Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

czy i ja mogę się przyłączyć do pytania o drewno na więźbę? Też chciałabym wiedzieć, gdzie opłaca się szukać...

A gdzie zaopatrywaliście się w dachówki? Gdzieś w naszerj okolicy? Czy możecie nam coś polecić? Bardzo proszę.

:roll:

Gdybym umiała, wkleiłabym zdjęcie naszej chatki (tzn. początku naszej chatki - bo mamy "już" ściany parteru), ale nie umiem. Jak się nauczę, to przedstawię nasze cegły :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info dla tych co szukają DACHU

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=45467&postdays=0&postorder=asc&start=0

ELIZA 23 a jeśli chodzi foto to bardzo fajny i prosty program jest tu:

http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=45923&postdays=0&postorder=asc&start=60

na początku trzeba się troche pomęczyć ale potem to już prosto :wink: :wink: :wink:

1.najpierw przeglądaj{swoje foto w komput.}

2.resize image 800/600

3.host it

4. CZEKAMY

5.oznaczamy odnośnikna dole {show image....}

6.wklejamy odnośnik{foto}do albumu lub na stronę w Dzienniku

- oczywiście zanim wkleimy poprzedzamy to {url}który pobieramy z paska narzędzi

7 a tak to będzie wyglądało :wink:

 

http://img426.imageshack.us/my.php?image=0qfjjn2x7sgnqp3tmed1ib.jpg

POZDRO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pięknie mieszkańców Chotomowa. Cieszę się, że tu trafiłem, widzę że oprócz "chotomowiaków" udzielają się tutaj mieszkańcy chyba całego powiatu. Dobrze się składa, bo ja właśnie szukam swojego miejsca na Ziemi. I właściwie zostaje jedna alternatywa - albo Chotomów albo Serock. Chotomów co prawda bardziej ekskluzywny i bilżej "stolycy", ale ziemi już jakby brak i drogo niemiłosiernie. Serock pewnie bardziej prowincją zalatuje (nawet krowy na ulicy tu widziałem), ale jeszcze całkiem ładne działki za rozsądne pieniądze można tu kupić. Jeśli można prosić, podzielcie się swoimi przemyśleniami, dlaczego wybraliście właśnie to miejsce, które wybraliście i jakie za i przeciw braliście pod uwagę, bo przecież nie tylko cena i uzbrojenie działki się liczy. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi, o które proszę w wątku (tzn żeby nie "zaśmiecać" tego, dałem sondaż w dziale sondaże):

 

Wiem, że to trochę roboty, ale jeśli można prosić, udzielajcie odpowiedzi w dziale sondaże:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=72303

 

 

Ja na Twoim miejscu wybrałabym Chotomow ewentualnie Jabłonnę{sama tu działkę kupiłam}. O Serocku mam bardzo niemiłe zdanie,mam też niemiłe przezycia z tego miasteczka zwiazane z tamtejszym chuliganstwem :evil: i dlatego nie polecam tej miejscowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa Chotomowska OŻYŁA !!! :D

I to jak :o :lol:

 

Rocky ... Pewnie się wprowadzicie w tym roku, prawda?

Tak, planujemy przeprowadzkę w tym roku, może we wrześniu :oops: się uda. Oby się udało dopełnić formalności, bo do zrobienia to jeszcze trochę zostanie. Ale nic to, jeszcze rok temu była pusta działka, a tu już stoi nasz dom, prawie gotowy do zamieszkania, nie do wiary !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy i ja mogę się przyłączyć do pytania o drewno na więźbę? Też chciałabym wiedzieć, gdzie opłaca się szukać...

A gdzie zaopatrywaliście się w dachówki? Gdzieś w naszerj okolicy? Czy możecie nam coś polecić? Bardzo proszę.

:roll:

 

elza23 miło Cię słyszeć, fajnie że budowa idzie do przodu :)

 

Odnośnie więźby to my kupowaliśmy więźbę impregnowaną ciśnieniowo w ogromnym tartaku pod Radomiem, dostałem tam kontakt od forumowicza pattaya i jestem bardzo zadowolony z więźby, chociaż tania nie była. Telefon 48 384-79-47.

 

Dachówkę kupiliśmy akurat w promocji z firmy RuppCeramica, bezpośrednio przez dekarza, który nam pokrywał dach, dzięki czemu od razu na 7%. Telefon podaję na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no odezwałam się, odezwałam...

ale to, że się nie odzywałam, to nie znaczy, że tu nie zaglądałam...

Wiem, na przykłąd że grupa się przyszłościowo rozrasta (i nie mam na myśli tylko nowych forumowiczów:wink: ).

Ale bardzo mi miło, że ktoś jeszcze mnie pamięta :p :p :p

Oczywiście bardzo dziękuję za informacje na temat dachu.

 

Rocky, zadałam Ci przed chwilą pytanie na priv, bo najpierw przeczytałam pocztę, a potem forum. Więc odpowiedź już znam. :cry:

 

Paweł i renia - dziękuję za instrukcję na temat zdjęć. Spróbuję, ale nie jestem pewna, czy jestem w stanie przez to przebrnąć - do tej pory nie mogę rozgryźć naszego aparatu foto, a mamy go już chyba ze 2 lata :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa Chotomowska OŻYŁA !!! :D

I to jak :o :lol:

 

Rocky ... Pewnie się wprowadzicie w tym roku, prawda?

Tak, planujemy przeprowadzkę w tym roku, może we wrześniu :oops: się uda. Oby się udało dopełnić formalności, bo do zrobienia to jeszcze trochę zostanie. Ale nic to, jeszcze rok temu była pusta działka, a tu już stoi nasz dom, prawie gotowy do zamieszkania, nie do wiary !

 

 

ALE FAJNIE ,ZE TAK SZYBCIUTKO IDA U CIEBIE PRACE. :D

Rocky -ja też proszę o namiary na dekarza,jeśli możesz :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :oops:

Przy ścianach konstrukcyjnych zewnętrznych murarze dochodzą do okien i nie pasuje im wielkość pustaka ,czym uzupełniają pod oknami,zwykłymi pełnymi cegłami czy połowkami maxa czy innymi ,które mają podobną przepuszczalność ciepla np.k-2 :oops: Wyczytałam ,że nie powinno się sztukować cegłami i zaprawą ponieważ robią się mostki termiczne

Pewnie głupie pytanie ale może ktoś odpowie :)

I drugie pytanie-z czego ściany działowe(oprócz płyt gips),żeby były mocne i nie za grube :-? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuuuugiej przerwie! Już niedługo do Was dołaczymy (z żoną)bardziej aktywnie, bo w końcu mamy projekt i od tygodnia złożone papiery na PnB. Trochę zaczynamy panikować jak udźwigniemy to całe przedsiewziecie, no ale nie świeci garnki lepią.... A jak widzimy po waszych wypowiedziach, mury pną się do góry. Czy ktoś z Was buduje się w okolicach Kisielewskiego???? Bo my na Polnej

Czaro

 

Tak jak napisał Sonal,jestesmy z Osiedlowej...a POlna to 1 rzut beretem od nas :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe rzeczy piszą. Czy myśleliście o założeniu pompy ciepła? Kiedyś się tym interesowałam. Pytałam nawet o to w firmach budowlanych - jakieś pół roku temu. Nic o tym nie słyszeli więc pomyślałam, że może bardzo drogie i skoro niezbyt popularne, to pewnie niewielu fachowców.

 

Czy ktoś w naszej Grupie Chotomowskiej eksperymentuje z pompą ciepła?

 

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszą. Czy myśleliście o założeniu pompy ciepła? Kiedyś się tym interesowałam. Pytałam nawet o to w firmach budowlanych - jakieś pół roku temu. Nic o tym nie słyszeli więc pomyślałam, że może bardzo drogie i skoro niezbyt popularne, to pewnie niewielu fachowców.

 

Czy ktoś w naszej Grupie Chotomowskiej eksperymentuje z pompą ciepła

G.

 

My myślimy o założeniu pompy ciepła,gaz w naszym przypadku się nie opłaca,za daleko-ponad 100m od drogi.Myślimy o połączeniu pompy i kominka z Makrotermu .Ogrzewanie niskotemperaturowe.W całym domu podłogówka bez grzejników.Rozmowy z przedstawicielami od pomp trwają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mago- teoretycznie nie ma to wieększego znaczenia , bo i tak to ocieplisz ,jeśli jest to ściana podwójna . Jeśli nie za późno to murarze powinni pod ostatnią warstwę pod otworem okiennym polożyć dwa pręty zbrojeniowe o długości takiej jak nadproże / może być dłuższe /Zabespieczy to później przed pęknięciem ściany pod oknem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mago- teoretycznie nie ma to wieększego znaczenia , bo i tak to ocieplisz ,jeśli jest to ściana podwójna . Jeśli nie za późno to murarze powinni pod ostatnią warstwę pod otworem okiennym polożyć dwa pręty zbrojeniowe o długości takiej jak nadproże / może być dłuższe /Zabespieczy to później przed pęknięciem ściany pod oknem

 

Marian44 dzięki za odpowiedż.

Nie jest za póżno,mam dopiero zrobione fundamenty i wejdą do mnie dopiero koło 12.06.Sciana max 30 i styropian.Pytam ponieważ o cegle pełnej do sztukowania mówil ostatnio mój wykonawca.Ja natomiast przeczytałam na jakimś forum ,zeby nie sztukować cegłami i zaprawami ponieważ powstają mostki.Wolę wcześniej wiedzieć i pilnować,żeby zrobili tak jak powinni a nie jak im będzie wygodniej. :oops:

Ale przypilnuję z tymi prętami :p Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grazia111

ostatnio coraz głębiej zagłębiamy się w wiedze z FORUM i kiedy trafiamy na ciekawy wątek to warto go WYŁOWIĆ i wpakować w Grupę z którą się utożsamiamy bo nigdy nie wiadomo komu się przyda.

co do Pompy C. to temat w ciągu 2 ostatnich dni zrobił nam niezłą sieczkę z Mózgu {+ i -} a czy byśmy chcieli?? oj tak tylko ta KASA trochę POWALA

no ale przecież buduje się dla siebie a nie dla wroga i może temat jest warty głębszego sprawdzenia .

na razie jesteśmy biernymi obserwatorami wielu tematów ale decyzje będą zapadać jak dostaniemy Projekt i PnB.

 

POZDRO....... :wink: [ ale się rozgadałem :roll: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grazia111

ostatnio coraz głębiej zagłębiamy się w wiedze z FORUM i kiedy trafiamy na ciekawy wątek to warto go WYŁOWIĆ i wpakować w Grupę z którą się utożsamiamy bo nigdy nie wiadomo komu się przyda.

co do Pompy C. to temat w ciągu 2 ostatnich dni zrobił nam niezłą sieczkę z Mózgu {+ i -} a czy byśmy chcieli?? oj tak tylko ta KASA trochę POWALA

no ale przecież buduje się dla siebie a nie dla wroga i może temat jest warty głębszego sprawdzenia .

na razie jesteśmy biernymi obserwatorami wielu tematów ale decyzje będą zapadać jak dostaniemy Projekt i PnB.

 

POZDRO....... :wink: [ ale się rozgadałem :roll: ]

 

 

Zdaje się ,że Bank Ochrony Srodowiska daje nisko oprocentowane kredyty na tego typu instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...