Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Witam po przerwie,

 

własnie wróciliśmy z żoną z tygodniowego urlopu, mającego zapewnić nam dopływ enegii, tak niezbędnej przy pracach wykończeniowych.

I udało się.

 

Niemiernie miło jest mi ponownie otworzyć "maszynę" i poczytać wasze posty. :wink:

 

pozdrowienia dla Wszytskich Was :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Zastanawiam się, dlaczego pani przewodnicząca Rady myli inwestycje z ogólnymi wydatkami? Celowo czy nie odróżnia tych rzeczy?

Nie omieszkam o to zapytać, tylko czekam na odpowiedź na moje pytanie.

Maria

 

 

Wójt ostatnio ociąga się z odpowiadaniem na pytania. Swoje zadałam 23 lutego i jak dotąd nie otrzymałam odpowiedzi. Czyżby aż tak mocno pochłonęły go problemy związane z komunikacją podmiejską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby aż tak mocno pochłonęły go problemy związane z komunikacją podmiejską?

 

Ja tylko bym sobie zyczyła, zeby podano do publicznej wiadomosci ile pieniędzy pochłonie miesięcznie ta "komunikacja zastępcza" :evil:

 

Zdaje się, ze sporo mniej niz doplata do ZTM. Może da to ludziom do myslenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby aż tak mocno pochłonęły go problemy związane z komunikacją podmiejską?

 

Ja tylko bym sobie zyczyła, zeby podano do publicznej wiadomosci ile pieniędzy pochłonie miesięcznie ta "komunikacja zastępcza" :evil:

 

Zdaje się, ze sporo mniej niz doplata do ZTM. Może da to ludziom do myslenia...

 

 

Sprawa nabrała rozgłosu. ZTM ma się tłumaczyć. Może dobrze, że wójt się sprzeciwił. W końcu ZTM powinno jakoś logicznie tłumaczyć naliczanie zapłaty za obsługę (chyba dwóch) przystanków jabłonowskich, które wg doniesień prasowych rzeczywiście "słono" kosztują naszą gminę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę , że sprawy dotyczące decyzji naszych władz nabierają rozglosu . Jeśli grupa będzie tak zwarta i jednogłośna jak na forum , to władze gminy zaczną się z nami liczyć . Jest już przymiarka do jednej firmy na okolicę wywożącej śmieci . Oczywiście drożęj od tej co obecnie . A co z zasazdą zdrowej konkurencji . Nastepne pytanie do wójta............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już przymiarka do jednej firmy na okolicę wywożącej śmieci . Oczywiście drożęj od tej co obecnie .

 

Możesz nieco rozwinąć temat? O jaką firmę chodzi? O wywożącą recykling? Bo chyba nie o tę, która od lipca będzie wywozić nasze śmieci (zakładam, że wszyscy wiedzą o przejęciu przez gminę wywozu śmieci wszystkich mieszkańców).

 

Może wyślemy link do naszej strony na forum, gminnemu rzecznikowi?

I myślisz, że by zajrzał? Wątpię....

Myślę, że jedynym - póki co - sensownym sposobem jest zadawanie pytań (dzięki stronie internetowej jest to dość proste), tak, żeby urzędnicy i radni wiedzieli, że patrzymy im na ręce i osądzamy.

A jesienią wybory.....

 

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wiedzą wszyscy ,teoretycznie wiedzą władze gminy ........ :wink: Chociaż nie było przetargu , która firma ...... :wink: , ale wiedzą już , że 4,20 zł od osoby na tydzień . A może ja nic nie wiem oprzetargu . .A może władza gminy nie będzie odkrywać Ameryki i zrobi tak jak np gmina Serock ? Zebranie mieszkańców w niedzielę w Domu Strażaka o godz 16:00 . Jeśli ktoś nie chce płacić rocznie za wywóz śmieci od 5 do 10 razy więcej niż w Serocku to zapraszam na zebranie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wiedzą wszyscy ,teoretycznie wiedzą władze gminy ........ :wink: Chociaż nie było przetargu , która firma ...... :wink: , ale wiedzą już , że 4,20 zł od osoby na tydzień . A może ja nic nie wiem oprzetargu . .A może władza gminy nie będzie odkrywać Ameryki i zrobi tak jak np gmina Serock ? Zebranie mieszkańców w niedzielę w Domu Strażaka o godz 16:00 . Jeśli ktoś nie chce płacić rocznie za wywóz śmieci od 5 do 10 razy więcej niż w Serocku to zapraszam na zebranie .

 

Strasznie piszesz enigmatycznie, skrótowo i ja nie nadążam :) :wink:

 

Skąd ta kwota 4,20 zł od osoby za tydzień? Z plotek? Bo oficjalnie to kwota będzie znana po zakończeniu przetargu (otwarcie ofert 11 kwietnia).

"...zrobi tak jak gmina Serock?"... to znaczy jak?

A to zebranie to w którą niedzielę i gdzie (w Chotomowie)?

 

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zauważyłam, że powszechną praktyką w tym Urzędzie jest odpowiadanie "obok" zadanego pytania i taktyka rozmydlania problemu.

 

Oj, Renatko, miałaś 1000% racji!!!!

 

Oto jaką odpowiedź otrzymałam na moje pytanie w sprawie obelisku:

Pytanie: (kategoria: Samorząd)

Właśnie przeczytałam dokument „Budżet” i znalazłam tam pozycję „Wykonanie obelisku upamiętniającego pontyfikat Jana Pawła II i NSZZ „Solidarność”” kwota 100.000 zł”.

Proszę o podanie argumentów uzasadniających konieczność wykonania tej inwestycji (lub wskazujących, iż naszą gminę stać na taki gest), zwłaszcza w kontekście wysokości innych zaplanowanych wydatków np.:

- wodociąg: 100.000 zł

- gospodarka mieszkaniowa: 105.000 zł

- oświata i wychowanie: 28.000 zł

- kanalizacja: 60.000 zł.

Proszę o podanie kosztów utrzymania (konserwacji) tegoż obelisku i terenu wokół niego w latach następnych.

(Maria, 22.02.2006 r.)

Odpowiedź:Na wstępie należy wyjaśnić, że w nazwie pozycji budżetowej – „obelisk…” chodzi o hasło - symbol przedsięwzięcia o dużo szerszym znaczeniu niż sama forma plastyczna, poświęcona Znanej Osobie i wartościom idei.

 

Jeśli zamierzony plan powiedzie się, to w tym znaczącym przedsięwzięciu udział Gminy może być pod względem finansowym stosunkowo mały. Proponowana bowiem bardzo prosta i oszczędna forma plastyczna oraz środki wyrazu wykorzystujące między innymi efekty świetlne wymagają jedynie skromnych nakładów środków finansowych (inwestycyjnych i eksploatacyjnych).

Przy okazji realizacji akcentu plastycznego rozpocznie się proces uporządkowania przestrzeni, w tym całej posadzki placyku przed domem kultury łącznie z przystankiem autobusowym. Realizacja dodatkowej nawierzchni nastąpi na części przyszłego placyku. Ze względu na spodziewane natężenie ruchu pieszego nawierzchnia ta powinna być utwardzona.

 

Forma plastyczna poświęcona Wielkiemu Polakowi stanie się impulsem dalszych działań zbiorowych i indywidualnych. Dziś, jak wiadomo, to ważne miejsce w Jabłonnie jest nieuporządkowane i nieestetyczne.

 

Pod względem plastycznym stan istniejący jest ilustracją, jak nie powinno się zaśmiecać przestrzeni publicznej złą kolorystyką budynków i brzydkim zestawem różnych elementów - ślepą ścianą budynku otynkowaną lub gazobetonu - parkanem, za którym wisi średniej jakości reklama, przypadkowo ustawione agresywne „billboardy”, swobodnie wiszące przewody elektryczne, łączące słupy itd.

 

Miejsce to pod względem urbanistyczno-architektonicznym wymaga szczególnego opracowania form wypełniających zabudowę wzdłuż ulicy, w tym na terenie mleczarni, z konieczną zmianą funkcji. Sposób kształtowania przyszłej zabudowy, zawarty jest w przedstawionej koncepcji prezentowanej na jednej z sesji.

 

W ostatnim okresie zwiększa się społeczne zrozumienie znaczenia oddziaływania „przestrzeni publicznej”. Od charakteru i wyrazu tej przestrzeni wiele zależy.

Między innymi zależy lokalny patriotyzm mieszkańców w dążeniu do tworzenia wspólnego dobra. Uporządkowana przestrzeń publiczna wpływa pozytywnie na funkcjonowanie miasta lub miasteczka oraz na porządkowanie przestrzeni prywatnej. W wielu przypadkach proces pozytywnego wizualnego oddziaływania przebiega poza naszą świadomością. Jest to podobne oddziaływanie, jak porządek i piękno naszej kamienicy lub wnętrza naszego domu.

Brak funkcjonalnej, wizualnie czytelnej i estetycznej przestrzeni, wpływa niekorzystnie na życie społeczne każdej grupy wiekowej społeczności lokalnej, w tym również na młodzież, udającą się na zajęcia szkolne i do pobliskiego domu kultury. Jeśli zamierzamy budować państwo demokratyczne i lokalną samorządność, musimy stwarzać korzystne warunki dla kontaktów międzyludzkich i integracji środowisk, biorąc pod uwagę konieczność kształtowania otoczenia człowieka.

 

Musimy skutecznie walczyć z wizualną degradacją publicznych wnętrz, która zamyka mieszkańców we własnych domach. Degradacja ta dotyczy wielu miejscowości zwłaszcza położonych na północ od Warszawy. Degradacja powstała na skutek braku nakładów na estetykę miasta w poprzednich okresach na zasadzie odkładania tego problemu na inne lata.

 

Zwykłe położenie kostki na chodniku nie koniecznie musi wpłynąć na poprawienie funkcji i estetyki. Czasami zdarza się, że wydane są pieniądze na inwestycję komunalną, która utrudnia inne działania w dalszych latach (np. przypadkowe prowadzenie infrastruktury podziemnej, lub niektóre modne obecnie prace drogowe wykonywane bez ogólnej koncepcji całości, co w efekcie daje „zlepek różnych form”).

 

Powracając do idei uporządkowania przynajmniej kilku istniejących węzłowych punktów przestrzeni publicznej w Jabłonnie należy zaznaczyć, że temat przestrzeni publicznej jest również uwzględniony w ustawie o planowaniu przestrzennym. Tworzenie ładu przestrzennego poprzez stosunkowo proste i ekonomiczne zabiegi, staje się moralnym obowiązkiem nie tylko władzy lokalnej, ale również każdego mieszkańca.

 

W czwartek 30 marca 2006 r. (godz. 18.00) prezentowane będą prace studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, dotyczące możliwości rozwiązania II-go punktu przestrzeni publicznej w Jabłonnie - placyku przed Urzędem i Kościołem. Sądzę, że warto zapoznać się z innym spojrzeniem na możliwości kształtowania wnętrz urbanistycznych.

 

dr arch. Edward Kołakowski, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

 

Jeśli chodzi o wydatki zaplanowane na wskazane przez Panią dziedziny przedstawiają się one, zgodnie z załącznikiem inwestycyjnym do budżetu Gminy na rok 2006, następująco:

- wodociąg (projekt i budowa sieci wodociągowej – I etap) – 900.000,- zł

- gospodarka mieszkaniowa – 567.150,- zł, w tym 105.000,- zł wydatki majątkowe

- oświata i wychowanie – 8.454.097,- zł

- kanalizacja (wykonanie projektu) – 60.000,-

 

Joanna Kajdanowicz, Inspektor ds. Public Relations

 

 

Ale ja się tak łatwo nie poddam :D , pomęczę ich chociaż troszkę :D Już myślę nad następnym pytaniem w tej sprawie....

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną grupę.

Oficjalnie jeszcze przywitać się nie mogę, bo nie posiadam jeszcze żadnych "włości" w Waszej okolicy, ale jak na razie przynajmiej się przymierzam ;) Więc tak: myślimy z żoną nad wybudowaniem swojego gniazdka w okolicach Chotomowa, a konkretnie w Jabłonnie (na pograniczu z Legionowem). Byłem dzisiaj na małym rekonesansie po tamtym rejonie, widziałem działki częściowo zabudowane, było też kilka podzielonych, przygotowanych do sprzedaży... ale nie znalazłem żadnych namiarów na właściciela :( Czy ktoś z Was buduje się w tamtej okolicy i mógłby mi ewentualnie pomóc namierzyć "sprzedającego"? Na mapce Waszej grupy w tamtych rejonach zaznaczony jest Mario1977.

 

Z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UKF - piszę tak jak mówisz , bo nie wiem jak czytasz.... :wink: A poważnie - tak jak napisalem . Niedziela 26 marzec , godz 16:00 w Domu Strazaka !! W Serocku jest tak : albo doliczone do podatku + 150 zł na rok , albo 15 zł od pojemnika wywożonego raz na dwa tygodnie - jeśli podpisana jest umowa na wywoz śmieci , przeliczaj jak chcesz . A te 4.20 ....... no cóż , zobaczymy 11 kwietnia , czy mam informacje z pierwszej ręki . A tak na marginesie to nie wiesz jak wygrywa się przetargi :o :o :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UKF - piszę tak jak mówisz , bo nie wiem jak czytasz.... :wink:

Czytam tak, jak jest napisane... :wink:

Niedziela 26 marzec , godz 16:00 w Domu Strazaka !!

Właśnie przeczytałam na stronie gminy o tym zebraniu. Niestety nie jestem zaproszona :cry: :wink: - to zebranie dla mieszkańców Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej.

A te 4.20 ....... no cóż , zobaczymy 11 kwietnia , czy mam informacje z pierwszej ręki .

Też ze strony gminy: "Szacunkowa wysokość stałej opłaty na jedną osobę w gospodarstwie domowym wynosi 4,20 zł miesięcznie". I mam nadzieję, że opłaty będą zbliżone do tej kwoty :) , a nie do tego, co podałeś :evil:

A tak na marginesie to nie wiesz jak wygrywa się przetargi :o :o :o

Wiem, wiem: trudno.... przy obecnej ustawie Prawo zamówień publicznych, dającej szerokie możliwości odwołań i protestów...

 

Pozdrawiam i życzę nam wszystkim taniego :D i skutecznego systemu wywozu śmieci.....

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysłałam kolejne pytanie do wójta w sprawie "obelisku":

 

"Blisko miesiąc temu zadałam pytania dotyczące „obelisku upamiętniającego pontyfikat Jana Pawła II i NSZZ ‘Solidarność’”.

Zamiast odpowiedzi na pytania otrzymałam wykład architekta na temat znaczenia ładu przestrzennego, o czym - biorąc pod uwagę liczne krytyczne wypowiedzi na temat wyglądu naszej gminy - mieszkańców naszej społeczności nie trzeba chyba przekonywać.

Dowiedziałam się też, iż „w nazwie pozycji budżetowej – „obelisk…” chodzi o hasło - symbol przedsięwzięcia o dużo szerszym znaczeniu niż sama forma plastyczna, poświęcona Znanej Osobie i wartościom idei”.

W związku z tym, że chciałabym wiedzieć na co mają być przeznaczone nasze pieniądze, proszę o podanie:

Co zostanie zrobione za 100.000 zł widniejące w budżecie jako pozycja „Wykonanie obelisku upamiętniającego pontyfikat Jana Pawła II i NSZZ ‘Solidarność’”?

Proszę nie pisać czegoś w stylu „zostanie wykonana przebudowa placyku w centrum Jabłonny”. Oczekuję wskazania wszystkich planowanych zakupów towarów i usług. tzn. na co będą opiewać faktury/ rachunki/umowy? A jeśli będzie to zlecone jednemu wykonawcy i na fakturze będzie widniało coś w stylu „przebudowa czegoś tam”, to proszę o wykaz robót umieszczony w umowie (na tym etapie będzie to wykaz, który był podstawą oszacowania kwoty przeznaczonej na ten cel, czyli 100.000 zł)

Pozostałe pytania w sprawie pozwolę sobie zadać, jak już dowiem się (bo żywię nadzieję, że w końcu się dowiem) na co mają być przeznaczone te pieniądze.

 

I jeszcze dodatkowe pytanie:

Czy udzielenie obszernej informacji na temat ładu przestrzennego zostało zlecone panu Kołakowskiemu (jeśli tak to ile kosztowało?), czy może tekst zaczerpnięto z jakiejś jego obszerniejszej pracy?

 

I jeszcze jedna kwestia:

Pani Joanno, przed chwilą sprawdziłam na stronie gminy jeszcze raz zakładkę „Inwestycje gminne - budżet 2006” gminy i nie znalazłam tam pozycji, które Pani podaje na końcu odpowiedzi:

- „gospodarka mieszkaniowa – 567.150,- zł, w tym 105.000,- zł wydatki mieszkaniowe”

- „oświata i wychowanie – 8.454.097,- zł”.

Jest tam tylko:

- „gospodarka mieszkaniowa – 105.000 zł”

- „oświata i wychowanie – 28.000 zł”

Natomiast pozycja „Wykonanie projektu i budowa sieci wodociągowej - I etap” opiewa faktycznie na 900.000 zł, tylko że wydatki własne gminy to 100.000 zł, a aż 800.000 zł zostanie sfinansowane pożyczką/kredytem, co przecież kosztuje.

 

W związku z powyższym, wnioskuję iż:

1. sugeruje Pani, że nie umiem czytać,

lub

2. sugeruje Pani, że Pani nie umie czytać,

lub

3. przedstawione na stronie internetowej gminy informacje o planowanych inwestycjach są nierzetelne (nieprawdziwe).

Proszę o wskazanie, który z wniosków jest prawdziwy.

 

Liczę na to, iż tym razem otrzymam odpowiedzi na moje 3 pytania."

 

Jeżeli Was nudzę i zaśmiecam Forum korespondencją z gminą, dajcie znać, a przestanę (tu pisać, bo szykuję jeszcze z 5 pytań do wójta - w sprawach różnych).

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...