Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No niech no tylko ja rozpocznę!

Renatka miło Cię słyszeć :) !

 

Zobaczymy jak będzie dalej.

mago będzie dobrze 8) !

 

U nas na budowie spore postępy, ale spraw jest tyle, że trudno to wszystko objąć. Już za niecałe siedem godzin Eimund z ekipą ma u nas wylewać podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

Rocky - widze, ze u Ciebie wylewki bedzie robila ta sama ekipa co u nas. My wybralismy Eimunda, bo byl polecany na forum Muratora. Nie wiem, byc moze bede pierwsza osoba nie do konca zadowolona z jakosci wykonania, ale niestety tak jest. Musze skontaktowac sie jeszcze z Eimundem i najlepiej, by On sam zobaczyl stan wylewek, ale moim zdaniem tak nie powinny one wygladac.

 

Dam znac, gdy juz bedzie po wizji lokalnej.

 

milego dnia Grupo Chotomowska

 

EWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja czekam i czekam...czekam i czekam na to pozwolenie jestem coraz bardziej zła :evil

Pocieszę Cię ,my załatwialiśmy od 2001r-wtedy odmowa ,bo las.Protest do planu zagospodarowania,który został przyjęty .Koniec starych planów,gmina ustala nowy (2-3 lata) i bedzie połowa budowlanej.W tej chwili plany niby są ale brak jeszcze zatwierdzenia wojewody maz.od jesieni zeszłego roku.Podpowiedz urzędników ,że możemy wystąpić ponownie o warunki zabudowy ruszyło dopiero sprawę do przodu.Machina ruszyła w czerwcu zeszłego roku i pozwolenie koniec lutego.br. :lol:W międzyczasie oczywiście cały czas szukanie informacji o materiałach,wybór domu itd.Trzymam kciuki abyś dostała jak najszybciej to pozwolenie :)I dostaniesz zanim się obejrzysz

zobaczysz

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocky

 

U nas na budowie spore postępy, ale spraw jest tyle, że trudno to wszystko objąć.

Fajnie,że tak szybko idzie u Ciebie robota .Takie wiadomości podnoszą człowieka na duchu :lol: Z niecierpliwością czekam na czas kiedy i my będziemy na podobnym etapie :) może w przyszłym roku.

Co do ekipy -to chcieli sobie dzisiaj pójść na skróty i bloczki fundamentowe próbowali zasypać po jednokrotnym smarowaniu Dysperbitem.Oczywiście musieli odkopać to co zasypali i będą czyścic i jeszcze raz mazać.A to tylko dzięki waszym informacjom Grupo Chotomowska.Dzięki,dzięki,dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja czekam i czekam...czekam i czekam na to pozwolenie jestem coraz bardziej zła :evil

Pocieszę Cię ,my załatwialiśmy od 2001r-wtedy odmowa ,bo las.Protest do planu zagospodarowania,który został przyjęty .Koniec starych planów,gmina ustala nowy (2-3 lata) i bedzie połowa budowlanej.W tej chwili plany niby są ale brak jeszcze zatwierdzenia wojewody maz.od jesieni zeszłego roku.Podpowiedz urzędników ,że możemy wystąpić ponownie o warunki zabudowy ruszyło dopiero sprawę do przodu.Machina ruszyła w czerwcu zeszłego roku i pozwolenie koniec lutego.br. :lol:W międzyczasie oczywiście cały czas szukanie informacji o materiałach,wybór domu itd.Trzymam kciuki abyś dostała jak najszybciej to pozwolenie :)I dostaniesz zanim się obejrzysz

zobaczysz

:lol:

 

 

Dzięki za pocieszenie :wink: ...mam nadzieję,ze to juz za chwilkę,ze to juz za momencik będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa Chotomowska OŻYŁA !!! :D

mago to co piszesz utwierdza mnie w przekonaniu, że czas spędzony na forum nie jest czasem straconym. Czasem mam wyrzuty sumienia, że czytam i czytam.

Skąd masz ekipę, z polecenia? Teraz to już będą chodzić jak w zegarku :wink:

 

Rocky żałuję, że nie mogę sobie pooglądać zdjęć Twojego domku :( . A co najważniejsze to Twoja strona obfitowała w cenne informacje typu co, gdzie i za ile ; jaka kolejność czynności, sprawdzeni wykonawcy, czy już nie pojawią się ??? :(

A jaki imponujący postęp na budowie - podłogi ! Pewnie się wprowadzicie w tym roku, prawda?

 

Aha26 cierpliwość jest cnotą, pewnie jedną z trudniejszych :x Wiem coś o tym. Z pewnością dłużej ją ćwiczę, niestety, kurcze :wink: a końca nie widać. Jeśli Cię to pocieszy, to napewno wystartujesz pierwsza :D Nos do góry!!! mago się doczekała

 

pawel i renia jak dobrze, że Wy zadajecie te mądre pytania, bo już ja nie będę musiała ha, ha, ha, podobnie jak i następne ziolonogłowe ludki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz ekipę, z polecenia? Teraz to już będą chodzić jak w zegarku :wink:[/ quote]

 

Renatka

Nie skorzystałam z żadnej poleconej ekipy a to tylko datego,że chciałam zacząć jak najszybciej(tyle czekania).a te polecane miałe terminy póżniejsze lub trzeba by im zapewnić jakiś nocleg itd.Moją ekipę znalazłam przez internet , zadzwoniłam i po rozmowie umówiłam się znim na działce.Powiem szczerze że z tych różnych ekip jako jedyny potrafił sprzedać swoją wiedzę.Widać ,że ma pojęcie o tym co robi i o czym mówi.Pracuje cały rok.Dał wszystkie dane swojej firmy z NIP-em itd.Kilka adresów gdzie ostatnio prowadził prace.Dzwoniłam do dwóch osób-były zadowolone,więc krąg ekipowy znacznie się zawężył.Mogę powiedzieć ,że na mojej budowie jest codziennie,nie widziałam ,żeby jego ludzie popijali piwko.Pracują od 7 do 16-17,mieszkają około 40min od mojej działki.przyjeżdza ich od 4 do 6 w zależności od potrzeb.Wykop pod fundament z zalewaniem 2 i pół dnia.Teraz bloczki ,zdejmowanie humusu,mazanie i ocieplanie trochę im schodzi ponieważ mam bardzo dużo korzeni(las).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekipy -to chcieli sobie dzisiaj pójść na skróty i bloczki fundamentowe próbowali zasypać po jednokrotnym smarowaniu Dysperbitem.Oczywiście musieli odkopać to co zasypali i będą czyścic i jeszcze raz mazać.A to tylko dzięki waszym informacjom Grupo Chotomowska.Dzięki,dzięki,dzięki

 

Witam wszystkich!

 

Mago skąd masz ekipę?

 

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocky - widze, ze u Ciebie wylewki bedzie robila ta sama ekipa co u nas. My wybralismy Eimunda, bo byl polecany na forum Muratora. Nie wiem, byc moze bede pierwsza osoba nie do konca zadowolona z jakosci wykonania, ale niestety tak jest.

HAWAJKA a co się dzieje z wylewkami? Jak je pielegnowałaś, mi poradzono polewać wodą, a dziś bądź jutro zlać porządnie i nakryć folią malarską.

 

A odnośnie ekipy Eimunda to jak dla mnie wzór ekipa. Jest ich pięciu kazdy dobrze wie co ma robić, są bardzo dobrze zorganizowani i zgrani. Od godz. 7 do 16 zrobili 180m2 wylewek, posprzątali po sobie i pojechali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak mało piszecie? Nie chcecie się chwalić swoimi domkami czy co? :-?

 

Czuję się przywołana do odpowiedzi :wink: , choć nie za bardzo jest się czym chwalić. Prace z notorycznego braku czasu i niedostatku gotówki posuwają się bardzo powoli. Ale coś tam przybyło: listwy przypodłogowe, większość frontów w kuchni, parapety na dole (teraz ściany wokół nich wymagają "dopracowania"), 13 wywrotek ziemi (jeszcze wymaga wyrównania), huśtawka i piaskownica (ta ostatnia jeszcze nie wkopana i jeszcze bez piasku), no i mini-ogródek warzywny.

Aha, i nieustannie przybywa mi kilogramów :wink: :) (niezależnie od czasu i gotówki :wink: )

 

Kilkanaście dni temu minęła rocznica wprowadzenia się do naszego domku i czas zrobić podsumowanie kosztów utrzymania za ten rok, ale tak jakoś czasu zawsze za mało.

 

No niech no tylko ja rozpocznę! .... to..... Was zamęczę szczegółami ze swojej budowy. Będziecie mnie mieli dosyć. Będę się chwaliła każdą wymurowaną ścianą, zobaczycie. :wink: :wink: :wink:

 

Renatko, trzymam za słowo :) , bo było tu już kilku takich (np. Sylwek, Rocky), którzy na początku budowy skrupulatnie informowali o jej postępach, a potem tak jakoś...zniknęli.... :wink:

Bo jakoś tak jest, że im dalej w budowę, tym mniej czasu na wszystko inne :wink: i "wykończeniówka wykańcza" (inwestora, oczywiście) nie tylko finansowo ale i psychicznie...

 

Nusia, Byku, czy już jesteście we trójkę? :D

Przed nami jeszcze 2 miesiące oczekiwania na córeczkę...

 

Pozdrawiam wszystkich: marzących i czekających, budujących i tych co już mieszkają :D , Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jakoś tak jest, że im dalej w budowę, tym mniej czasu na wszystko inne :wink: i "wykończeniówka wykańcza" (inwestora, oczywiście) nie tylko finansowo ale i psychicznie...

Czasu jest rzeczywiście trochę za mało na wszystko, a spraw do załatwienia jest bez liku, jak chociażby jakie parapety na zewnątrz, a jakie do wewnątrz i gdzie je kupić, wybrać tynk na elewację, rozejrzeć się za drzwiami wewnętrznymi, umówić dekarza do okien dachowych i podbitki, po czym zgrać ekipę do ocieplenia i zabudowy poddasza i zakupić potrzebne materiały, przypomnieć się hydraulikowi, wybrać ceramikę sanitarną do łazienek, pomyśleć nad meblami do kuchni i sprzętem AGD, pojeździć za płytkami i panelami, jakoś zaaranżować łazienki, dograć wygląd kominka z kominkarzem, wybrać farby do malowania wnętrz, pomyśleć nad ogrodzeniem...

Ale wcale nie jest tak źle :wink:

Tylko takich problemów Wam życzę 8) ,

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...