Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Grazia 111 pocieszę Cię ,5 miesięcy to nie długo,my czekaliśmy trzy lata jak nie dłużej.Najpierw odmowa jakiej kolwiek budowy bo plan nie przewidywał .Póżniej pisaliśmy protest,został uwzględniony i czekanie ze dwa lata na zmianę w planach,które niby już są ale jeszcze nie zatwierdzone.Dopiero można było występować o warunki zabudowy,które dostalismy na jesieni ubiegłego roku.odlesianie itd.W końcu upragnione pozwolenie. :D

Trzymam kciuki abyś szybciutko zaczęla budowanie.Ja już nie mogę się doczekać :)

 

Podobno jestem optymistką, mówiąc o 5 miesiącach :D

ale mam nadzieję, że to się nie przeciągnie. Do tego stopnia jestem przekonana, że wszystko pójdzie "gładko", że zakupiłam projekt, ale podobno mam 2 lata na rozpoczęcie budowy..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Szukamy sprawdzonego stolarza do obłożenia drewnem schodów betonowych. Ktoś może zna?

Dla tych, co na podobnym etapie (znaczy, wykończają się :evil: ) - mamy do oddania po cenie zakupu (dobrej, 46 PLN) cztery 5kg worki fugi Mapei Ultracolor beżowej nr 131. Zmieniła się nam koncepcja w ostatniej chwili... Ktoś może potrzebuje?

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jestem optymistką, mówiąc o 5 miesiącach :D

ale mam nadzieję, że to się nie przeciągnie. Do tego stopnia jestem przekonana, że wszystko pójdzie "gładko", że zakupiłam projekt, ale podobno mam 2 lata na rozpoczęcie budowy..... :)

 

Dwa lata od chwili otrzymania pozwolenia na budowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak przyspieszyć wpis do K.Wieczystaj{hipoteka}

Można wraz z wnioskiem złożyć podanie do Prezesa Sądu podanie o przyspieszenie dokonania wpisu ze wzgl. na... (np. - znaczne koszty ponoszone z tytułu ubezpieczenia kredytu) - choć akurat nam zrobili wpis w tydzień w ramach standardowej procedury.

 

2. ślimaku Maćku jak nazywa się twój projekt domku

Projekt nazywa się: "Prosty :-? dom Ślimaka Maćka i jego rodziny"

 

3. czy sładaliście wnioski o ustalenie warunków zabudowy

Owszem - bo nie było planu zagospodarowania. Bez decyzji o WZ ani rusz.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co warto zwrócić uwagę przy zamawianiu MAPEK i może czego żądać ?

Trzeba wziąć pod uwagę do jakiego celu te mapki mają służyć, chcąc np. robić wodociąg taka mapka musi obejmować cały obszar, przez który ten wodociąg będzie szedł. Do celów projektu zagospodarowania działki to standardowa mapka obejmująca Waszą działkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata od chwili otrzymania pozwolenia na budowę :)

No tak, ale podobno jest też termin dla realizacji danego projektu. Czyżby projekt był bezterminowy? :roll:

 

Tak, projekt gotowy jest bezterminowy. Mago ma rację, terminy lecą dopiero od uzyskania pozwolenia na budowę, przynajmniej raz na dwa lata musi pojawić się wpis w dzienniku budowy i mozna sobie budowac i budować. No ale tak źle chyba nie będzie :wink: Jest jeszcze termin dotyczący możliwości skorzystania z ulgi od kredytu - zakończenie budowy w ciągu 3 lat, licząc od końca roku w którym uzyskano pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mago[/b] ma rację, terminy lecą dopiero od uzyskania pozwolenia na budowę, przynajmniej raz na dwa lata musi pojawić się wpis w dzienniku budowy i mozna sobie budowac i budować. No ale tak źle chyba nie będzie :wink: Jest jeszcze termin dotyczący możliwości skorzystania z ulgi od kredytu - zakończenie budowy w ciągu 3 lat, licząc od końca roku w którym uzyskano pozwolenie na budowę.

 

 

to świetnie. Raz na dwa lata zapis w dzienniku? to ile lat można max. budować? :lol: :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Szukamy sprawdzonego stolarza do obłożenia drewnem schodów betonowych. Ktoś może zna?

Dla tych, co na podobnym etapie (znaczy, wykończają się :evil: ) - mamy do oddania po cenie zakupu (dobrej, 46 PLN) cztery 5kg worki fugi Mapei Ultracolor beżowej nr 131. Zmieniła się nam koncepcja w ostatniej chwili... Ktoś może potrzebuje?

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

 

 

Cześć, cześć!!!!

 

Zadzwoń do Mariusza (tel podawałem już wcześniej) i powołaj się na mnie. Wiem że robi też stopnie z drewna egzotycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario

 

A propos gospodarki komunalnej, ja mam podpisaną umowę na wywóz śmieci z firmą BŁYSK z Nowego Dworu i za wywiezienie pojemnika(worka) o pojemności 120l raz na 2 tyg płacę 9.20 pln więc te gminne 4,20/tydz to żadna łaska czy też złoty interes.

Jeśli chodzi o Twoją wymianę uprzejmości z Gminą to jestem za i żałuję że nie mogę Cię wesprzeć, bo nie mam jeszcze podłaczonej sieci.

Pozdrowienia i powodzenia na egzaminach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...