Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy Grupowicze (zwłaszcza mieszkańcy - obecni lub przyszli - gminy Jabłonna)!!!

Przed chwilą wystosowałam do wójta naszej gminy następujące pytanie:

"Właśnie przeczytałam dokument „Budżet 2006” i znalazłam tam pozycję „Wykonanie obelisku upamiętniającego pontyfikat Jana Pawła II i NSZZ ‘Solidarność’ – kwota 100.000 zł”.

Proszę o podanie argumentów uzasadniających konieczność wykonania tej inwestycji (lub wskazujących, iż naszą gminę stać na taki gest), zwłaszcza w kontekście wysokości innych zaplanowanych wydatków np.:

- wodociąg: 100.000 zł

- gospodarka mieszkaniowa: 105.000 zł

- oświata i wychowanie: 28.000 zł

- kanalizacja: 60.000 zł.

 

Proszę o podanie kosztów utrzymania (konserwacji) tegoż obelisku i terenu wokół niego w latach następnych."

 

Co o tym sądzicie? I chodzi mi oczywiście o pozycję w budżecie, a nie o moje pytanie do wójta.....

 

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najkorzystniejszą ofertę na konglomeraty znaleźliśmy koło Rocky'ego, w Borowej Górze przed Serockiem. Firma GranMar http://www.granmar.info, tel. 022 782 72 21.

Maciek jak kształtuja się ceny parapetów? Przy okazji zamawiania parapetów (ale nie tylko) zapraszam w odwiedziny!

 

Poszukuję osoby, która korzystała z usług Niezłego i u której moglibyśmy z moim ślubnym obejrzeć jego pracę (najlepiej w sobotę) :)

Już wkrótce, ok. 20 marca, Niezły będzie działał u mnie, jeżeli nie za późno to zapraszam w odwiedziny!

 

Olena+ Rocky: myślę, że powinno nam się udać. Ważny jest fakt wspólnego zakupu. Dajmy mu czas na przemyślenie i we wtorek proponuję dopiąć temat.

mik99, Olena nie wiem czy się śmiać czy płakać, ale po przemyśleniach zamiast 22% VAT:

 

3359zł(wkład)+266zł(stojak)=3625zł (brutto z 22%VAT) + montaż gratis

 

Arskom zgodził się na 7% VAT, ale... wówczas będzie zmuszony policzyć za montaż 550zł !!!.

 

Wyczuwając jeszcze w rozmowie telefonicznej, że doliczenie 550zł za montaz przy 7% VAT niewiele nam da, ustaliłem cenę pierwotnego wariantu na 3500zł za Tarnavę 16kW ze stojakiem i montażem.

 

W rozmowie telefonicznej nie podano mi konkretnych cen zaproponowanego rozwiązania, ale po moich obliczeniach wychodzi:

2946zł+233zł=3179zł (brutto z 7%VAT) + 550zł za montaż=3729zł !!! ( :o , sprawdźcie mnie proszę!)

 

Cóż jeszcze mogę dodać, chyba tylko to, że zapraszam w odwiedziny! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wodociąg: 100.000 zł

- gospodarka mieszkaniowa: 105.000 zł

- oświata i wychowanie: 28.000 zł

- kanalizacja: 60.000 zł.

 

Co o tym sądzicie? I chodzi mi oczywiście o pozycję w budżecie, a nie o moje pytanie do wójta.....

 

Uważam, że wydawanie 100.000 zł na obelisk, przy 28.000 zł na oświatę, to jakieś nieporozumienie. Uczcić pamięć Wielkiego Człowieka można nadając imię Jana Pawła II szkole, jakiejś hali, szpitalowi, ulicy, parkowi, domowi dziecka, czy samotnej matki. Można wyremontować za te pieniadze jakieś pomieszczenie np. świetlicę środowiskową dla dzieci ze srodowisk zagrożonych patologizacją. Myślę, że i sam Papież wolałby aby tak czczono jego pamięć.

Od dawna obserwuję poczynania zarządzających gminą i nie mam wiele dobrego do powiedzenia na temat ich pracy. Kiedyś zresztą o tym pisałam tu na forum zbulwersowana artykułem opublikowanym na chotomowskim forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, ze jedyne czego się obawiam i co zaczyna mnie drażnić w moim przyszłym miejscu zamieszkania to poczynania (a raczej ich brak) władz gminy Jabłonna. Bardzo mnie ciekawi Mario co i czy w ogóle Ci odpowiedzą... 100.000 to duże pieniądze, Jan Paweł II nie chciał pomników... a ja zaczynam zazdrościc sasiadom prawie zza płota, bo z Olszewnicy, że należą juz do gminy Wieliszew :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT niewiele nam da, ustaliłem cenę pierwotnego wariantu na 3500zł za Tarnavę 16kW ze stojakiem i montażem.

 

Brawo!

Tak, jak mówiłem w grupie siła! :wink:

 

 

Co o tym sądzicie? I chodzi mi oczywiście o pozycję w budżecie, a nie o moje pytanie do wójta.....

 

Nic dodać... Mario, chylę czoło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wydawanie 100.000 zł na obelisk, przy 28.000 zł na oświatę, to jakieś nieporozumienie. Uczcić pamięć Wielkiego Człowieka można nadając imię Jana Pawła II szkole, jakiejś hali, szpitalowi, ulicy, parkowi, domowi dziecka, czy samotnej matki. Można wyremontować za te pieniadze jakieś pomieszczenie np. świetlicę środowiskową dla dzieci ze srodowisk zagrożonych patologizacją. Myślę, że i sam Papież wolałby aby tak czczono jego pamięć.

Od dawna obserwuję poczynania zarządzających gminą i nie mam wiele dobrego do powiedzenia na temat ich pracy.

 

Nic dodać, nic ująć....

 

Oleno, też zastanawiam się, czy i co mi odpowiedzą...zadałam pytanie via internet i tam też powinna pojawić się odpowiedź.

Może to dziwne, ale też jestem przekonana, że Nasz Papież nie chciałby pomników....i jeszcze to "podłączanie się" NSZZ Solidarności ... :evil:

 

...chylę czoło

Przed tym przyszłym obeliskiem? :wink:

 

A przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie, którego nie omieszkam zadać panu wójtowi: gdzie w naszej gminie znajduje się miejsce godne obeliska Największego Polaka (rozumiem, że miejsce powinno być piękne i zadbane).

 

Wiecie, jak słyszałam od "miejscowych", że gminą rządzi proboszcz, pani sekretarz, ciocia pana wójta - radna i członkini rady parafialnej - to jakoś nie chciało mi się wierzyć......

 

Pozdrawiam wszystkich, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, jak słyszałam od "miejscowych", że gminą rządzi proboszcz, pani sekretarz, ciocia pana wójta - radna i członkini rady parafialnej - to jakoś nie chciało mi się wierzyć......

 

lepiej mi było nie czytać.... co z tą Polską dalej będzie, jeśli informacje takie, jak ta są choć w części prawdziwe.... a rząd się dziwi, że tylu naszych rodaków wyjazd planuje... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marysiu - szczere uznanie za czujność i obywatelską postawę :D :D :D

 

Renatka - zgadzam się całkowicie - 100 000 można wydać lepiej i ten sensowny wydatek zatytułować "ku chwale"

 

mik99 i wszyscy - nie ma co załamywać rąk, tylko szykować inwestycje do odbioru, meldować się na naszej wsi i przygotowywać się na jesień. Na wybory samorządowe. Jak mądrze śpiewał pewien dobry niegdyś kabaret: Obywatelu - zrób sobie dobrze sam! :D

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocky - szczerze mówiąc, nie wiem nawet, jaką mają cenę metra - po prostu z kilku ofert na nasze parapety ta była najlepsza. Co istotne - to oni sami bezpośrednio ściągają materiał i obrabiają - więc ceny są bardzo korzystne. Rabatowanie zależy od wielkości zamówienia i wymiarów (od tego, czy będzie dużo odpadów). Działają b. szybko - parapety zamówione w sobotę odebrałem wczoraj rano :D

A za zaproszenie dziękuję - skorzystamy :D

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...