Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Drodzy Forumowicze

Mam mały albo i duży dylemat.Chodzi o dostawę Max-220,która do mnie dotarła.Na cegłach wybita jest data 2004 r.Dziwi mnie trochę fakt,że przy zaczynających się problemach z dostawami z fabryk do hurtowni schodzą tak stare partie materiału.A może to były jekieś kwestionowane wcześniej partie.No i cena o 1/3 niższa niż obecnie proponowana przez fabrykę :o :roll: Co o tym sądzicie?Czekam na KB ,żeby obejrzał cegły i zdecydował brać czy nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

SONAL i AHA26

No rzeczywiście rzut beretem. Właśnie sobie uświadomiłem, że przechadzamy się Osiedlową na spacery z naszym psem przy okazji wizyt na naszych włościach..... Czyli to Wam tak się pną mury do góry??? A będziecie w sobotę u siebie - my się wybieramy

Czaro

 

 

Hello.....ja będe jutro na działeczce po południu.Moja działka to ta gdzie powbijane są sztachety i stoi taka zółta duza maszyna co nam humus sciągnęła :wink: {kurde nie wiem jak się ten sprzet nazywa :D }

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grazia111

ostatnio coraz głębiej zagłębiamy się w wiedze z FORUM i kiedy trafiamy na ciekawy wątek to warto go WYŁOWIĆ i wpakować w Grupę z którą się utożsamiamy bo nigdy nie wiadomo komu się przyda.

co do Pompy C. to temat w ciągu 2 ostatnich dni zrobił nam niezłą sieczkę z Mózgu {+ i -} a czy byśmy chcieli?? oj tak tylko ta KASA trochę POWALA

no ale przecież buduje się dla siebie a nie dla wroga i może temat jest warty głębszego sprawdzenia .

na razie jesteśmy biernymi obserwatorami wielu tematów ale decyzje będą zapadać jak dostaniemy Projekt i PnB.

 

POZDRO....... :wink: [ ale się rozgadałem :roll: ]

 

 

Zdaje się ,że Bank Ochrony Srodowiska daje nisko oprocentowane kredyty na tego typu instalacje

 

Super, tylko jeszcze mieć wystarczająco zdolności kredytowej do tylu kredytów.... 8)

A najlepiej poproszę dobrą wróżkę, która wyczaruje gotówkę na całą inwestycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grazia111

ostatnio coraz głębiej zagłębiamy się w wiedze z FORUM i kiedy trafiamy na ciekawy wątek to warto go WYŁOWIĆ i wpakować w Grupę z którą się utożsamiamy bo nigdy nie wiadomo komu się przyda.

co do Pompy C. to temat w ciągu 2 ostatnich dni zrobił nam niezłą sieczkę z Mózgu {+ i -} a czy byśmy chcieli?? oj tak tylko ta KASA trochę POWALA

no ale przecież buduje się dla siebie a nie dla wroga i może temat jest warty głębszego sprawdzenia .

na razie jesteśmy biernymi obserwatorami wielu tematów ale decyzje będą zapadać jak dostaniemy Projekt i PnB.

 

POZDRO....... :wink: [ ale się rozgadałem :roll: ]

 

U nas jest możliwość korzystania z gazu ziemnego. Dylemat mamy więc duży chociaż nie znam dokładnej kwoty, którą trzeba by wyłożyć za taką pompę ciepła. Dopiero po zaznajomieniu się ze szczegółami można dokonać wyboru.

 

Czy projekt już wybraliście?

 

pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy o poranku :wink: :wink: :wink: :wink:

niestety jeśli chodzi o PC jest to bardzo droga inwestycja jak na wstępnym etapie budowy lecz niestety ktoś kto nie ma alternatywy w postaci gazu a za bardzo nie chce się babrać z innymi systemami grzewczymi które i tak 5 zł nie kosztują i poza tym jest się "wygodnym i leniwym" to pozostaje jedynie PC.

na razie zbieramy opinie osób które posiadają PC i mogą w sposób obiektywny coś o nich powiedzieć

co do kosztów to niestety trzeba być przygotowanym na starcie z kwotą około 30 tyś no ale czy inne systemy są wiele tańsze.

dobra na razie skończę ten wywód z rana

grazia111

a jeśli chodzi o projekt to oczywiście wybrany :) tylko na razie wprowadzane są zmiany, zmiany i zmiany :roll: :roll: ale myślę że już nie długo będziemy mogli coś pokazać :p

 

POZDRO.........

 

 

PS jak by ktoś szukał BARAKU BUDOWLANEGO TO:

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=72743

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wtrącę "swoje 3 grosze" a propos pompy ciepła....

 

Rozważaliśmy swego czasu (lata 2003-2004) wybór takiego ogrzewania i zdecydowaliśmy się na olejowe, bo koszt pompy ciepła wówczas to było ponad 50 tys. zł, a kotłownia olejowa kosztowała nas 10,5 tys. zł (razem ze zbiornikiem na olej i całą instalacją). Do ww. kosztu PC należałoby w naszym przypadku doliczyć odsetki od kredytu, bo niestety nie mieliśmy takiej kasy....

Dodatkowym (choć w zasadzie pomijalnym biorąc pod uwagę koszty instalacji i użytkowania) było to, że oczywiste było dla nas iż podłogi będą drewniane, a więc odpada ogrzewanie podłogowe...

 

Z perspektywy jednego roku mieszkania w domku (ok. 150 m2 powierzchni użytkowej, bliźniak, z poddaszem użytkowym) nie żałujemy swojego wyboru. Przez ten rok na olej opałowy wydaliśmy 5 tys. zł, cała "praca" przy obsłudze ogrzewania to kontrolowanie poziomu oleju w zbiorniku i zamówienie dostawy.

 

Trudno oszacować, ile kosztowałaby nas eksploatacja pompy ciepła .... Orientacyjnie podam, iż znajomi mają takową (dom parterowy, ok. 140m2, dodatkowo z ogrzewaniem kominkowym i rekuperatorem) i eksplotacja (prąd) w ostatnim roku kosztowała ich ok. 1,6 tys. zł.

Biorąc to za punkt odniesienia (choć z pewnością obarczony jakimś błędem) można stwierdzić, że my na instalacji zaoszczędziliśmy 40 tys. zł, a oni teraz oszczędzają 3,4 tys. rocznie na eksploatacji ogrzewania (w rzeczywistosci pewnie troszkę mniej, bo nie wiem ile kosztuje ich eksploatacja kominka - nie licząc jego instalacji).

 

To tyle dywagacji na temat naszego wyboru....

 

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.....ja będe jutro na działeczce po południu.Moja działka to ta gdzie powbijane są sztachety i stoi taka zółta duza maszyna co nam humus sciągnęła :wink: {kurde nie wiem jak się ten sprzet nazywa :D }

 

koparka

 

 

OOOO.....koparka :o , :wink: ,dobrze wiedzieć,ale i tak ją juz ten pan zabrał wiec moją dzialkę teraz tylko po tym wystającym szambie mozna rozpoznać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wtrącę "swoje 3 grosze" a propos pompy ciepła....

 

Rozważaliśmy swego czasu (lata 2003-2004) wybór takiego ogrzewania i zdecydowaliśmy się na olejowe, bo koszt pompy ciepła wówczas to było ponad 50 tys. zł, a kotłownia olejowa kosztowała nas 10,5 tys. zł (razem ze zbiornikiem na olej i całą instalacją). Do ww. kosztu PC należałoby w naszym przypadku doliczyć odsetki od kredytu, bo niestety nie mieliśmy takiej kasy....

Dodatkowym (choć w zasadzie pomijalnym biorąc pod uwagę koszty instalacji i użytkowania) było to, że oczywiste było dla nas iż podłogi będą drewniane, a więc odpada ogrzewanie podłogowe...

 

Z perspektywy jednego roku mieszkania w domku (ok. 150 m2 powierzchni użytkowej, bliźniak, z poddaszem użytkowym) nie żałujemy swojego wyboru. Przez ten rok na olej opałowy wydaliśmy 5 tys. zł, cała "praca" przy obsłudze ogrzewania to kontrolowanie poziomu oleju w zbiorniku i zamówienie dostawy.

 

Trudno oszacować, ile kosztowałaby nas eksploatacja pompy ciepła .... Orientacyjnie podam, iż znajomi mają takową (dom parterowy, ok. 140m2, dodatkowo z ogrzewaniem kominkowym i rekuperatorem) i eksplotacja (prąd) w ostatnim roku kosztowała ich ok. 1,6 tys. zł.

Biorąc to za punkt odniesienia (choć z pewnością obarczony jakimś błędem) można stwierdzić, że my na instalacji zaoszczędziliśmy 40 tys. zł, a oni teraz oszczędzają 3,4 tys. rocznie na eksploatacji ogrzewania (w rzeczywistosci pewnie troszkę mniej, bo nie wiem ile kosztuje ich eksploatacja kominka - nie licząc jego instalacji).

 

To tyle dywagacji na temat naszego wyboru....

 

Pozdrawiam, Maria

 

 

Czyli po 12 latach zacznie się opłacać posiadanie pompy ciepła plus jeszcze kilka lat trzeba dodać na prowizję banku, odsetki i inne dodatkowe opłaty związane z zaciągnięciem kredytu na tą niedrogą w eksploatacji instalcję.

 

To jednak chyba odczekamy i pomyślimy o tym, jak zbierzemy na to gotówkę. Chociaż porównując to z gazem ziemnym, to okaże się, że pc zacznie być korzystna po jeszcze dłuższym okresie czasu.

 

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary Brzozowski

skoro wycinasz krzaczory na Polnej to może ta cała operacja odbywa się za moim "płotem" (którego oczywiście jeszcze nie ma :wink: ) tam jest tego towaru "od metra" , ktosik kupił sobie w tym roku tą działeczkę ale jeszcze nie zarządził dzika przyrodą 8)

 

Aha 26

Skoro już rozpoczęły sie u Ciebie sprawy koparkowe , to pewnie będziesz bywała częściej w Chotomowie i uda nam sie spotkać,prawdę mówiąc to ja ciągle się domyślam , która to Twoja działeczka, ale żółte bliżniaki na rogu są chyba dwa :wink:

 

U nas budowanie pełną parą ...mury pną się już do góry ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary Brzozowski

skoro wycinasz krzaczory na Polnej to może ta cała operacja odbywa się za moim "płotem" (którego oczywiście jeszcze nie ma :wink: ) tam jest tego towaru "od metra" , ktosik kupił sobie w tym roku tą działeczkę ale jeszcze nie zarządził dzika przyrodą 8)

 

Aha 26

Skoro już rozpoczęły sie u Ciebie sprawy koparkowe , to pewnie będziesz bywała częściej w Chotomowie i uda nam sie spotkać,prawdę mówiąc to ja ciągle się domyślam , która to Twoja działeczka, ale żółte bliżniaki na rogu są chyba dwa :wink:

 

U nas budowanie pełną parą ...mury pną się już do góry ! :D

 

 

Ja to wiem,ktora jest Twoja,juz tam nawet spacerowałam sobie!!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary Brzozowski

skoro wycinasz krzaczory na Polnej to może ta cała operacja odbywa się za moim "płotem" (którego oczywiście jeszcze nie ma :wink: ) tam jest tego towaru "od metra" , ktosik kupił sobie w tym roku tą działeczkę ale jeszcze nie zarządził dzika przyrodą 8)

 

Aha 26

Skoro już rozpoczęły sie u Ciebie sprawy koparkowe , to pewnie będziesz bywała częściej w Chotomowie i uda nam sie spotkać,prawdę mówiąc to ja ciągle się domyślam , która to Twoja działeczka, ale żółte bliżniaki na rogu są chyba dwa :wink:

 

U nas budowanie pełną parą ...mury pną się już do góry ! :D

 

 

Ja to wiem,ktora jest Twoja,juz tam nawet spacerowałam sobie!!!! :wink:

 

 

Ad1 beaokey

Nasz działka jest trzecia wjeżdżając w Polną z Kisielewskiego, najpierw, na rogu jest skład materiałów budowlanych, potem jest czyjaś działka,a potem nasza działka :trzecia po prawej. Natomiast nie możemy się domyśleć, która jest Twoja.

 

 

Ad.2 Aha

Wczoraj oglądaliśmy postępy w ściąganiu humusu( dziwne słowo) na Twojej działce, no już wszystko gotowe, szczęsciara.

Wczoraj napisałem Ci na priv kilka pytań o sczegóły tego procesu "humusowania", czy czekac mam cierpliwie??

 

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Serocku mam bardzo niemiłe zdanie,mam też niemiłe przezycia z tego miasteczka zwiazane z tamtejszym chuliganstwem :evil: i dlatego nie polecam tej miejscowosci.

 

"aha26" mogłabyś sprecyzować, dlaczego masz o Serocku "bardzo niemiłe zdanie", sprawy chuligaństwa pomińmy, bo chuligaństwo granic nie uznaje, jest wszędzie, nawet w Chotomowie (http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=29535&w=25373027).

 

ankieta w dziale http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=72303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...