Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Rocky: wracając do tematów zakupowych w tyn tygodniu chciałbym skompletować ofertę na: cały sifit (wełna, płytygk, profile), w drugiej partii: elewacja (styropian, klej, siatka, tynk). Mam już wstępną wycenę interesujących mnie materiałów, jednak spróbuję jeszcze powalczyć.

 

Aha, kominek w pierwszych dniach marca kiedy w domu już ekipa, będzie .

 

Jeśli są chętni to zapraszam do spółdzielni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Rocky...Jaka to dachówka i gdzie kupiłeś?jeśli możesz podać to bardzo proszę o info. :wink:

To jest dachówka ceramiczna firmy RuppCeramica, model Sirius, kolor czerwień miedziana. Zakupiona w obowiązującej na jesieni promocji w mocno promocyjnej cenie 1,51zł netto za sztukę (mniej niż 30zł/m2). Zaoapatrywał mnie w nią dekarz, który wykonywał dach. Dzięki temu do ceny netto doszło tylko 7% VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć ,gdzie można zrobić dokladną wycenę materiałów do projektu.Mamy projekt bez wyszczególnienia ilościowego materiałów.Jest wyliczona tylko więżba.Nie ma nic na temat ilości cegieł zew.,wew.,cementu -ile itd.Wiem że w niektórych projektach takie zestawienia mają.Ułatwia to rozmowy z hurtowniami. POMOCY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć ,gdzie można zrobić dokladną wycenę materiałów do projektu.Mamy projekt bez wyszczególnienia ilościowego materiałów.Jest wyliczona tylko więżba.Nie ma nic na temat ilości cegieł zew.,wew.,cementu -ile itd.Wiem że w niektórych projektach takie zestawienia mają.Ułatwia to rozmowy z hurtowniami. POMOCY<POMOCY

Po sobie wiem, że nikt tak nie obliczy materiałów jak majster na budowie. Zrobienie wcześniej dokładnego spisu materiałów nie udało mi się, a to które miałem w projekcie na niewiele się zdało. Sprzedawcy w hurtowniach na podstawie projektu oszacowują ilości potrzebnych materiałów, ale są to oszacowania tylko tych głównych materiałów i też tylko takie orientacyjne. Sądzę więc, że majster, który już oczami wyobraźni :wink: widzi jak i co będzie po kolei robił najlepiej powienien oszacować ilości potrzebnych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam pytanie - czy dyspnujecie moze swoimi kosztorysami ktore skladaliscie w banku przy umowie kredytowej - szukam takiej zatwierdzonej wersji - tak zeby bank tego nie odrzucil...

 

Mik99 - tak z ciekawosci zapytam - jakie ceny welny? Dostalismy propozycje zakupu i nie bardzo wiemy czy to drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam pytanie - czy dyspnujecie moze swoimi kosztorysami ktore skladaliscie w banku przy umowie kredytowej - szukam takiej zatwierdzonej wersji - tak zeby bank tego nie odrzucil...

 

Mik99 - tak z ciekawosci zapytam - jakie ceny welny? Dostalismy propozycje zakupu i nie bardzo wiemy czy to drogo...

 

Jezeli chodzi o kosztorysy to w razie co to i ja bym poprosiła tak bardzo ładnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym potwierdzam - jako rozliczenie transzy dla DomBanku wystarczą zdjęcia (robione przez inwestora, nikt nie musi przyjeżdżać z banku) i kserokopia (do wgladu oryginal) dziennika budowy. Na druga transze czekałam 2 dni 8). Mam nadzieję (tfu, tfu w niemalowane przez lewe ramię odpukać), ze wypłata 3 i ostatniej transzy pójdzie tak samo gładko :wink:

 

A w sobote czeka mnie miłe spotkanie z Rockym i Mikiem (i panem od kominka).

 

No i okna już zamówione... :lol: :lol: :lol:

 

Chyba zaczynam następny sezon? :o 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w maju chcielibyśmy zacząć budowę domu w okolicy Dąbrowy Chotomskiej, jednak nie możemy znaleźć ekipy. Czy jest ktoś kto mógłby polecić nam dobrą i niezbyt drogą ekipę. Mam nadzieję, że nie jest za późno i jeszcze uda nam się kogoś umówić. Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam na imię Czarek.

Od wiosny, jak wszystko będzie dobrze, wraz z żoną Elizš ruszamy z budową domu w Chotomowie. Na razie chyba jeszcze nie jestemy przerażeni gdyz nie wiemy co nas czeka. Co będzie to będzie....

Czy moglibyście podać mi namiary na jakieś firmy budowlane, które wiecie, że są w porządku.

I wogóle napiszcie na co powinniśmy zwrócic uwagę. Będziemy wdzięczni za wszelkie rady i w razie co, słuzymy również pomoca.

Tymczaem pozdrawiam

C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...