomowie i nie znam może zbyt dobrze okolicy, ale czy ulica Wspólna nie znajduje się w Dąbrowie Chotomowskiej?

Pamiętam, że bardzo nam się podobały działki w tej miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

jakis czas temu dopytywalam Was o Skierdy, ale zachecona Waszymi opowiesciami o Chotomowie, zaczelam szukac i w Waszych okolicach...

 

Znalezlismy dzialke w okolicy ulicy Wspólnej - prawie ze na styku z Dębową....i wszystko pieknie - ale:

- w niedalekiej odleglosci jest jakis zaklad - dosc spory "COOL" - nie do konca wiem czym oni sie zajmuja - czy nie sa uciazliwi - co prawda wlasciciele mowia ze nie ale jak wiaodmo im zalezy zeby sprzedac..

Super! Ewentualna Sąsiadko !

Trochę w dołku, ale nie szkodzi, a (po sąsiedzku buduje się mały dom, w którym na parterze ma być skepik :lol: )

Sam buduję na Dębowej i okolicę znam :wink:

Cool to cichy montaż klimatyzatorów, więc bez obaw 8)

 

- jak jest z pociagami - akurat jak tam bylismy przejezdzal jakis pociag osobowy, ktory nie zatrymywal sie na stacji natomias t bardzo zwolnil i przez to nie bylo go prawie slychac...czy taka regula - czy moze jak na chwile obecna tory slabe i dlatego tak jest i moze sie zmienic??

 

Moja żona pacuje w Warszawie i korzysta z pociągów cały czas, chwali sobie szybki dojazd do centrum: 25min, na razie z Legionowa, ale od Wiosny...

A biskość stacji to ważny agument Za :wink:

 

- slyszalam tez ze wiekszosc dzialek ma przeznaczenie budowlano-uslugowe - jakie to ma dla nas konsekwencje - czy oznacza to ze jesli sasiad kolo nas wymysli np. lakiernie smochodowa to my tylko to wdychac mozemy i nic nie da sie tego powstrzymac...??

 

czarnowidztwo... dookoła wiele "świerzych domów" na razie bez lakierni, za to w ogró :wink: dkami pełnych kolorowych kwiatów.

 

Czekam na nowych sąsiadów ODWAGI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mik99 jaki Ty przekonywujacy jesteś! :D

 

A z tym Multibankiem to ciekawa sprawa, nie mówiąc już o Millennium.

Majac będziesz płacił za "wizytację" pana z banku?

 

Na jakim poziomie są oprocentowane kredyty hipoteczne w PLN obecnie? Zależy to od długości trwania programu? Muszę się trochę zainteresować zagadnieniem, choć to i tak dla mnie pieśń przyszłości. Na chwilę obecną mam zdolność kredytową na poziomie ha, ha, ha i jeszcze raz ha! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...