Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Ja to już sama nie wiem co lepsze,właśnie wraz z kominem wkładają mi wkład ceramiczny fi200.tylko po co do komina z kominkiem wkład jeśli komin dobrze od wewnątrz rapowany,tynkowany itd.,można zgłupieć :evil: :roll: Kiedyś były tylko murowane z cegły,ludzie palili wszystkim i kominy stoją do dziś

Z Twoich wcześniejszych wypowiedzi wynika że ten kominek będzie z płaszczem wodnym więc wkład do komina to dobre rozwiązanie

Chodzi o temperaturę spolin - przy normalnym kominku temperatuta ta jest wyższa więc starczy normalny murowany komin na zaprawie cementowej Inaczej jest gdy temperatura spalin może być niska - tam cegła mogła by się lasować i dlatego wkład do komina ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Rocky

Jeszcze raz dzięki,wzięłam wkład ceramiczny ze sklepu poleconego przez ciebie,moi wykonawcy twierdzili,że stalowy to zwykłe naciąganie na kasę.Może tak,może nie?Nie wiem.Właściciel sam przywiózł mi na budowę cały zestaw-duża wygoda

:p

 

grzegorzleg

Tobie też dziękuję,pewnie masz rację z tą temperaturą w kominie przy kominku z płaszczem wodnym.Producent kominka stwierdził,że nie potrzebne wkłady stalowe ale dobrze by było ocieplić komin.Jak można ocieplić sam komin-nie mam pojęcia.Daliśmy wkład ceramiczny bez dodatkowych ociepleń.Czas pokaże czy dobrze wybraliśmy

:wink:

anitajas1

Czy kominiarz mówił dlaczego nie wkładać stalowych wkładów? :-?

 

A tak wogóle to widzę,że ile kominów - to tyle rozwiązań.Szkoda ,ze nie ma nigdzie konkretów i zdani jesteśmy na niekoniecznie uczciwych sprzedawców,którzy chcą nam sprzedać jak najdrozszy towar. :(

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam po przerwie!

 

Te upały... Na mojej budowie, mam schody i teraz taras... wreszcie, ale mam. Niebawem (od poniedziałku) zabieram się za łazienki.

 

pozdrawiam wszystkich co odpoczywają i tych co budują

 

Życie na forum zamarło..., myślę że na budowach mimo słońca prace trwają

Również pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo słońca i upałów prace budowlane postępują.Powoli bo powoli ale zawsze coś.U nas w czwartek właśnie wylali strop i schody na poddasze.Teraz polewanie ,polewanie i polewanie.

Qrde, mimo lania wody pojawiły się nam małe pęknięcia.Czy u Was też pojawiały się jakieś rysy. :-?

My również pozdrawiamy wszystkich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ,

 

Mago, u nas niema jeszcze żadnych pęknięć, bo i nie ma co pękać :)

 

Kończymy wycinać krzaki i małe drzewka, mamy umówionego elektryka na środę i studniarza na piątek. Umowę z ekipą i kierownikiem podpisujemy w przyszłym tygodniu… jak wszystko dobrze pójdzie na początku sierpnia wylejemy fundamenty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrobiłem poręcz na klatce schodowej oczywiście z pomocą ... bo to co wyglądało łatwo i przyjemnie okazało się niemiłosiernie twarde i skomplikowane Oto fotki aby ożywic nasze forum ...

 

 

http://grzegorzleg.fm.interia.pl/grupa/P7142859.jpg http://grzegorzleg.fm.interia.pl/grupa/P7142861.jpg http://grzegorzleg.fm.interia.pl/grupa/P7142862.jpg

http://grzegorzleg.fm.interia.pl/grupa/P7142870.jpg http://grzegorzleg.fm.interia.pl/grupa/P7142871.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończymy wycinać krzaki i małe drzewka, mamy umówionego elektryka na środę i studniarza na piątek. Umowę z ekipą i kierownikiem podpisujemy w przyszłym tygodniu… jak wszystko dobrze pójdzie na początku sierpnia wylejemy fundamenty !

 

Trzymam kciuki abyście jak najszybciej zaczęli :)

 

grzegorzleg

Qrde,kiedy tak będzie u mnie :-? Schody ładniutkie,poręcze też.

 

 

 

Sonal

 

Czy te pęknięcia miałeś małe czy duże?U mnie pojawiły sie nad wykuszem i nad wejsciem.Oba te miejsca są niżej niż reszta stropu.

:evil: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ,

 

Mago, u nas niema jeszcze żadnych pęknięć, bo i nie ma co pękać :)

 

Kończymy wycinać krzaki i małe drzewka, mamy umówionego elektryka na środę i studniarza na piątek. Umowę z ekipą i kierownikiem podpisujemy w przyszłym tygodniu… jak wszystko dobrze pójdzie na początku sierpnia wylejemy fundamenty !

 

 

Witam,

 

lukaszp, czy mógłbyś podać namiary na swojego elektryka i studniarza? z jakimi kwotami trzeba liczyć się przy tego typu operacjach.

 

Potrzebuję tych dwóch fachowców dopiero na jesieni, ale chciałabym już mieć ich namiary w kalendarzu.

 

pozdrawiam i z góry dziękuję

Grażyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrobiłem poręcz na klatce schodowej oczywiście z pomocą ... bo to co wyglądało łatwo i przyjemnie okazało się niemiłosiernie twarde i skomplikowane Oto fotki aby ożywic nasze forum ...

 

 

gratuluję postępów. Tak zaawansowane prace wskazują na to, że niedługo imprezka parapetowa.... :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grazia 111

Kiedy ruszasz z budową? :-?

Ekipa i kierownik wybrani? :D

 

 

Z początkiem lipca złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę. Poinformowano nas, że okres oczekiwania na wydanie pozwolenia to 65 dni! :o

plus upełnomocnienie się i zgłoszenie budowy, to wychodzi, że rozpoczęcie budowy nastąpi z początkiem października.

Mamy cichą nadzieję, że będzie to chociaż w połowie września... :roll:

 

Z ekipą podpisaliśmy już umowę, pan kierownik już ustalony :D

 

tylko te formalności :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...