Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Rentako, ja już jestem od jakiegoś czasu (19.10.05) mieszkańcem Chotomowa. Moje zabawy z kredytem to dwa lata wstecz. Ale z tego co pamietam za wizyte Pana z banku trzeba było zapłacić 200zł (ale tak jest w każdym banku). Jeżeli chodzi o oprocentowanie kredytów - mimo wszystko proponuję zastanowić się nad kredytem w CHF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Rentako, ja już jestem od jakiegoś czasu (19.10.05) mieszkańcem Chotomowa. Moje zabawy z kredytem to dwa lata wstecz. Ale z tego co pamietam za wizyte Pana z banku trzeba było zapłacić 200zł (ale tak jest w każdym banku). Jeżeli chodzi o oprocentowanie kredytów - mimo wszystko proponuję zastanowić się nad kredytem w CHF.

 

W temacie kredytów polecić mogę mbank, powody:

- szybkie tempo ropatrywania wniosków,

- chyba najniższa prowizja + oprocetowanie,

- wizyty przedstawicieli z banku bez koztów dla inwestora,

- poza tym kwota kredytu bilansuje się z rachunkiem i płacę faktycznie od kwoty niezbilansowanej,

 

Według mojej orientacji takiego zestawu nie ma żaden bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kredytów polecić mogę mbank, powody:

- szybkie tempo ropatrywania wniosków,

- chyba najniższa prowizja + oprocetowanie,

- wizyty przedstawicieli z banku bez koztów dla inwestora,

- poza tym kwota kredytu bilansuje się z rachunkiem i płacę faktycznie od kwoty niezbilansowanej,

 

Według mojej orientacji takiego zestawu nie ma żaden bank.

 

Przy kredytach walutowych warto też zwrócić uwagę na różnicę między kursem kupna (najczęściej po takim kursie wypłacany jest kredyt) a kursem sprzedaży (wg którego spłacamy kredyt). Np Millenium miało (sprawdzałam kilka m-cy temu) najwyższą różnicę spośród kilku banków, co rzucało troszkę inne światło na ich wydawało się najkorzystniejszą ofertę.

 

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kredytów polecić mogę mbank, powody:

- szybkie tempo ropatrywania wniosków,

- chyba najniższa prowizja + oprocetowanie,

- wizyty przedstawicieli z banku bez koztów dla inwestora,

- poza tym kwota kredytu bilansuje się z rachunkiem i płacę faktycznie od kwoty niezbilansowanej,

 

Według mojej orientacji takiego zestawu nie ma żaden bank.

 

mik99 popieram, miałam w mBanku kredyt na działkę. Byłam bardzo zadowolona. Niestety, byli zbyt malo elastyczni do moich potrzeb jeśli chodzi o dalszy kredyt :( naprawdę przykro mi bylo zmieniac bank.

 

Kochani starajcie się nie korzystać z firm typu Expander (ja akurat w swojej niewiedzy skorzystalam) czy Open finance. Nie mówię, ze żle doradzają - ja akurat byłam bardzo zadowolona, polecili mi własnie mBank. Chodzi o to, że bank wypłaca im prowizję i ciężko jest negocjowac wtedy dodatkowe upusty :) To samo jeśli chodzi o klikanie w banery reklamowe w internecie czy mailach. Nie umawiajcie się na rozmowę w sprawie kredytu za pomocą kliknięcia myszką i wypełnienia formularza. Ja z tego skorzystałam zeby umówić się z DomBankiem i... nie moglam zmniejszyc marży bo jak mi pan wytłumaczył - bank musiał za to kliknięcie zapłacić prowizje w związku z czym się nie da. Jakbym przyszla "z ulicy" to pewnie zapłaciłabym o polowe mniej :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim poziomie są oprocentowane kredyty hipoteczne w PLN obecnie? Zależy to od długości trwania programu?

Oprocentowanie kredytu w PKO BP w PLN to wskaźnik WIBOR 3M (obecnie 4,34) + marża banku (w zależności od wkładu własnego i kwoty kredytu, my mamy 1%). Oprocentowanie zmienia się co kwartał w oparciu o aktualny WIBOR 3M.

 

Na chwilę obecną mam zdolność kredytową na poziomie ha, ha, ha i jeszcze raz ha! :lol:

Dobre :D :D :D Renatka przelicz sobie to jeszcze na złotówki na kalkulatorze PKO BP :) - może się mile rozczarujesz, wydaje mi się, że PKOBP dość łagodnie podchodzi do wyliczania zdolności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani jestem pod wrażeniem jaką Wy macie wiedzę w każdej dziedzinie. I szeroko otwarte oczy. To jest to czego mi brakuje. Nie interesuję się na bierząco i nie zadaję sobie trudu tak jak UKF czy Olena aby bardzo dokładnie rozpracować mechanizmy kredytowe. Może chociaż trochę uda mi się uniknąć bolesnych błędów. Dziękuję, że jesteście :D

 

Szpila cieszę się, że dołączysz do nas. Mnie Chotomów też zauroczył od pierwszego wejrzenia, a sąsiedzi ... marzenie!!! :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Szanownych Grupowiczów

Życzymy wszystkim dużo kasy :lol: i skończenia swoich domków W TYM NOWYM ROKU.

 

po ostatnich problemach z komputerem postaramy się nadrobić wynikłe zaległości z lektury ( postępów na budowach ) i przyłonczyć się ciałem i duchem do Wspaniałej Grupy

 

W związku z tym że WKOŃCU UDAŁO NAM SIĘ NABYĆ SWÓJ UPRAGNIONY KAWAŁEK ZIEMI chcieliśmy ogłosić że i MY :lol:

startujemy ( z małymi falstartami ) z budową naszego upragnionego DOMU.

POZDR... dla wszystkich

oj mamy nadzieje że będzie się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy ponownie

zwracamy się z prośbą do Grupy o pomoc w uzyskaniu wszelakich INFO i sugestii by na starcie uniknąć jak najwięcej problemów i pomyłek wynikających z niewiedzy i braku doświadczenia .

Na ten rok planujemy wystawienie co najmniej stanu Surowego Zamkniętego chyba że kasa pozwoli na więc to może i zasiedlenie .Mamy miliony pytań co,gdzie,kiedy, co pierwsze a co drugie ale wierzymy że z waszą pomocą i wiedzą uda nam się przejść bezboleśnie przez to wszystko i za jakiś czas też będziemy mogli powiedzieć „i my przez to też przeszliśmy”

Jednego jesteśmy pewni korzystając z waszego doświadczenia na pewno nam się uda .

POZDR... C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuję się na bierząco i nie zadaję sobie trudu tak jak UKF czy Olena aby bardzo dokładnie rozpracować mechanizmy kredytowe. Może chociaż trochę uda mi się uniknąć bolesnych błędów. Dziękuję, że jesteście :D

 

Renatko no az mi wstyd... :oops: Ja nic nie rozpracowywałam... to wszystko co pisze to taka nauka na własnych błędach. I mam nadzieję, ze nie kazdy z Was będzie się na tych samych błędach uczył :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten rok planujemy wystawienie co najmniej stanu ZEROWEGO Zamkniętego chyba że kasa pozwoli na więc to może i zasiedlenie

 

Taka malutka uwaga: stan zero to stan do poziomu zero czyli do poziomu gruntu (same fundamenty, ewentualnie piwnice jeśli ktoś robi) :) Wam prawdopodobnie chodzi o stan surowy zamknięty czyli ściany, dach, okna i drzwi (dlatego zamknięty). Ja na przyklad mam w tej chwili surowy otwarty czyli ściany i dach bez okien :). A pisze o tym, bo w rozmowach z wykonawcami dobrze jest wiedziec dokładnie oco nam chodzi - mogą z tego wyjść niezłe nieporozumienia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kredytów polecić mogę mbank, powody:

- szybkie tempo ropatrywania wniosków,

- chyba najniższa prowizja + oprocetowanie,

- wizyty przedstawicieli z banku bez koztów dla inwestora,

- poza tym kwota kredytu bilansuje się z rachunkiem i płacę faktycznie od kwoty niezbilansowanej,

 

Według mojej orientacji takiego zestawu nie ma żaden bank.

 

mik99 popieram, miałam w mBanku kredyt na działkę. Byłam bardzo zadowolona. Niestety, byli zbyt malo elastyczni do moich potrzeb jeśli chodzi o dalszy kredyt :( naprawdę przykro mi bylo zmieniac bank.

:-?

 

Mocno zaciekawiła mnie ta kwetia.

Możesz rozwinąć?

 

Szczerze zobowiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mik99 no co tu duzo ukrywać... goli jestesmy jak swięci tureccy :oops: Potrzebowaliśmy NAPRAWEDĘ DUŻY kredyt. Sami nie jesteśmy "zdolni", rodzina podniosła nam zdolność. No i tu pojawil się problem, mBank owszem, bardzo chętnie ale gora na 19 lat :( Rata wychodziła kolosalna, nie bylibysmy w stanie splacać. Jak się nie ma co się lubi to się lubi... DomBank :wink: Przejął nasz kredyt z mBanku i dał jeszcze na budowę. Dziś zlożyliśmy "papiery" (czytać: dziennik budowy, zdjęcia i podpisy)o druga transzę, zobaczymy czy nie beda szukać dziury w całym :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na ożywienie naszej klubowej stronki,

zapraszam wszystkich chętnych do zamieszczania fotek z budowy.

 

Podzielcie się swoimi sukcesami! :wink:

 

http://mnowotarski.photosite.com/~photos/tn/1_348.ts1139552135591.jpg

Tak widzą nie sasiedzi, działka od południa 8)

 

http://mnowotarski.photosite.com/~photos/tn/4_348.ts1139552166465.jpg

Moja budowa od frontu.

 

 

http://mnowotarski.photosite.com/~photos/tn/3_348.ts1139552157432.jpg

 

Żona inwestora, najważniejszy "element" podczas budowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...