Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tyle wyniosły koszty poboczne , tak padlo na zebraniu . Tyle mamy zapłacić dodatkowo . Za 2 lata nieplaconych należności - coś 420 tyś . Ale czy ugoda jest prawna , to nikt nie wie . to się okaże za 2 lata jak zapłacimy odsetki . A tak na maginesie droga młodzieży , to nie sztuka się wybudować , sztuka -żyć . A na zebraniu sołeckim , kto był a ....??? Nikogo z młodych ja nie widzial . Tubylcy jeno .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie dotyczące wywozu śmieci? podrzućcie jakieś numery telefonów albo nazwy firm z których korzystacie. A może komuś z was chce się napisać jakie takie firmy mają warunki?

Z góry dziękuję i proszę o pomoc bo śmieci nas zasypują :(

 

My korzystaliśmy - przy śmieciach budowlanych - i korzystamy z usług Zakładu Usług Komunalno-Socjalnych Eugeniusz Pacewicz w Legionowie, przy ul. Myśliwskiej 18; tel: 784-58-38.

Co do warunków, to najlepiej zadzwonić i spytać, bo to zależy jakie i ile masz śmieci. No i zawsze można się potargować!

 

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo proszę Was o podanie jakiś namiarów na dobre i nie drogie betoniarnie w okolicy lub tel.do firm z których sami braliście?Szukam też w okolicy składów ze stalą zbrojeniową. :oops:

 

Ceny betonu przynajmniej w zeszłym roku były wszędzie takie same, jakby jakaś zmowa :wink:, np. beton B20 za 150zł netto. Ja kupowałem w firmie WProgres z Legionowa Łajsk. Umawiając się na dostawę na popołudnie trzeba wziąć pod uwagę nakładające się w ciągu dnia opóźnienia (ale tak chyba jest wszędzie), poza tym beton bardzo dobrej jakości, miła obsługa.

 

Stal kupowałem w firmie Mańk na ul Płochocińskiej, tam wychodziło najkorzystniej cenowo. Ale stal jest tez dostępna np. w Isobud (tuż za płotem w Michałowie :wink: ), w Zakpolu w Nieporęcie (warto od razu porozmawiać z szefem i zapewnić sobie drugą cenę), w Aglobud w Nowym Dworze (i stal i beton).

 

Podaję telefony na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocky - sporo, ale szczerze mówiąc, nie pamiętam, ile.

Mago - myśmy tak zrobili: absolutną większość materiałów na stan surowy otwarty oraz większość na ocieplenie dachu kupiliśmy w Dachmurze, po solidnych negocjacjach. IMHO to się opłaca - ceny globalnie dobre, dostawy bez problemu, spora oszczędność czasu, poza tym większą część z usługą budowlaną (czyli 7% VAT) - ale z pewnością niektóre rzeczy można było kupić taniej, gdyby dobrze poszukać.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśmy tak zrobili: absolutną większość materiałów na stan surowy otwarty oraz większość na ocieplenie dachu kupiliśmy w Dachmurze, po solidnych negocjacjach. IMHO to się opłaca - ceny globalnie dobre, dostawy bez problemu, spora oszczędność czasu, poza tym większą część z usługą budowlaną (czyli 7% VAT) - ale z pewnością niektóre rzeczy można było kupić taniej, gdyby dobrze poszukać
.

Maciek

Bardzo dziękuję za informację ,wczoraj właśnie dałam do Dachmuru projekt,żeby dokladnie określili ilość i ceny materiałow na stan surowy.Zobaczymy jak wyliczą.Orientacyjnie wiem po ile niektóre materiały mają inne hurtownie w pobliżu.Cenną informacją jest jak piszesz ich solidność :DCzy mógł byś napisać mi jeszcze jak duże upusty można u nich wynegocjować i czy brałeś konkretną usługę,żeby 7%VAT?Czy tak naliczyli tylko materiały.Istotną informacją dla mnie jest też ich dostawa na teren budowy.Czy w mniejszych partiach dowożą i ile wcześniej trzeba zamawiać?Jak liczą za transport?W kazdym razie biorę ich obsługę pod uwagę.Na pewno ułatwia to budowę.Mnie by to urządzało

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo proszę Was o podanie jakiś namiarów na dobre i nie drogie betoniarnie w okolicy lub tel.do firm z których sami braliście?Szukam też w okolicy składów ze stalą zbrojeniową. :oops:

 

Ceny betonu przynajmniej w zeszłym roku były wszędzie takie same, jakby jakaś zmowa :wink:, np. beton B20 za 150zł netto. Ja kupowałem w firmie WProgres z Legionowa Łajsk. Umawiając się na dostawę na popołudnie trzeba wziąć pod uwagę nakładające się w ciągu dnia opóźnienia (ale tak chyba jest wszędzie), poza tym beton bardzo dobrej jakości, miła obsługa.

 

Potwierdzam i też polecam betoniarnię WProgres. Ja co prawda kupowałem przez skład budowlany ZAKPOL (i drożej :( ), ale później miałem kontakt bezpośredni z betoniarnią.

Tel. bezpośredni: 606330442

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystaliście już z usług kominiarza i możecie podać jakieś namiary? Wykonano mi właśnie instalację odbiorczą gazu i aby dopełnić formalności muszę uzyskać protokół kominiarski. Czy może od razu załatwić z kominiarzem inne (jakie?) dokumenty potrzebne później do odbioru domu (np.opinia o drugim kominie od kominka, jeżeli potrzebna)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...